Gabon Turist Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Umuma mahsus, hizmet ve hususi Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri, turist olarak Gabon seyahati gerçekleştireceklerinde Gabon turist vizesi uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. Gabon turist vizesi 2020 başvuruları için Gabon Cumhuriyeti Hükümeti Gabon Fahri Konsolosluğu’nu ve Gabon Ankara Büyükelçiliği’ni yetkilendirmiştir. Gabon Fahri Konsolosluğu, Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesine yetkilendirme vererek Gabon vizesi başvuru hizmeti gerçekleştirmesine olanak tanımıştır. Böylece Türkiye’nin hangi ilinde yaşarsa yaşasın vatandaşlarımız, acentemize Gabon vizesi müracaatında bulunabilmektedir. Gabon vizesi alma konusunda tam yetkili olan acentemiz;

 • Kendisine müracaat eden müşterisi adına evrakları temin ederek Gabon Fahri Konsolosluğuna vize başvurusunu gerçekleştirir.
 • İlettiği başvurunun neticelenmesi ile birlikte onaylı Gabon vizesini teslim alarak müşterisinin adresine onaylı vizeyi kargo eder.

Gabon seyahati öncesinde Gabon turist vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen adayların Fahri Konsolosluk / Büyükelçilik aracılığıyla başvurularını iletmeleri halinde, tüm detaylarını kendileri halletmeleri gereken uzun bir süreçle baş başa kalacaklardır.

 • Konsolosluk/Büyükelçilik vize yetkilisine talep edilen Gabon turist vizesi ücreti yatırılmalıdır.
 • Ücretin yatırılarak ödendi dekontu teslim alındıktan sonra Büyükelçilik/Konsolosluk yetkilisinden temin edilmesi zorunlu evraklar listesi teslim alınmalıdır.
 • Tüm evraklar tamamlanarak oluşturulan başvuru dosyası elden Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilisine teslim edilerek Gabon turist vizesi işlemleri başlatılmalıdır.
 • İşlemler sonuçlanması sonrasında başvuru gerçekleştirilen Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilisinden onaylı turist vizesi teslim alınmalıdır.

Yukarıda gerçekleştirilmesi gerekli olarak belirtilen süreç içerisinde gerçekleştirilmesi gerekli tüm işlemler başvuru sahibi tarafından bizzat halledilmeli ve işlemler sırasında Büyükelçilik/Konsolosluk kullanılmalıdır. Bu yorucu ve kesin sonuç içermeyen yöntem yerine Fahri Konsolosluğa başvurunun iletilmesi amacıyla başvurusunu Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesine ileten adaylar;

 • 180 Euro karşılığında 1 aylık, 230 Euro karşılığında 3 aylık vize başvuru talebinde bulunabilecektir.
 • Verilen ücret haricinde herhangi bir Konsolosluk gideri için ekstra ödeme yapmayacaktır.
 • Konsolosluk tarafından mülakat talep edilmemesi halinde başvurunun hiçbir aşamasına müdahil olmayacak, Konsolosluğa gelmeyecektir.
 • Kendisinin tamamlaması gereken evrakları tarafımıza ofisimizden veya anlaşmalı kargo şirketlerimiz aracılığı ile ulaştırabilecektir.
 • Vize onaylanma sürecinde gerçekleştirilen profesyonel sunum sayesinde yüksek hız ve yüksek başarı oranına sahip olarak seyahat planlarında değişiklik yapmak zorunda kalmayacaktır.
 • Onaylı vizesine bulunduğu ilden ayrılmadan evinden ulaşabilecektir.

Gabon Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Acentemize gerçekleştirilen turist vizesi başvuruları ile sahip olunan tüm avantajlar göz önüne alındığında sahip olunan ayrıcalık kolay bir şekilde fark edilecektir. Vermiş olduğumuz hizmetin her aşamasında müşteri memnuniyetini ön planda tutmaya önem veren personellerimiz, kendisinin tamamlaması gerekli evrakları tamamlamasının yanında müşterimizin göndermesi gerekli evraklar konusunda da detaylı bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleriyle büyük kolaylık sağlamaktadır. Müşterimizin tarafımıza göndermesi gerekli olan Gabon turist vizesi gerekli evraklar listesinde istenen tüm evrakları belirttiğimiz şekilde temin ederek tarafımıza kargo ile göndermesi halinde zaman kaybetmeden vize başvurusu gerçekleştirilmektedir. Müşterimizin temin etmesi gerekli evraklar;

 • En az 2 adet boş vize onay sayfası bulunan, yırtık veya deforme olmamış, vize bitiş tarihinden sonra 6 ay daha geçerli olan ve son 10 yıl içerisinde alınmış pasaport,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Beyaz arka fon kullanılmış ve 35x45 mm ebatlarında olan, son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf

Olarak müşterimizden talep edilmektedir. Ayrıca müşterimiz başvuru tarihinden 10 gün önce sarıhumma aşısını vurdurarak bu bilgiyi Uluslararası Aşı Karnesine işletmeli ve bu karneyi yukarıda belirtilen evraklar ile birlikte tarafımıza kargo ile göndermelidir. Gerekli evrakların tarafımıza iletilmesinin 7 iş günü sırasında onaylı turist vizesine sahip olunabilmektedir. Talep edilmesi halinde başvuru hizmetinin haricinde Gabon turist vizesi danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Danışmanlık hizmetimizde başvuru hizmetimizden farklı olarak Fahri Konsolosluğa/Büyükelçiliğe vize başvurularının ve onaylı vizenin teslim alınması işlemlerinin müşterimiz tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

4.90 / 5 (448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.