Gabon Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sahraaltı Afrika ülkelerinden olan Gabon Cumhuriyeti’ne turistik amaçla seyahat gerçekleştirecek olan hususi pasaport hamillerinden Gabon turistik vize alınması talep edilmektedir. Gabon Fahri Konsolosluğu’na ve Gabon Ankara Büyükelçiliği’ne Gabon turistik vize 2020 başvurularını gerçekleştirebileceğiniz gibi başvuru işlemleri ile uğraşmak istememeniz halinde bir alternatif seçeneğe daha sahipsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi, Gabon vizesi alma konusunda tam yetkili olup tüm süreçte yukarıda sayılan kurumların adresini bile öğrenmenize gerek kalmadan onaylı vizenizi alarak adresinize teslim edebilmektedir. 1 aylık tek girişli ve 3 aylık çok girişli olarak verilen turistik vize başvurularının hızlı sonuçlanmasını ve hiçbir aşaması ile ilgilenmeden onaylı vizenizin elinize geçmesini istiyorsanız acentemizle iletişime geçerek işe başlayabilirsiniz.

Gabon Turistik Vize Nasıl Alınır?

Gabon Fahri Konsolosluğu’ndan veya Gabon Ankara Büyükelçiliği’nden başvuru gerçekleştirmek isteyen adayların izlemesi gerekli yol aşağıda özetlenmiştir:

 • Konsolosluk/Büyükelçilik vize yetkilisine gidilerek Gabon turistik vize ücreti ödemesi yapılır. Ödeme karşılığında verilen ödendi dekontunun teslim alınması unutulmamalıdır.
 • Ücret ödemesi gerçekleştirildikten sonra Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilisinden talep edilen evrak listesi temin edilir.
 • Listede yer alan tüm evraklar eksiksiz bir şekilde temin edilerek Konsolosluk/Büyükelçilik vize yetkilisine teslim edilerek Gabon turistik vize başvurusu tamamlanır.
 • Başvurunun tamamlanması ile başlayan Gabon turistik vize işlemleri inceleme sürecine alınır. İnceleme süreci sırasında başvuru sahibinden ilave evrak veya mülakat talebinde bulunulabilir. Bu taleplerin gerçekleştirilerek inceleme sürecinin sonuçlanması beklenmelidir.
 • İnceleme süreci sonrasında başvuru talebi olumlu bulunan adaylara Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilileri tarafından vizenin onaylandığı konusunda gerekli bilgilendirme yapılır. Bilgilendirmenin yapılması ile birlikte Konsolosluk/Büyükelçilik vize yetkilisinden onaylı turistik vizenin teslim alınması gerekmektedir.

Görüldüğü üzere Konsolosluk/Büyükelçilik aracılığıyla gerçekleştirilen başvurularında hiçbir aşamasında posta veya kargo kullanılmamakta, başvuru sahibinin bizzat bütün aşamaları kendisi elden teslim ederek ve elden teslim alarak gerçekleştirmesi gerekmektedir. Gerçekleştirilen bu başvuru yönteminde ilk denemelerde onaylı vize alınma oranı oldukça düşüktür. Tüm bu prosedürlerin yerine getirilmesi için yeterli zamanı bulunmayan ve planladığı seyahati vize alamadığı için ertelemek zorunda kalmak istemeyen adaylar acentemiz aracılığıyla başvuruda bulunabilir. Konsolosluk/Büyükelçilik yetkililerinin aksine başvuru sahibi ile aramızda gerçekleşen tüm evrak ve vize teslimi işlemleri anlaşmalı kargo şirketlerimiz aracılığıyla gerçekleştirilir. Acentemizi tercih eden müşterilerimiz zamandan tasarruf edebildiği gibi onay alma konusunda yüksek başarı oranına sahip olabilir.

Gabon Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Gabon Fahri Konsolosluğu ve Gabon Ankara Büyükelçiliği tarafından talep edilen Gabon turistik vize gerekli evraklar aşağıda listelenmektedir.

 • Pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gabon Turistik Vize Başvuru Formu,
 • Seyahat ve konaklama rezervasyonları,
 • Uluslararası Aşı Karnesi

Konsolosluk/Büyükelçilik yetkilileri tarafından talep edilen evraklar listesinde yer almaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi ile başvuruda bulunacak adayların tarafımıza;

 • Pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Evraklarını kargo ile göndermeleri halinde geriye kalan evraklar acentemiz tarafından temin edilerek Fahri Konsolosluğu başvuru gerçekleştirilir. Konsolosluk/Büyükelçilik aracılığı ile gerçekleştirilen vize başvuruları en erken 15 gün içerisinde sonuçlanırken acentemiz tarafından gerçekleştirilen 1 aylık ve 3 aylık geçerlilik süresine sahip vize başvuruları 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Acentemizden başvuru hizmeti almak isteyen müşterilerimiz;

 • 1 ay geçerlilik süresine sahip tek girişli turistik vize başvurusu için 180 Euro,
 • 3 ay geçerlilik süresine sahip çok girişli turistik vize başvurusu için 230 Euro

Ücreti tarafımıza para transferi yöntemleri ile göndermesi gerekmektedir. Talep ettiğimiz ücretlerin içerisine başvuru hizmetimizin yanı sıra Konsolosluk harcamaları da dahil edilmiştir. Başvuru hizmeti yerine Gabon turistik vize danışmanlığı hizmeti vermekte olan acentemiz danışmanlık hizmeti almak isteyen müşterilerimize;

 • Gerekli evrakların temini,
 • Başvuru işlem sıralaması

Konusunda detaylı bilgilendirme sunmaktayız. Danışmanlığımız aracılığıyla Konsolosluk/Büyükelçilik yetkililerine yapılan başvurularda yönlendirmelerimize harfiyen uyulması halinde 7 iş günü içerisinde onaylı vize alınma ihtimali oldukça yüksektir.

4.90 / 5 (448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.