Gabon Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gabon orta Afrika’da ve Ekvator üzerinde yer alan bir ülkedir. Afrika'nın huzurlu ülkelerinden biri olan Gabon, doğal kaynaklar açısından oldukça zengindir. Doğal kaynakları ve doğal güzellikleri ile hem ticaret hem de turistik amaçlı dünyadan birçok ziyaretçi ağırlamaktadır. Gabon'a vize almak için gerekli evrakları temin ettikten sonra Gabon konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Gabon'a yapacakları seyahat için vize almaları zorunludur. Yalnızca T.C diplomatik pasaport sahipleri 90 gün için vizesiz olarak seyahat edebilirler. Gabon’a yapılacak olan ziyaretin amacına göre farklı vize türleri bulunmaktadır. Ziyaret amacına göre seçilecek olan vize türleri için gerekli evraklar ve ödenmesi gereken ücretler değişiklik göstermektedir.

Gabon Vizesi Nasıl Alınır? 

Gabon vizesi başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde temin edilmesi gerekmektedir. Eksik veya yanlış teslim edilen evraklar sonucunda vize başvurunuz reddedilebilmektedir. Bu durum size hem zaman hem para kaybettirirken aynı zaman vize sicilinizi de olumsuz yönde etkilemektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Gabon vizesi işlemleri için yetkili bir firmayız. Gerekli evrakları bize ofisimize gelerek veya kargo yolu ilettikten sonra konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi tamamlamaktayız.

Gabon vizesi örneği, fotoğrafta görüldüğü gibi vize türü ve süresinizi, kimlik bilgilerinizi içermektedir. Gabon’a yapılacak seyahatlerde seçilmesi gereken vize türünün, seyahat amacına uygun olması gerekmektedir. Gerekli evraklarda vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Gabon vizesi, ülkeye tek bir giriş hakkı veya çoklu giriş hakkı ile verilmektedir. Gabon vizesi ücreti giriş sayısına, vize türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak talep ettiğimiz ücretlere konsolosluk harçları ve danışmanlık ücretimiz dahil olup kargo ve KDV dahil değildir.

Gabon vizesi başvurusu için gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  • Vizesinin yapıştırılabilmesi amacıyla en az iki adet boş sayfası bulunmalıdır.
  • 10 yıldan eski olmaması ve hasarlı, yıpranmış olmaması gerekmektedir.
  • Gabon yapılacak seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli olmalıdır.
 • 2 adet fotoğraf
  • Fotoğrafın arka fonunun beyaz olması gerekmektedir.
  • Fotoğrafın ebatları 35x45 mm olmalıdır.
  • Rötuşsuz ve altı aydan eski olmamalıdır.
 • Vize Başvuru Formu
  • Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.
  • Vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Gabon seyahati için uçak ve otel rezervasyonları
  • Rezervasyonlar bulunmuyorsa, Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından hazırlanacaktır.
 • Pasaportun kimlik bilgilerini içeren sayfasının fotokopisi
 • Banka Hesap Cüzdanı
 • SGK işe giriş belgesi (Çalışan kişiler için)
 • Şirket evrakları (İşyeri sahipleri için)

Gabon Vize Çeşitleri

Gabon'a vize danışmanlığı yapan firmamız, Gabon vize işlemleri için tam yetkiye sahiptir. Gabon’a yapacağınız seyahatler için vizenizi bizimle çalışarak hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Gabon vize başvurusu sonuçlanması 7 iş günü içerisinde gerçekleşmekte olup yoğunluk olduğu zamanlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatlerinizi bu süreyi göz önünde bulundurarak planlamanızda fayda vardır.

 • Gabon Turist Vizesi: Gabon’a yapacağınız turistik geziler için almanız gereken vize türü Gabon turist vizesidir. Gabon turist vizesine, 1 aylık ve tek girişli olarak veya 3 aylık ve çok girişli olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Turistik seyahatiniz sırasında konaklayacağınız yer ve ulaşım bilgilerinize dair rezervasyonlarınızın bulunması gerekmektedir. Gabon turist vizesi başvurularınız İçin Marina Vize Başvuru Merkezi’ye ulaşabilirsiniz.
 • Gabon Çalışma Vizesi: Doğal kaynaklarının zengin olması ve ekonomisinin potansiyel bir büyüme göstermesi açısından ilgi gören Gabon’a çalışma amacıyla gitmek isteyen kişilerin, Gabon çalışma vizesi almaları gerekmektedir. Gabon çalışma vizesi için gerekli evraklar ve başvuru şartları ile ilgili ayrıntıları Marina Vize Başvuru Merkezi yetkilileri ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Bu vize türünde en önemli evrak, Gabon’da faaliyet gösteren firmadan gelen davetiyedir.
 • Gabon Eğitim Vizesi: Gabon’da dil veya üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin alması gereken vize türü Gabon eğitim vizesidir. Bu vize türünün alınabilmesi için Gabon’da eğitim görülecek olan kurumdan davetiye gönderilmesi gerekmektedir. Eğitim vizesinin süresi, alınacak eğitime göre değişiklik göstermektedir. Gabon’da eğitim alınacak kurumdan, eğitimin ayrıntılarını ve içeriğini belirten bir dilekçe yazılması da istenmektedir.
 • Gabon Evlilik Vizesi: Gabon aile birleşimi vizesi olarak da anılan bu vize türü, birinci dereceden yakınları, eşleri veya çocukları Gabon’da bulunan kişiler için alınabilmektedir.
 • Gabon Express Vize: Express vize uygulaması, daha fazla ücret ödenerek vize başvuru sonuçlanma süresini kısaltmak için tercih edilmektedir. Vizelerin acil alınması gereke zamanlarda bu uygulama oldukça faydalı olmaktadır. Gabon için alınabilecek vize türlerinde Express vize uygulaması yoktur. Vize başvuruları yoğunluk olmadığı zamanlarda 7 iş günü içerisinde sonuçlanmakla birlikte yoğunluk olduğu zamanlar 15 güne kadar çıkabilmektedir.
 • Gabon Ticari Vize: Gabon’a yapacağınız iş seyahatleri için, Gabon ticari vize almanız gerekmektedir. Fuar, iş toplantısı, seminer gibi kısa süreli iş seyahatleriniz için bu vize türünü 1 aylık ve tek girişli veya 3 aylık ve çok girişli olarak alabilirsiniz. Bu vize türü için en önemli evraklardan biri Gabon’da ziyaret edeceğiniz firmadan gelen davetiyedir. Ticari vize, çalışma vizesi ile karıştırılmamalıdır. Ticari vize sadece iş için ülkeyi ziyaret etmenize hak tanımaktadır. Ticari vize ile ülkede çalışamaz veya iş başvurusunda bulunamazsınız.
4.90 / 5 (448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.