Gine Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gine Aile Ziyareti vizesi bir batı Afrika ülkesi olan Gine'ye ziyaret ve turistik amaçlı seyahatler için alınan vize aile ziyareti vizesi olarak nitelendirilirken Gine, topraklarının yüz ölçümü bakımından oldukça büyük bir yüz ölçümüne sahip olmasının yanında batıda Atlas okyanusuyla da komşu durumundadır. 34 eyalete ayrılmış ülkenin Batı sahilleri turistik seyahat ya da aile ziyareti için daha uygun ikamet bölgeleri içermektedir. 2016 yılında Türkiye ve Gine tarafından karşılıklı olarak vizelerin kaldırılmasıyla birlikte 2017 yılı itibariyle iki ülke vatandaşları 90 gün süreyle her türlü seyahatlerinde vizeden muaf oldukları için Gine Aile Ziyareti vizesi 2020 yılı içerisinde de alınmasına gerek bulunmamaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından müşterilerine Gine aile ziyareti vizesi ile ilgili tüm konularda gereksinim duyulan tüm desteği verecektir.

ınır?

Gine ülke sınırları içerisinde bulunan 33 eyalet ve 1 özel bölgeye tüm şehirlere Türk vatandaşlarının yapacakları turistik seyahatler için vize alınmasına gerek yoktur. Bunun anlamı Gine Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapmak gerekmemektedir. Gine'ye turistik amaçlı yapılacak geziler sadece pasaport (yeni çipli kimlik kartı pasaport yerine geçebilir) ve Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanıyla yapılabilir. 2017 yılında Gine devleti aldığı kararla, yeni çipli T.C. kimlik kartlarına sahip olan Türk vatandaşlarından ülkeye girişte pasaport istemeyecektir) Ancak aile ziyareti seyahat süresi 90 günün üzerine çıkmamalıdır. Üç aylık turistik seyahat sonunda Türkiye'ye geri dönülmeli, istenirse daha sonra tekrar aile ziyareti ya da turistik gezi amacıyla çıkış yapılabilmektedir. Gine'ye bir yıl içerisinde en fazla 3 kez vizesiz turistik seyahat yapılabilir. Ancak Türkiye'ye geri dönüldükten sonra Gine için tekrar vizesiz seyahat yapılacaksa arada en az 30 günlük bir süre olmalıdır. Gine Aile Ziyareti Vizesi vize işlemleri için sadece pasaportun geçerlilik süresine dikkat edilmeli ve pasaportta en az bir-iki sayfalık boş bölüm bulunması gerekmektedir. Bu yönde Gine'de aile ziyareti boyunca konaklanacak yerin konumu veya kalınacak otel rezervasyonu, ek olarak da dönüş uçak biletinin ülkeye girişte görevlilere ibraz edilmesi Gine'ye giriş işlemlerinin çok daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından istenildiği takdirde müşterilerine otel rezervasyon, Gine'de kalınacak yer ile alakalı ayrıntılı bilgi dökümü ve Gine uçak bileti danışmanlığı da sağlanmaktadır. 90 günlük vize muafiyeti dolayısıyla da Gine Aile Ziyareti Vizesi vize ücreti de ödenmesine de gerek yoktur. Tüm bu şartlar özellikle 2017 yılından sonra Türk vatandaşlarının Gine'ye giriş sayısını çok büyük oranda arttırmaktadır. 2017 ve 2020 rakamları beklenenin oldukça üzerindedir.

Gine Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

2016 yılı Aralık ayının sonu itibariyle Gine ile Türkiye arasında karşılıklı olarak aile ziyareti ve turist vizeleri kaldırılarak, turistik seyahatler vizeden muaf tutulmuştur. Bu nedenle Gine Aile Ziyareti Vizesi gerekli evraklar konusunda herhangi bir belge ibraz edilmesi gerekmemektedir. Gine'ye vizesiz yapılacak aile ziyaretinin seyahat süresi 90 gündür. Yani üç ay süresince Gine'de aile ziyareti yapılabilirken, başta batı kıyıları olmak üzere tüm turistik bölgeleri rahatlıkla gezilebilir. Bununla birlikte bu üç ayın sonunda Türkiye'ye geri dönüş yapılmasını takip eden bir aylık süre sonrasında tekrar üç aylık Gine aile ziyareti seyahati yapılabilir. Türk vatandaşlarının Gine'ye yaptıkları turistik seyahatler sadece pasaport ve nüfus cüzdanıyla yapılabilmekte, Gine tarafından 2017 yılında yayınlanan bir kararla yeni çıkan çipli kimliklere sahip Türk vatandaşlarının Gine'ye girişlerinde pasaport ibraz etmelerine dahi gerek bulunmamaktadır.Gine Aile Ziyareti Vizesi vize danışmanlığı konusunda merak ettiğiniz her noktada Marina Vize Başvuru Merkezi olarak sizlere yardımcı oluyor; sadece aile ziyareti ve turistik seyahatlerinizde değil Gine ticaret vizesi, evlilik vizesi ve Gine eğitim vizesi talepleri de ivedi olarak tarafımızdan karşılanmaktadır.

4.8 / 5 (184 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.