Gine Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gine Ticari Vizesi Gine'ye ticari/iş amaçlı yapılan seyahatlerde, Gine'ye giriş için alınması gereken dolaşım serbestliği onayıdır. 27 Aralık 2016 tarihi itibariyle Türkiye ile Gine arasında umumi ziyaretler hariç karşılıklı olarak turistik ve ticari seyahatlerde vize uygulaması kaldırılmıştır. Gine Ticari Vizesi 2020 seyahatlerinde 90 güne kadar vize muafiyeti getirilmiş, bu sürede ülke içinde vizesiz seyahat yapılabilir. Bunun haricinde ek olarak Gine'ye karayoluyla girilmesi durumunda vize serbest ise süresi aynı şekilde 90 gündür olarak belirlenmiştir. Ancak Gine seyahatlerinin daha uzun sürmesi ya da planlanan sürenin aşılması durumunda Gine seyahatinin devamı için vize alınması gerekmekte olup, ülkeye vizesiz giriş ya da daha uzun süreli konaklama yapılması olanaksızdır.

Gine Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari Gine vizesi için 90 güne kadar vize alınmamasına gerek olmamasına rağmen niteliği ne olursa olsun 90 günden daha uzun süreli Gine seyahatleri için vize alınması zorunludur. Gine Ticari Vizesi vize başvurusu ticari amaçlı Gine seyahati yapacak olan kişi tarafından Gine Konsolosluğu'na şahsen yapılacağı gibi, vize konusunda yetkili acentemiz Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından da yapılabilir. Ancak özellikle ticari vizelerde Gine devletinin dışarıdan gelen misafirlere dayattığı bazı sıkıntılı kurallardan ötürü, ticari amaçlı seyahatlerde acente vasıtasıyla vize veya rezervasyon yaptırılması önerilmektedir. Ayrıca Gine Ticari Vizesi vize işlemleri yetkili bir acente tarafından yapıldığında vize işlemleri için harcanan süre yarı yarıya düşerken, vize ücretleri konusunda da başvuru sahibine büyük avantajlar sağlanmış olacaktır. Vize konusunda yetkili acentemiz tarafından gerekli tüm işlemler kesintisiz olarak sağlanırken, sadece bazı özel durumlarda başvuru sahibinin konsolosluğa çağrılması gerekebilir. Bunun haricindeki tüm işlemler, evrak teminleri, evrakların apostil edilmesi, Gine ticari vize için evrakların Fransızca'ya çevrilmesi ve Fransızca vize başvurusu yapılması en uygun Gine Ticari Vizesi vize ücreti ile birlikte başvuru sahiplerine sağlanan diğer hizmetlerdir.

Gine Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Öncelikle 90 güne kadar Gine'ye yapılan ticari amaçlı seyahatlerde 90 güne kadar vize alınması gerekmese de, bu sürenin üzerindeki iş seyahatleri vizeye tabi olmakla birlikte, hem istenen tüm ticari faaliyetlerin ülkede rahatça yapılabilmesi, Hem de dolaşım serbestliği için Gine'de çalışılacak olan firmadan mutlaka resmi bir davet yazısının başvuru sahibinde bulunması istenir. Gine Ticari Vizesi vize danışmanlığı için söylenecek bir diğer husus da mümkünse Gine Dışişleri Bakanlığı tarafından alınacak ve Gine'de yapılacak iş durumunu gösteren bir davet ve faaliyet mektubu da süreci daha da hızlandıracaktır. 90 günü geçen iş seyahatleri ve bazı dönemsel fuarlarda da aynı şekilde başvuru sahibinde resmi bir davet yazısı bulunması da oldukça önemlidir. Ek olarak Gine'den iş daveti gönderen firmanın konumunu gösteren belge, firmanın işletme lisansı, varsa hissedar bilgileri, faaliyet sektörü ve iş kayıt belgesi de başvuruya eklenmelidir. Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından tüm bu hususlar müşterilere belirtilirken, meydana gelebilecek en ufak probleme dahi en hızlı şekilde müdahale edilmektedir. Gine Ticari Vizesi gerekli evraklar ise;

  • Kullanım süresi 10 yıldan daha eski olmayan yıpranmamış bir pasaport
  • Fransızca olarak düzenlenmiş vize başvuru formu
  • Pasaport fotokopisi
  • Başvuru sahibinin son mezun olduğu eğitim kurumunun diploması ve kısa bir özgeçmiş
  • Başvuru sahibinin halen çalıştığı firmanın faaliyet bilgileri ve imza sirküleri
  • Yeni çekilmiş arkası beyaz fonlu 3 adet biyometrik fotoğraf

Bu belgelerin tarafımıza eksiksiz teslimi durumunda Gine ticari vize talepleri 10 iş günü içinde sonuçlanırken, bazı özel durumlarda bu süre 20 güne kadar çıkabilmektedir.

4.8 / 5 (207 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.