Gine Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gine Turist Vizesi Gine ülke sınırlarına girebilmek için Gine Devleti tarafından verilen izin anlamına gelen ve bu konuda dolaşım serbestisi içeren bir belgedir.Gine'ye girebilmek için Aralık 2016'dan önce ticari vize, aile birleşimi/evlilik ve eğitim amaçlı eğitim vizesi alınması gerekirken, Aralık 2016 tarihinden itibaren öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verildiği üzere Türkiye ile Gine devletleri arasında yapılan anlaşma gereği iki taraflı turistik vize alınmasına gerek bulunmamaktadır. Gine Turist Vizesi 2020değerlendirilmesi bu şartlar altında yapılırken, vize başvurusu yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gereken tüm vize ve danışmanlık hizmetleri de Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından sağlanmaktadır.

Gine Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Gine tropikal iklimin hüküm sürdüğü, kış mevsiminin hiç yaşanmadığı 34 eyaletten oluşan, resmi dili Fransızca olan, Müslümanlar başta olmak üzere birçok dini gruba ev sahipliği yapan ve Aralık ile Mart ayları arası unutulmayacak bir seyahat yapılması mümkün olan, mutfağında da harika otantik lezzetler içeren bir ülkedir. Gine'ye seyahat amacı ne olursa olsun uçakla giriş yapan Türk vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatleri süresince vize almalarına gerek bulunmazken, karayoluyla ülkeye yapılan girişlerde ise vize serbestisi aynı şekilde 90 gündür. 90 gün sona ermeden serbest ziyaret süresi yapılacak resmi başvuruyla bir kereye mahsus bir ay daha uzatılabilir. Ancak bu uzatma süresi Gine konsolosluğunun inisiyatifi doğrultusunda yapılabilmekte ve bu konuda yapılan başvuruların yarısı kabul edilmemektedir. Özetle 3 aya kadarki Gine seyahatleri için Gine Turist Vizesi başvurusu için ülkeye giriş yapacak Türk vatandaşlarının eskimemiş ve yıpranmamış pasaportlarıyla birlikte kimlik ibrazı yapmaları gerekmektedir. Bunun yanında Gine Turist Vizesi işlemleri bünyesinde ülkeye giriş noktalarında kişiler için otel ve uçak rezervasyonları ve dönüş uçak biletleri de istenecektir. Bazı durumlarda kişilerin üzerindeki nakit kontrolleri de yapılabilir. Gine'ye giriş sırasında pasaporta basılacak olan "admitteduntil" damgasının altında yazan tarihe kadar ülkede kalınabilirken sürenin bitiminde eğer Gine'den çıkış yapılmamışsa vize serbestisi olmayan her gün kadar katı para cezaları uygulandığı görülmektedir. Gine makamlarınca bu yöndeki suiistimallere hiçbir şekilde izin verilmezken Gine Turist Vizesi vize ücreti bu tarz seyahatler için herhangi bir bedel içermemektedir.

Gine Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Turistik anlamda Gine'ye yapılacak seyahatler için vize muafiyeti olsa da konumun uzaklığı için özellikle ülkeye yapılacak ilk seyahatte herhangi bir vize danışmanlık firması ya da yetkili acentelerden bilgi alınması gerekmektedir. Ülkeye girişte yapılan Gine devleti tarafından yapılan denetimler oldukça katı şekildedir. Başta güvenlik nedenleri olmak üzere, birçok farklı denetim konusu vardır. Bu nedenle konaklama ve ulaşım rezervasyonları başta olmak üzere seyahat boyunca gerekli noktalar konusunda acente desteği sağlanmalıdır.Gine Turist Vizesi gerekli evraklar,

  • Pasaport (kullanım esnasında en az 6 aylık süresinin bulunması gerekirken, vize bitim tarihinden itibaren de en az 90 günlük kullanım süresi olmalı)
  • Pasaport 10 yıldan daha eski olmamalı ve asla yıpranmamış olmalı
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı (yıpranmamış olmalı, kimlik üzerindeki resim net olarak görülmeli, yeni çipli kartlar ayrıca pasaport yerine de kullanılabilir)
  • Gine'deikamet edilecek süre içerisinde yapılmış olan otel rezervasyon belgesi
  • Gine'ye gidiş dönüş uçak rezervasyonu

Bu arada normal bordo pasaport sahipleri için bir ay (30 gün) olan vize harici serbest süre; özel hizmet veya diplomatik pasaport sahipleri için 90 güne kadar çıkabilmektedir. Gine Turist Vizesi vize danışmanlığı için resmî tatil günleri ve pazar günü hariç her gün Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından müşterilerine her türlü destek sağlanmaya devam edecektir.

4.8 / 5 (167 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.