Gine Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Gine Turistik Vizesi harika bir tropikal Afrika ülkesi olan ve birbirinden güzel 34 eyaletten oluşan turistik amaçlı Gine seyahatlerinde ülkeye girebilmek için alınması gereken dolaşım serbestliği onayı olarak nitelendirilebilir. 26 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Gine ile karşılıklı olarak turistik seyahatlerde vize uygulaması kaldırılmıştır. Gine Turistik Vizesi 2020seyahatlerinde 90 güne kadar vize muafiyeti getirilirken üç aya kadar ülke içinde vizesiz seyahat yapılabilmesinde bir sakınca yoktur. Bunun haricinde ülkeye karayoluyla girilmesi durumunda vize muafiyeti süresi Türk vatandaşları için aynı şekilde 90 gündür. Ancak daha uzun süreli Gine seyahatlerinde vize alınması zorunlu olmakla birlikte, vizesiz olarak ülkeye giriş yapılması büyük cezalara tabidir.

Gine Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diplomatik amaçlar dışında Gine'ye girişlerde vize muafiyetine sahip oldukları için Gine Turistik Vizesi vize başvurusu yapılmasına gerek olmamakla birlikte turistik amaç dışındaki herhangi bir Gine vizesi için yetkili bir acenteden bilgi alınması çok önemlidir. Marina Vize Başvuru Merkezi tüm Gine vizesi başvurularında tam müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket ederek, vizelerin en kısa sürede alınması konusunda müşterilerine her türlü desteği vermektedir. Gine turistik Vizesi vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 2016 yılının sonunda kaldırıldığı için 2017 yılından itibaren belirtilen tarih itibariyle Gine'ye yapılacak turistik seyahatlerde vize alınmasına gerek yoktur. Turistik seyahatler için vizesiz dolaşım hakkı 90 gün olarak belirlenmesinin yanında Ancak bazı durumlarda bu süre Gine devleti tarafından 1-3 gün süreyle azaltılabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Gine'ye yapacakları seyahatlerde 10 yıldan eski olmayan pasaport (pasaportun kullanım süresinin en az 1 yıl olması ve geri dönüş tarihi itibariyle de en az 90 gün kullanım süresinin kalması gerekmektedir) ve nüfus cüzdanlarıyla birlikte ülkeye giriş yapabilirler. Ancak seyahat öncesi yetkili bir acenteden bilgi alınması (Gine otel rezervasyonu, uçak biletleri için, konaklanacak güvenli bölgeler vs.) yine de vizesiz olarak ülkeye girişte yaşanacak olası bir problemin önüne geçecektir. Gine Turistik Vizesi vize ücreti de turistik seyahat için Gine vizesi gerekmediği için alınmayacaktır.

Gine Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türk vatandaşlarının Gine'ye yapacakları turistik seyahatlerde vize gerekmese de başta havalimanları olmak üzere Gine'ye giriş kontrol noktalarında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için, her türlü Gine vizesi tecrübeli ve işini en iyi şekilde yapan bir acenteyle birlikte hareket edilmesi başvuru sahibine büyük avantajlar sağlayacaktır. Gine'ye girişlerde özellikle güvenlik nedeniyle yoğun denetimler olduğu göze çarparken bu havayolu bilet işlemleri, konaklama rezervasyonları ve resmi bilgilendirmeler için 1 tam gün harcanması olağandır. 90 günün üzerindeki Gine turistik seyahatleri için vize alınması gerekirken, vize almak için gerekli süre 12-16 iş günü sürebilir. Gine Turistik Vizesi gerekli evraklar vize serbestisi dolayısıyla sadece pasaport ve nüfus cüzdanından oluşmaktadır. Ülkeye girişteki kontrol noktasında veya Gine'de kalınacak otel ya da konaklama bilgileri yanı sıra dönüş uçak bileti ibraz edilmesi de yetkili makamlarca talep edilecektir. Tüm bu konularda Gine turistik Vizesi vize danışmanlığı konu başlığında bu konuda tüm yetki, tecrübe ve donanıma sahip Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından başvuru sahiplerine gerekli her türlü destek sağlanacaktır. Gine'de kalma süresi geçtiği ve vizesi sona erdiği halde ülkeden çıkış yapmayanlara yönelik her gün için para cezası uygulandığını da belirtmek gereklidir. Para cezası tutarı dönemsel olarak farklılık gösterse de Gine devletinin bu konuda en ufak bir taviz vermediği de bilinmektedir.

4.8 / 5 (185 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.