Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Marina Vize Başvuru Merkezi, Gine’ye vize almak için kaliteli bir hizmet almak isteyenlerin başvurabileceği adreslerden biridir. Marina Vize Başvuru Merkezi, profesyonel olarak vize danışmanlık hizmeti verir. Firmaya başvuran müşterilerin önemli bir kısmı, herhangi bir sorun yaşanmadan vize sahibi olabilmektedir. En kısa sürede vize sahibi olmak isteyenler, Marina Vize Başvuru Merkezi’ye başvurabilir. Gine, Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yeşil, gri ve siyah/kırmızı pasaporta sahip olan kişiler, vize başvurusunda bulunabilir. Siyah pasaport olan diplomatik pasaporta sahip olanların 90 günden daha kısa sürelik seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur. Bu kişiler, vize uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Gine Vizesi Nasıl Alınır?

Gine vizesi başvurusu için Türkiye’de bulunan Gine Konsolosluklarına müracaat edilmesi gerekmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi gibi danışmanlık firmaları, belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olarak konsolosluklara başvuru işlemini gerçekleştirir. Danışmanlık firması ile birlikte vize başvurusunda bulunmak, vize başvurusunda yapılması gereken pek çok adımın firmaya bırakılmasını sağlar. Bu sayede, daha az çaba harcanarak vize sahibi olunabilir. Gine vizesi işlemleri, hazırlanması gereken evraklar, evrakların kontrolü, konsolosluklardan randevu alma gibi süreçleri bireysel olarak gerçekleştirmek hem yorucu hem de çok zaman alan bir süreçtir. Hazırlanması gereken evrakların araştırılması bile belirli bir zamanın harcanmasını gerektirir. Hazırlanası gereken evraklarda dikkat edilmesi gereken noktalar da bulunabilir. Marina Vize Başvuru Merkezi, bu gibi ayrıntıları müşterilerine aktararak, araştırma zahmetinden kurtarır. Hazırlanması gereken evrakların listesi, müşterilere mail yolu ile bildirilir. Bu listede yer alan belgelerin istenilen şekillerde eksiksiz olarak hazırlanması yeterli olacaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi, belgelerin son bir kez kontrol ettikten sonra konsolosluklara ulaştırmaktadır.

Gine vize ücreti için ödenmesi gereken tutar, vize türüne göre değişiklik gösterir. Ticari, turistik, evlilik, eğitim gibi başvurulabilecek farklı vize türleri bulunmaktadır. Ücretler, ülkenin konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi gibi danışmanlık firmaları, fiyatlar konusunda bilgi sahibidir. Başvuru için ödenmesi gereken ücretler, konsolosluğun banka hesabına yatırılmaktadır. Elden ödeme yapılmamaktadır. Gine vize örneği incelenerek, ülke kapısında gösterilmesi gereken belge hakkında fikir sahibi olunabilir.

Gine Vize Çeşitleri

Gine’ye vize danışmanlığı için firma seçiminde kararsız kalanlar Marina Vize Başvuru Merkezi’yi tercih edilebilir. Profesyonel ve tecrübeli bir firma ile çalışmak çok önemlidir. Marina Vize Başvuru Merkezi, müşterilerini en kısa sürede vize sahibi yapmaya çalışmaktadır. Vize başvurularında doğru vize türünün seçilmesi de çok önemlidir. Vize türü, ülkede yapılabilecekleri sınırlayabilmektedir. Vize türlerinin kişilere tanıdığı haklar birbirinden çok farklı olabilmektedir.

Gine Turistik Vize: Turistik vize almak için kullanılacak pasaportun en az 1 yıl daha geçerli olması gerekir. Konaklama bilgileri ve uçuş rezervasyonlarının da başvuru belgeleri arasında yer alması gerekmektedir. Ülkeye giriş için “bulaşıcı hastalık yoktur” yazan sağlık raporu alınmalıdır. Banka hesap özeti de istenen belgeler arasındadır. Hesaplar da en az 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Turistik vize ile Gine’deki konaklama yerlerinde belirli bir süre kalınabilir ve ülkenin turistik yerleri ziyaret edilebilir. Turistik vizeler, belirli bir süre için verilmektedir. Süre dolduğunda ülkeden çıkış yapılması gerekir.

Gine Çalışma Vizesi: Gine’de çalışabilmek için öncelikle ülkeden çalışma izni alınması gerekmektedir. Çalışma izni almak zahmetli bir süreç olabilmektedir. Çalışılacak firmanın davetiyesi ve belgeleri ile birlikte, ülkenin çalışma ile ilgilenen kurumlarına başvuru yapılması gerekebilir. Çalışma izni alınan kurum dışında başka bir yer ya da başka bir meslekte çalışılmak istendiğinde, tekrar çalışma izni alınması gerekir. Çalışma izni alan kişiler, izinli oldukları süre boyunca ülkede ikamet edebilmektedir. Çalışma izinleri genellikle 1 yıl gibi kısa süreler için verilir. Ülkede daha fazla çalışmak isteyenler, tekrar başvuruda bulunarak çalışma sürelerini uzatabilirler.

Gine Eğitim Vizesi: Eğitim vizesi denildiğinde akla genellikle lisans ya da yüksek lisans eğitimleri gelse de, dil kursları için de vize alınabilir. Gine, eğitim amaçlı tercih edilen ülkeler arasında popüler bir ülke olmasa da ülkede çeşitli kurslar düzenlenebilmektedir. Bu kurslara katılmak isteyenler de eğitim vizesi almalıdır. Kurs süresi boyunca ülkede kalabilmek için bu vizeye ihtiyaç duyulabilmektedir. Eğitim vizesi için gerekli olan en önemli belgelerden birisi ise ülkedeki eğitim kurumundan alınacak davetiye yazısıdır. Davetiye olmadan eğitim vizesi alınması söz konusu değildir.

Gine Evlilik Vizesi: Gine vatandaşı ile Türk vatandaşı arasında gerçekleştirilen evlilik sonucu aile birleşimi gerçekleştirmek isteyenler, gerekli evrakları hazırlayarak başvuruda bulunabilir. Talep edilen evraklar arasında evlilik belgesi fotokopisi, pasaport fotokopisi, vatandaşlık izin belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi evraklar yer almaktadır. Gerekli evrakların teslim edilmesi ve onay alınması halinde, Gine’desüresiz ikametgâh ve çalışma izni gibi işlemler için başvuruda bulunulabilir.

Gine Express Vize: Express vize uygulaması, acil seyahatlerde hızlı bir şekilde vize almak isteyenler için verilen bir hizmettir. Express vize, geçerli bir sebep göstererek acil ziyaret gerçekleştirmesi gereken kişilere verilebilmektedir. Normal vize prosedüründe uygulanan bazı adımlar atlanarak daha kısa sürede başvuruların sonuçlanması sağlanır. Vize ücreti daha yüksek olabilmektedir.

Gine Ticari Vize: Gine’yi iş sebebi ile kısa süreli ziyaret etmek isteyenler, ticari vize için başvuruda bulunabilir. Ticari vize alabilmek için Gine’deki firmadan davetiye alınması gerekmektedir. Vize başvuru belgeleri arasında davetiye de yer aldığından, davetiye olmadan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Kişinin çalıştığı firmanın antetli kağıdına basılmış vize talep dilekçesi, son 3 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesi gibi firmaya ait evrakların teslim edilmesi gerekmektedir. Ziyaret edilecek firma ile ilgili de bazı belgeler istenebilmektedir.

4.8 / 5 (222 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.