Hindistan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

2013 yılından itibaren Hindistan’a yapılacak olan seyahatler için vize uygulaması yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hindistan'a yapacakları seyahatin amacı ne olursa olsun vize almak zorundadırlar. Sadece T.C diplomatik pasaport sahipleri 90 gün ile sınırlı seyahatlerinde vizeden muaf olmaktadırlar.

Seyahat planınız içerisinde Hindistan'dan aktarma yapmanız gerekiyorsa, Hindistan transit vize almanız gerekmektedir. Ziyaret edeceğiniz ülkeye giderken Hindistan'da aktarma yapmanız gerekiyorsa ve havalimanında geçireceğiniz vakit 72 saati geçmiyorsa bu vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Hindistan’da aktarma yaparken geçireceğiniz süre 72 saati geçiyorsa, ya hepinizin amacına uygun olarak farklı bir bize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Hindistan transit vize 2020 yılı için güncel evrak listesi ve başvuru koşullarına Marina Vize Başvuru Merkezi’nden ulaşabilirsiniz.

Hindistan Transit Vize Nasıl Alınır?

Hindistan transit vize başvurusu için transit geçtikten sonra gideceğiniz ülkeye giriş yapabileceğinize dair belgeler sunmanız gerekmektedir. Bu belgeler gideceğiniz ülkeye ait vize ve ulaşım bilgilerinizi içeren belgeler olmaktadır. Hindistan'dan transit geçerken havaalanında beklediğiniz süre içerisinde, sınırları belirlenmiş olan transit bölgeden dışarı çıkmanız yasaktır. Eğer beklediğiniz süre içerisinde belirlenen transit bölgeden çıkmanız gerekiyorsa, seyahatinize çıkmadan önce uygun bir Hindistan vizesi talebinde bulunmanız önemlidir. Aksi takdirde sebep ne olursa olsun transit bölge dışına çıkamazsınız.

Hindistan transit vize tek girişli veya iki girişli olarak verilebilmektedir. Vizeniz çıktığı andan itibaren 15 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu sebeple seyahatlerinizde bu süreleri göz önünde bulundurarak planlamanızda fayda vardır. Bunun yanı sıra transit vize başvurusu Hindistan'da aktarma yapacağınız havaalanı veya liman üzerinden yapılamamaktadır.  Bu sebeple seyahatiniz den önce vize başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Hindistan transit vize işlemleri konusunda tam yetkiye sahip olan Marina Vize Başvuru Merkezi ile çalışarak bir de sürecinizi olumlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel vize danışmanlık hizmetiyle, müşterilerimizin vize başvurularını eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayarak olumlu sonuçlanmasını sağlamaktayız.Hindistan vize başvurularında, Hindistan Konsolosluğu teslim edilen Evrakların doğru ve eksiksiz olmasına oldukça önem vermektedir. Bu sebeple vize başvurularınız reddedilebilir. Marina Vize Başvuru Merkezi ile çalışarak bu sorunu ortadan kaldırabilir ve hem maddi anlamda hem de zaman açısından kayıp yaşamazsanız.

Hindistan transit vize ücreti giriş sayısına göre değişiklik göstermekle birlikte firmamız tarafından konsolosluk artı ve danışmanlık ücreti dahil olarak verilmektedir. Başvuruda bulunacaksınız tek girişli transit vize için ödemeniz gereken ücret 60 USD, iki girişli transit vize için ödemeniz gereken ücret ise 70 USD’dir.

Hindistan Transit VizeKaç Günde Çıkar?

Hindistan transit vize danışmanlığı konusunda tam yetkiye sahip olan firmamız ile çalışarak Türkiye'nin herhangi bir ilinden başvurularınızı bize iletebilirsiniz. Sizin adınıza başvuru yapma hakkına sahip olan Marina bize, bize süreçlerinizi doğru bir şekilde yönetecektir. Hindistan vize başvuruları için konsolosluğa bizzat gelmeniz gerekmektedir. Gerekli evrakları kargo yolu ile ofisimize göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Hindistan transit vize gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  • Hindistan transit vizesinin bitiş tarihinden sonra 6 ay geçerli olmalıdır.
  • Yıpranmış, hasar görmüş ve 10 yıldan eski olmamalıdır.
  • En az 2 adet sayfa Vizenin yapıştırılabilmesi için boş olmalıdır.
  • Belli sebeplerle yaşanan soyad değişiklikleri güncellenmiş olmalıdır. Aksi takdirde pasaportlar kabul edilmemektedir.
 • Online Başvuru Formu
 • Fotoğraf
  • 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
  • Ebatları 35x45 mm olmalıdır.
  • Fotoğrafta yüz 32 ila 36 mm arasında olmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi
 • Finansal durumu gösterir evraklar
 • Ulaşım ve konaklama bilgilerini içeren rezervasyonlar
  • Otel rezervasyonları, vize sürenizi kapsamalı ve eksik gün bulunmamalıdır.
  • Rezervasyonların olmadığı durumlarda Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından geçici rezervasyonlar yapılacaktır.
 • Hindistan’dan sonra gidilecek ülkeye ait vize ve ulaşım rezervasyonları
4.8 / 5 (229 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.