Hindistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mistik havası ve doğal güzellikleri ile dünyanın birçok yerinden turist çeken bir ülke olan Hindistan'a gitmek için 2013 yılından beri vize uygulaması yapılmaktadır.  Hindistan'ın seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması zorunludur. Yalnızca T.C. diplomatik pasaport sahipleri 90 gün süreyi geçmeyecek şekilde olan seyahatleri için vizeden muaf olmaktadırlar.

Hindistan'a turistik geziler ve kültürel seyahatler amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hindistan turist vizesi almalıdırlar. Hindistan turist vizesi 2020 yılında en fazla 6 aylık süreyle ve tek girişli olarak verilmektedir. Hindistan vizesi alırken sürenin uzamaması, vize başvurunuzun reddedilmesi için profesyonel bir destek almanızda fayda vardır. Marina Vize Başvuru Merkezi, Hindistan turist vizesi konusunda tam yetkiye sahip bir vize danışmanlık firmasıdır.

Hindistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan turist vizesi başvurusu için parmak izi uygulaması zorunludur. Parmak izi uygulaması tüm dünyada güvenlik amacıyla uygulanan bir prosedürdür. Başvurular yalnızca online olarak yapılabilmektedir.Parmak izi uygulaması için randevu tarihi verilmekte olup bu sebeple başvurularınız için konsolosluğa gelmeniz gerekmektedir. Online başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması, gerekli evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi Hindistan Konsolosluğu için oldukça önemlidir. Yanlış yapılan başvurular ve eksik doldurulan bilgiler yüzünden başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bu sebeple profesyonel bir destek almak bize sürecinizi daha rahat ve olumlu şekilde geçmesini sağlayacaktır.

Hindistan turist vizesi işlemleri için tam yetkiye sahip olan firmamız, Hindistan turist vizesi başvurularınızda size destek olmaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Türkiye'nin her yerinden başvuruları kabul etmekteyiz.  Gerekli evrakları kargo yoluyla ofisimize ileterek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurularınızı Hindistan'a yapacağınız seyahat amacına göre yapılması ve Evrakların Buna göre düzenlenmesi oldukça büyük önem taşımaktadır.

Hindistan turist vizesi ücreti, vize süresine göre değişiklik göstermekte olup yalnızca tek girişli olarak verilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak talep ettiğiniz ücretleri konsolosluk harcı ve danışmanlık hizmet bedelimiz dahildir. Yalnızca kargo ve KDV ücretleri fiyata dahil olmayarak, müşterimize aittir. Başvuracağınız üç ay süreli ve tek girişli turist vizesi için ödemeniz gereken ücret 150 USD, altı ay süreli ve tek tek girişli turist vizesi için ödemeniz gereken ücret ise 160 USD’dir.

Hindistan Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan turist vizesi başvuru sonuçlanması 5 iş günü sürmektedir. Bu süre konsolosluğun yoğun olduğu zamanları veya resmî tatilleri denk gelen zamanlarda uzayabilmektedir. Bu sebeple Seyahat planınızı bu süreleri de dahil ederek planlamada ve başvurunuzu bu şekilde yapmanızda fayda vardır. Hindistan turist vizesi danışmanlığı yapan mayına vize ile çalışarak başvurularınızı daha hızlı ve olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hindistan turist vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  • Hindistan turist vizesinin bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
  • Pasaport cüzdan fiziki olarak yıpranmış veya hasar görmüş olmamalıdır.
  • En az 2 adet sayfa vizenin yapıştırılabilmesi için boş olmalıdır.
  • Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.
  • Belli sebeplerle yaşanan soyad değişiklikleri sebebiyle güncelliği yitiren pasaportun yenilenmesi gerekmektedir.
 • Online Başvuru Formu
 • Fotoğraf
  • 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
  • Ebatları 35x45 mm olmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi
  • C kimlik numarasının net bir şekilde görülebileceği şekilde fotokopisi çekilmelidir.
 • Finansal durumu gösterir evraklar
 • Ulaşım ve konaklama bilgilerini içeren rezervasyonlar
  • Otel rezervasyonları vize sürenizi kapsamalıdır.
  • Otel ve uçak rezervasyonları yapılmamışsa, Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından geçici rezervasyonlar yapılması sağlanmaktadır.
4.8 / 5 (162 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.