Hindistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Doğal güzelliklere ve dünyanın en geniş kültürel zenginliklerine sahip bir ülke olan Hindistan, turistik açıdan oldukça fazla talep görmektedir. Onlarca farklı dinin ve birbirinden çeşitli geleneğin bir arada yaşandığı Hindistan, dünyadan ve Türkiye’den birçok turisti ağırlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hindistan’a seyahat edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. T.C diplomatik/siyah pasaport sahipleri 90 günü geçmemek koşuluyla vizesiz seyahat edebilirler.

Hindistan’a yapılacak olan seyahat turistik ve kültürel amaçlı yapılıyorsa, Hindistan turistik vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Hindistan 2013 yılında vize uygulamaya başlamıştır. Seyahat edecek olan Türk vatandaşlarına en fazla 1 yıllık vizeler verilmektedir. Sitemiz üzerinden, Hindistan turistik vize 2020yılına ait güncel evrak listesine ulaşabilir ve ofislerimizle iletişime geçerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hindistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Hindistan turistik vize başvurusu, Hindistan Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Başvuru formunda istenen bilgiler, eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Bilgilerde imla hatası olması veya başvuru sahibinin bilgilerinin güncel olmaması durumunda Hindistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak yapacağınız başvurularda işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız bir şekilde takip ederek vize sürecinizin olumlu geçmesini sağlamaktayız.

Hindistan turistik vize işlemleri esnasında sorun çıkmaması için pasaportunuz seyahat bitiminizden sonra en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin İngilizce’ye hâkim olmaları gerekmektedir. Hindistan Konsolosluğu’nun sitesindeki form online olarak doldurmalı ve arka fonu beyaz olan, güncel biyometrik fotoğrafın taratılarak forma eklenmesi gerekmektedir. Formun doldurulmasının ardından, sistemin yönlendirdiği randevu sayfasında uygun görünen tarihi onaylamanız durumunda, çalışma günleri içerisinde 9.30 ile 12.00 saatleri arasında randevu verilecektir. Hindistan Konsolosluğu’na teslim edilecek olan başvuru formunun yanında, başvuran kişinin parmak izi de istenmektedir.

Hindistan turistik vize ücreti, vize süresine göre değişiklik göstermekle birlikte yalnızca tek girişli olarak verilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak fiyatlarımıza, Hindistan Konsolosluğu vize harcı ve hizmet bedelimiz dahildir. Belirtilen ücretlerin dışında müşterilerimizden hiçbir ekstra ücret talep edilememektedir. Fiyat listemizdeki ücretlendirmeye KDV ve kargoücretleri dahil değildir. 3 aylık turistik vize ücreti 150 USD, 6 aylık turistik vize ücreti 160 USD ve 1 yıllık turistik vize ücreti 170 USD’dir.

Hindistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Hindistan Konsolosluğu yetkili acentesi olan Marina Vize Başvuru Merkezi başvuru ofisimiz üzerinden yapacağınız başvurularda, normal şartlarda 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olduğu zamanlarda veya resmi tatil günlerine denk geldiğinde bu süre değişebilmektedir. Hindistan turistik vize danışmanlığı için doğru adres olan Marina Vize Başvuru Merkezi’ye ulaşabilirsiniz.

Hindistan turistik vize gerekli evraklar ise şu şekilde;

 • Pasaport
  • Hindistan turistik vizesi bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması zorunludur.
  • Pasaport cüzdanı fiziki olarak yıpranmış, yırtık veya hasar görmüş olmamalıdır.
  • Vizenin yapıştırılabilmesi için en az 2 adet sayfa vizenin yapıştırılabilmesi için boş olmalıdır.
  • Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.
  • Boşanma, evlilik vb. durumlar sonucunda yaşanan soy isim değişiklikleri sebebiyle güncellenmiş olmalıdır.
 • Online Başvuru Formu
  • İngilizce olarak eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.
  • Marina Vize Başvuru Merkezi personeli tarafından doldurulacaktır.
 • Fotoğraf
  • 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
  • Ebatları 35x45 mm olmalıdır.
  • Arka fonu beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalıdır.
 • Kimlik fotokopisi
  • C kimlik numarasının net bir şekilde görülebilmesi gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümü
 • Ulaşım ve konaklama bilgilerini içeren rezervasyonlar
  • Otel ve uçak rezervasyonları yapılmamışsa, Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilecektir.
4.8 / 5 (204 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.