Hindistan Vize Başvuru Aşamaları Nelerdir

Hindistan Vize Başvurusu

Hindistan vize başvurusu tam yetkili ve uzman acentemiz ile başarıya ulaşsın! Marina vize olarak uzun yıllardır vize başvuruları için müşterilerimize profesyonel hizmet veriyoruz. Hindistan’a gitmek ve vize almak isteyen danışanlar işlemlerini bizimle daha hızlı ve doğru biçimde yürütebilirler. Hindistan Konsolosluğu’na başvuru sahiplerinin bizzat gitmeleri şart koşulmuştur. Online vize başvuru randevusunu şirketimiz adınıza gerçekleştirir.

Hindistan Vize Başvuru Aşamaları Nelerdir?

Hindistan vize başvuruları için öncelikle online randevu almak gerekir. Hindistan Konsolosluğu’na başvuru sahiplerinin en az 1 kez gitmesi şarttır. Başvuru için gerekli olan evraklar vize türüne göre belirlenmiştir. Bu konuda detaylı bilgi acentemiz tarafından size sunulacaktır. Evrakları eksiksiz ve bilgileri doğru olarak vermelisiniz; aksi takdirde vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir. Bu sorumluluk size aittir.

Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar Hangileridir?

Hindistan vize başvurusu için gerekli evraklar vize türüne göre farklılaşabilir ancak genel itibariyle çalışma durumuna göre geliri gösteren evraklar, adres ve kimliği kanıtlayacak olan belgeler istenir. Gerekli evraklar şunlardır:

 • TC nüfus cüzdanı
 • En az 6 ay süresi olan pasaport
 • Online olarak doldurulan Hindistan vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf ( 2 tane )
 • Davetiye ile gitmeniz halinde davetiye aslı
 • Çalışma durumuna göre gelir gösteren belge ( Son 3 aylık maaş bordrosu, SGK işe giriş belgesi, SGK 4A hizmet dökümü, şirket vergi levhası, imza sirküleri, ticaret odası faaliyet belgesi vb. )
 • Varsa isme kayıtlı ruhsat veya tapu fotokopisi
 • Son 3 aya ait hesap dökümü
 • Nüfus kayıt örneğinin aslı ( Tam tekmil vukuatlı olmalı )
 • Adresinize gönderilen bir fatura veya ikametgah
 • Başvuru sahibi evli ise evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi

Vize başvuruları için genel olarak talep edilen evraklar bunlardır.

Hindistan Vize Harcı Ne Kadar? 

Hindistan Vizesi Örneği

Hindistan Vizesi 2020

Hindistan vize ücreti vizenin süresine ve tipine göre değişir. Çoğunlukla 6 aylık ya da 1 yıllık vize verilir. Harcı bizzat kendiniz konsolosluğa yatırmalısınız.

Hindistan Vize Başvuru Hizmetlerimiz Neler?

Hindistan vize başvurusu için profesyonel ve tam yetkili olarak hizmet veriyoruz. Online randevu alma, profesyonel vize desteği, uçak-otel rezervasyonları, seyahat sigortası gibi hizmetlerden yararlanmak için bize 0541 963 17 14 veya 0538 954 74 58 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.