Hindistan Vizesi İçin Banka Hesabı Şartı

Hindistan vizesi alabilmek için kişilerin belirli kriterleri karşılaması istenmekte ve bunlar arasında banka hesabının bulunması da dikkatlerden kaçmıyor. Dünya genelinde Türk vatandaşlarından vize talep eden ülkeler genel olarak vize sürecinde kişilerin geri dönmelerinden emin olmak ister. Geri döneceklerinden emin olunduktan sonra ikinci bakılan kıstas ise kişinin seyahat süresinde maddi olarak yeterli parasının olup olmaması konusudur. Hindistan vize başvuru sürecinde talep edilen belgeler arasında banka hesabı detayı da bu sebepten dolayı bulunmaktadır.

Hindistan vize başvuru sürecinde banka hesabı ile ilgili istenilen belgenin eksiksiz bir şekilde sunulması, vizenin olumlu sonuçlanması açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı banka hesabı belgesinin istenilen şekilde sunulduğundan emin olunması gerekiyor.

Hindistan Vizesi İçin Banka Hesabı Nasıl Olmalıdır?

Hindistan Konsolosluğu vize başvurularında sunulacak olan banka hesabı detayının 4 farklı kriteri karşılaması beklenmektedir. Bu kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Banka hesabınıza dair alınacak olan hesap dökümünün başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınması gerekiyor. Ayrıca hesap dökümünün son 3 aylık hesap hareketlerini göstermesi gerekiyor.
  • Online olarak hesap dökümleri kabul edilmiyor. Hesap dökümünün banka gişe görevlisi tarafından imzalanması ve kaşelenmesi gerekmektedir.
  • Online olarak alınan hesap dökümlerinin bankadan imzalatılması ve kaşeletilmesi durumunda kabul edilmektedir.
  • Hesap içerisinde mevcut bakiyenin seyahat süresince yeterli olacak şekilde olmalıdır.

Marina Vize Merkezi aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında diğer belgelerin olduğu gibi banka hesap dökümünün de istenilen şekilde olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (222 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.