Hollanda Turistik Vize İçin Neden Hesap Dökümü İsteniyor?

Bilindiği üzere birçok ülke vizesinde olduğu gibi Hollanda turistik vize için de kişilerin aktif hesap dökümleri isteniyor. Ülke farkı olmaksızın vize başvuru sürecinde konsolosluk tarafından başvuran kişiler hakkında araştırmalar yapılır. Yapılan araştırmalar sonucunda kişinin maddi olarak seyahati finanse edebileceğinden emin olunmak istenmektedir. Ayrıca kişilerin vize bitiminde kendi ülkelerine dönmeleri konusunda da maddi durum fikir vermektedir. 

Tüm bu sebeplere bağlı olarak kişilerin aktif olarak günlük hayat içerisinde kullanmakta oldukları hesap dökümleri istenmektedir. Birçok ülkenin vize başvurusu için gerekli evraklar içerisinde hesap dökümünün de yer aldığını görmekteyiz. 

Hesap Dökümü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bankadan veya online internet şubesinden alınan tüm hesap dökümleri kabul edilmiyor. Hesap dökümünün taşıması gereken bir takım nitelikler yer almaktadır. Bu yüzden aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir;

  • Vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta öncesinde alınmış olmalıdır.
  • Hesap dökümü son 3 aylık dönemi kapsamalıdır. 
  • Banka görevlisi tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. 
  • İnternet üzerinden alınan hesap dökümlerinin de bankadan imzalatılıp, kaşeletilmesi gerekir.
  • Hesapta mevcut bakiyenin minimum seyahati finanse edecek kadar olması gerekmektedir.

Belirtilenlerin dışında merak edilen tüm detaylar için aşağıda Marina Vize Başvuru Merkezi iletişim bilgileri yer almaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.