İspanya Konsolosluk Evrakları İngilizce Talep Etmektedir

İspanya Vizesi

Schengen bölgesine üye ülke olan İspanya’ya 90 günü aşmayan kısa süreli seyahat edecek Türk vatandaşları Schengen vizesine başvurmak zorundadır şayet pasaportlarında bu bulunmayan bordo pasaport sahipleri İspanya Vizesi için müracaat etmek zorundadır. Yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahipleri 180 gün için 90 günü aşmama kaydı ile vizeden muaf tutulmaktadır. İspanya konsolosluğu kısa süreli vize taleplerini kabul etmez bunun yerine konsolosluğun yetkilendirdiği kurumlara yaparlar. Uzun süreli ikamet gerektiren durumlarda Türk vatandaşları İspanya vizesi için başvuruda bulunmak zorundadır. İspanya vizesi için Marina Vize sizinle, telefon ve adreslerimizden bize ulaşın hızlı ve profesyonel şekilde vizenizi alın. info@marinavize.com adresimiz ve watsapp hattı 0 541 963 17 14 ile telefon numaramız 0 538 954 74 58.

Konsolosluk Evrakları İngilizce Talep Etmektedir

İki yılı aşkın süredir vize evraklarını İngilizce olarak kabul eden İspanya konsolosluğu, seyahat sağlık sigortası, dilekçe, otel ve uçak rezervasyonlarını özellikle İngilizce istemektedir. Schengen vizesi 90 gün konaklama imkanı tanır ama ilk kez uygulandığında bu süre yalnız bir haftadır ve kademeli olarak artar.

Vize İşlemlerinde Parmak İzi Taraması Zorunluluğu Vardır

İspanya vizesi için konsolosluk ya da büyükelçilikte vize bilgi sistemi aracılığı ile parmak izi taraması zorunluluğu vardır, bu işlem pasaportunda VIS ibaresi bulunmayanlara uygulandığı gibi makamlarca talep edilmesi halinde kişilerden parmak izni yine de alınmaktadır.

Kişilerden Bazı Evrakları Onaylamaları Da İstenmektedir

Vize başvuru formunun eksizsiz ve doğru doldurulması ile İspanya Vizesi işlemlerine başlanır, vize başvurusu için talep edilen evraklar her ülkede olduğu gibi vize türüne, ülkede kalış zamanına ve seyahat nedenine göre değişmektedir. Ayrıca başvuru yapan kişilerden seyahat masraflarının karşılanma şekli, Türkiye’ye tekrar geri dönecekleri gibi bazı evrakları onaylamaları da istenmektedir.

Schengen Vizesinde İlk Giriş Yapılan Ülke Önemlidir

Vize başvurusunda pasaportların geçerlilik süresi 10 yıldan az olmamakla birlikte yıpranmamış olma koşulu da aranmaktadır. Schengen vizesi içinde talepte bulunanlar İspanya vizesinde olduğu gibi bazı taahhütlerde bulunmak zorundadır vizenin ne kadarlık bir süre için verileceğine İspanya büyükelçiliği ya da konsolosluğu karar verir. Schengen vizesinde ilk giriş yapmayı yazdırdığınız ülkeden yapmanız önerilir çünkü bu durum gelecekte ki Schengen vizesi başvurularını etkilemektedir bu yüzden ilk girişe İspanya yazdırıldı ise mutlaka bu ülkeden giriş yapılması gerekmektedir. Ve vize işlemlerine en az 15 gün önce başvurulması gerekmektedir.

4.90 / 5 (416 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.