İsrail Özel Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsrail’e arkadaş ya da aile gibi yapılacak özel ziyaretler için İsrail özel ziyaret vizesi alınması gerekmektedir. Özel ziyaret vizesinin alınabilmesi için öncelikle vize başvuru sahibine, İsrail’de bulunan yakınları tarafından davetiye gönderilmesi gerekir. Gönderilen davetiyede, davetiye gönderen kişinin kişisel ve iletişim bilgileri, davet gönderdiği kişiye yakınlık derecesi, davet edilen kişi hakkında bilgi, yapılacak ziyaretin amacı, istenilen vize süresi, davet edilen kişinin kalacak olduğu yerin ikamet adresi ve konaklama ile seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı bilgileri yer almalıdır. İsrail özel ziyaret vizesi 2020 yılı için davetiye gönderilen kişinin de yani İsrail’e gidecek kişinin de İsrail Büyükelçiliği’ne ya da İsrail Başkonsolosluğu’na vize talebi için bir dilekçe hazırlaması gerekmektedir.

İsrail Özel Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

İsrail özel ziyaret vize başvurusu, İsrail vize türleri içinden B/2 kapsamında yapılmalıdır. B/2 vizesi, özel ziyaret, turizm, iş görüşmesi gibi nedenlerle yapılacak kısa süreli seyahatler için verilir. Vize geçerlilik süresi en fazla 3 aydır. Seyahat sürelerini uzatmak isteyen kişiler, İsrail İçişleri Bakanlığı’nda bulunan bölgesel nüfus müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

İsrail özel ziyaret vize işlemleri esnasında gerekli olan belgeler;

  • İsrail seyahatinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Vize başvuru sahibinin şahsen doldurup imzaladığı vize başvuru formu,
  • Seyahate ait tüm belgelerin dökümü (Davetiye, konaklanacak yer bilgisi, uçak rezervasyon bilgileri)
  • Arka fonu beyaz, 5 x 5 ölçülerinde son bir yıla ait 2 adet biyometrik fotoğraf, şeklindedir.

Belirtilen tüm belgeler, Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık firmasına iletilerek, İsrail vize başvuruları en hızlı biçimde gerçekleştirilerek, tamamlanır. İsrail Konsolosluğu’nun vize başvurularında ek belge isteme ya da vize başvuru sahibini görüşmeye çağırma hakkı mevcuttur. Vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlandırma hakkı yalnızca İsrail Başkonsolosluğu’na aittir.

İsrail özel ziyaret vizesi ücreti, kişilerin kalma sürelerine ve ülkeye yapılacak seyahat sayılarına göre değişmektedir. Seyahat durumuna göre değişkenlik gösteren vize ücretlerinin güncel bilgileri için Marina danışmanlık firmasıyla iletişim numaraları ya da internet adresi üzerinden irtibata geçilmelidir.

İsrail Özel Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail özel ziyaret vizesi, vize başvurusu yapıldıktan sonraki 5 ile 8 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Vize başvurularında oluşabilecek herhangi bir aksiliğe karşı önlem alınabilmesi için planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce vize başvurusu yapılması önerilmektedir.

Özel ziyaret vizesi almak isteyen kişiler eğer bir çalışansa, İsrail özel ziyaret vizesi gerekli evraklar listesi şu şekilde olmaktadır:

  • Seyahat sonrasında da en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport,
  • C nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı kimlik kayıt örneği,
  • Özel ziyaret vizesi talep dilekçesi; çalışılan kurum tarafından antetli kâğıda, konsolosluğa hitaben yazılmış, imzalı ve kaşeli dilekçe,
  • Bağlı bulunulan sosyal güvenlik kurumuna giriş belgesi ve hizmet dökümü,
  • Son 3 aya ait maaş bordrosu; son 3 aya ait en az 3.000 TL bakiyeli, imza sirküleri ile ıslak imzalı ve kaşeli döküm,
  • Özel ziyareti belgeleyen davetiye, şeklindedir.

Eğer kişi şirket sahibiyse, yukarıda belirtilen evraklara ek olarak sahip olduğu ya da ortak olduğu şirketin güncel evraklarını, şirket faaliyet belgelerini, vergi levhası ve ticari sicil gazetesi fotokopilerini ve de imza sirkülerini de eklemesi gerekmektedir.

Tüm İsrail vize türlerinde olduğu gibi İsrail özel ziyaret vize danışmanlığı hizmetleri de Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık firması aracılığıyla alınarak, vize başvuru işlemlerinin hızlı ve titiz bir şekilde tamamlanması sağlanabilir.

4.8 / 5 (232 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.