İtalya Turistik Vize Kaç Gün Geçerlidir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok başvurulan vizeler arasında İtalya turistik vize ilk sıralarda yer alıyor. Genç yaşlı fark etmeksizin her yaştan insan İtalyayı merak etmekte ve seyahat planları yapmaktadır. Vize danışmanlık şirketlerinden alınan istatistiklerde de bu durum net bir şekilde görülüyor. Kişiler seyahat planları yaparken vizenin kaç gün geçerli olacağını bilmek istemektedirler. Fakat diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi İtalya için de vize başvurularında kaç gün geçerli olacağı konsolosluk tarafından belirleniyor. 

Bu sebepten dolayı da kişiler vizelerini almadan önce seyahat planlarını netleştiremiyor. Vizelerin kaç gün geçerli olacağı konusunda karar tamamen konsolosluğa bırakılmıştır. Gerekli araştırmalardan sonra herkese ayrı bir geçerlilik süresi belirleniyor. Bu sürenin belirlenmesinde ise birçok farklı faktörün etki ettiği biliniyor. Bunlar arasında en çok etkileyenlerin ise geçmiş seyahat deneyimleri ve maddi durum yer alıyor. Ayrıca kişilerin meslekleri de en çok etkileyen faktörler arasında bulunuyor. 

İtalya Vizesi İçin Nasıl Başvuru Yapılmalıdır?

Kişilerin vize stresinden uzak kalması ve profesyonel bir şekilde sürecin yönetilmesi için uzman bir danışmanlık şirketinden hizmet alınması tavsiye ediliyor. Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından İtalya ve diğer ülkeler için profesyonel danışmanlık hizmeti sunuluyor. Mümkün olan en kısa sürede vizelerin olumlu olarak sonuçlanması için çaba gösterilmekte ve oldukça uygun ücretler karşılığında hizmet sunulmaktadır. 

İstisnai durumlar haricinde genel itibariyle İtalya için vize başvurularının süreci 5 iş günü sürmektedir. Daha detaylı bilgi ise internet sitesi üzerinden ve aşağıdaki iletişim bilgilerinden alınabilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.