Kırım Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Federasyonu ülkelerinden olan Kırım seyahatleri için diploması pasaportu hamilleri harici Türk vatandaşlarına vize işlemleri uygulanmaktadır. Kırım vizesi için Rusya Vizesinde olduğu gibi Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliği yetkilidir. Kırım’a Vize almak için şahsi yollarla başvuru imkanı bulunduğu gibi, tam yetkili acentelerden danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Marina Vize acentesi olarak Schengen ülkeleri ve tüm Rusya Federasyonu’na bağlı ülkelerde olduğu gibi Kırım vizesi almakta da tam yetkili acenteyiz. Kırım vizesi işlemlerinde acentemizden hizmet alan başvuru sahipleri için gerekli evrak tamamlama ve başvuru işlemlerini takip ederek, kısa sürede Kırım vizesi onayı alabilmekteyiz. Vize başvuruları için acentemizi tercih eden tüm müşterilerimiz konsolosluğa uğramadan Kırım vizesi alabilirler.

Kırım Vizesi Nasıl Alınır?

Kırım vizesi, pasaporta işlenen bir vize türüdür. Kırım vizesi başvurusu yapacak kişilerin pasaportlarında Kırım vizesi onayı için en az iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportun yıpranmış veya yırtık olmaması istenirken, pasaportun ikinci sayfasında bulunan pasaport hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Kırım Vizesi işlemleri için kullanılacak pasaportun, Kırım seyahatinden dönüş tarihinden en az 6 ay geçerlilik tarihi bulunması konsoloslukça istenmektedir. Vize için başvuru sahibinden beyaz arka fona çekilmiş, en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Kırım vize başvuru formunun Rusça doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Seyahat öncesinde, tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli olan ve Kırım’dan dönüş tarihini içine alacak şekilde alınmış olan seyahat sağlık sigortasının yaptırılarak poliçesinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. Sigorta kaza, yaralanma ve ölüm ile ilgili tüm düzenlemeleri içerecek şekilde yaptırılmalıdır. Son olarak Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi ve Rusya’daki tur operatörü tarafından alınmış Garanti Mektubu da başvuru dosyasına eklenerek dosya tamamlanır. Şahsi vize başvurusu yerine acentemizde hizmet almayı talep eden müşterilerimiz için Kırım Vizesi Başvuru Formu tarafımızdan doldurulduğu gibi Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi, tur operatöründen alınması gereken garanti mektubu ve seyahat sağlık sigortası işlemleri acentemiz tarafından tamamlanır. Kırım Vizesi ücreti dışında müşterilerimizden herhangi bir isim altında başka bir para talep edilmemektedir. Tüm Kırım vizesi çeşitleri için acentemiz yetkili olup, dileyen müşterilerimiz firmamızı tercih etmeden önce sitemizden Kırım Vizesi örneği temin ederek ön incelemede bulunabilir, profesyonel hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi edinebilir.

Kırım Vize Çeşitleri

Tüm Kırım vize çeşitleri için Marina Vize tam yetkilidir. Kırım’a vize danışmanlığı veren acentemiz, müşterileri için uzun pek çok prosedürü hızlı bir şekilde yerine getirerek vize başvurusunu tamamlar. İkili ilişkilerimiz ve prosedüre tam uymamız nedeni ile acentemiz tarafından gerçekleştirilen Kırım vizesi başvuruları herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamakta olup, hızlı bir şekilde onaylanmaktadır.

  • Kırım Turistik Vizesi: Kırım turistik vizelerine 1 veya 2 girişli olarak başvuru yapılabilmektedir. Vize süresi 15 günlük ve 1 aylık olarak verilebiliyor. 2 girişli vize sadece 1 aylık turistik vizeye verilmektedir. Acentemiz aracılığı ile başvuru gerçekleştiren adayların vize onayları 5 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.
  • Kırım Çalışma Vizesi: Kırım’da faaliyet gösteren yerel ve Türk firmalarında çalışılabilmesi için gerekli olan Kırım Çalışma vizesi, çok girişli olarak 3 yıl süreli verilmektedir. Acentemizin vize ücreti 4000 Dolar olup, bu ücrete konsolosluklarda yapılacak tüm masraflar dahildir. Çalışılacak şirket ile yapılacak tüm yazışmalar ve talep edilecek evraklar acentemiz tarafından temin edilecektir. Çalışma vizesi işlemleri 60 iş günü içerisinde tamamlanarak vize onayı alınmaktadır.
  • Kırım Eğitim Vizesi: Kırım’da yer alan eğitim kurumlarında öğrenim görmek isteyen Türk öğrencilerinden istenen Kırım Eğitim Vizesi başvuruları için acentemiz tam yetkilidir. Eğitim kurumu ve diğer resmi organlarla yapılacak yazışmalar ve alınacak belgeler Rusça olacağı için başvuru sahibi öğrenciler şahsi başvurularında zorlanabilmektedir. Gerekli tüm prosedürler ve evraklar tarafımızca halledilerek kısa süre içerisinde talep olunan eğitim vize onayı alınabilmektedir.
  • Kırım Evlilik Vizesi: Kırım vatandaşı bir eş adayı ile dünya evine girecek Türk vatandaşları, Kırım Evlilik Vizesi alarak bu isteklerini yerine getirebilirler. Acentemiz müşterimizin tüm başvuru işlemlerini görevlendirdiği personel aracılığı ile gerçekleştirerek, nikah telaşı sırasında müşterimizin kendi işlerini halledebilmesi için ihtiyaç duyduğu süreden feragat etmesini önler. Konsolosluğa gelmeden evlilik vizesi almak isteyenler acentemizde danışmanlık hizmeti alarak kısa sürede vize onayına sahip olabilirler.
  • Kırım Express Vize: Alacakları Kırım vizesi işlemlerinin hızlandırılmasını talep eden müşterilerimize Kırım Express Vize hizmeti sağlanmaktadır. Turistik, ticari, teknik ve özel ziyaretleriniz için almanız gereken vizelere Express vize talebinde bulunabilirsiniz. Express vize onayı 2 iş günü içerisinde acentemiz tarafından sonuçlandırılmaktadır. Express vize işlemleri için her vize türüne göre değişen ilave ücretler alınmaktadır. İlave ücretler konsolosluk tarafından talep edilmektedir.
  • Kırım Ticari Vize: Türkiye’de faaliyet gösteren işletmeler, Kırım’a gerçekleştirecekleri ticari amaçlı ziyaretleri için alacakları Kırım Ticari Vize başvuru işlemlerinde acentemizden hizmet alabilirler. 1 veya 2 girişli olarak verilen Kırım Ticari vizeleri, 2 ile 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. 3 ay geçerli Kırım Ticari Vizesi verilmektedir.
4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.