Kongo Misafir Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kongo’da ikamet eden herhangi bir yakınını veya arkadaşına ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kongo misafir vizesi alması gerekmektedir. Kongo Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen misafir vizeleri için Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi tam yetkili olarak hizmet vermektedir. Kongo’da bulunan yakınlarına ziyaret gerçekleştirecek müşterilerimize Kongo misafir vizesi2020 alma hizmetini veren acentemiz, gerçekleştirdiği işlemlerin hiçbir aşamasında müşterilerinden büyükelçiliğe gelerek bir işlem gerçekleştirmesini talep etmemektedir. Tüm süreci müşterimiz adına yöneterek onaylı vizeyi elden teslim alır ve müşterimizin ikamet ettiği adrese anlaşmalı kargo şirketlerimizle göndeririz. Yorucu prosedürler ile uğraşmak istemeyen tüm başvuru sahiplerine Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ederlerse etsinler başvuru hizmeti vererek yüksek kısa süre içerisinde vize onayı almaktayız.

Kongo Misafir Vizesi Nasıl Alınır?

Kongo misafir vizesi işlemleri Ankara Kongo Büyükelçiliği aracılığıyla gerçekleşmekte olup acentemizden başvuru hizmeti almayan tüm adaylar, talep ettikleri vize işlemlerini buradan gerçekleştirecektir. Büyükelçilik posta ile evrak teslimi, misafir vizesi başvurusu veya vize teslimatı kabul etmemekte, tüm işlemler için büyükelçiliğe gelerek işlemlerin tamamlanmasını talep etmektedir. Kongo misafir vizesi başvurusu gerçekleştirecek adaylar istendiği şekilde büyükelçiliğe giderek işlemlerini başlatabilirler.

 • İşlemler Kongo misafir vizesi ücreti ödendikten sonra başlatılmaktadır. Adaylar ödedikleri ücretin makbuzunu teslim almayı unutmamalıdır.
 • Ücretin ödenmesi ile birlikte misafir vizesi için istenen evrakların eksiksiz bir şekilde toplanarak büyükelçiliğe teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Evrakların teslimi ile birlikte inceleme süreci başlatılır.
 • İnceleme süresi devam ederken büyükelçilik yetkililerinin ilave evrak talep etme yetkisi bulunmaktadır.
 • İnceleme sürecinin mutlaka olumlu geçeceğinin garantisi bulunmamakta, şahsi olarak gerçekleştirilen misafir vizesi başvurularının onaylanmadığına rastlanılmaktadır. Bu gibi durumlarda ret nedeni ortadan kaldırılarak yeniden tüm süreç baştan tekrarlanır.
 • İnceleme sonrası misafir vizesi verilen başvuru sahiplerinin büyükelçiliğe gelerek onaylı misafir vizelerini imza karşılığı elden teslim alması gerekmektedir.

Acentemiz ile gerçekleştirilecek başvuru işlemlerinde, başvuru sahibi tarafından gerçekleştirileceği anlatılan tüm işlemler acentemiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Onaylı vizenin teslim alınarak müşterimize kargo ile gönderilmesine kadar geçen tüm süreç acentemizce gerçekleştirilmektedir. Tüm bu yoğun bürokrasi ve evrak kalabalığı düşünüldüğünde acentemizin verdiği profesyonel hizmetin içeriği hakkında daha net bilgi sahibi olunacaktır.

Kongo Misafir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Her ne kadar Kongo Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında diplomatik ilişkiler konusunda bir pürüz bulunmasa da Ankara Kongo Büyükelçiliği tarafından talep edilen Kongo misafir vizesi gerekli evraklar listesi oldukça kabarıktır.

 • Başvuru sahibi tarafından imzalanan pasaportta yırtık veya deformasyon istenmemekte, vize onayının pasaporta işlenebilmesi için en az 2 adet boş vize onay sayfası talep edilmektedir. Pasaportun geçerlilik süresinin Kongo’dan dönüş tarihi itibari ile 6 aydan fazla olması istenirken, başvurudan önce pasaportun fotokopisinin alınarak başvuru dosyasına eklenmesi istenmektedir.
 • 35x45 mm ebatlarında istenen biyometrik fotoğrafların vize müracaatı kurallarına uygun olması istenmekte olup 2 adet biyometrik fotoğraf talep edilmektedir.
 • Başvuru sahibinin Kongo misafir vizesi başvuru formunu İngilizce / Fransızca olarak eksiksiz ir şekilde doldurarak imzalaması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin çalıştığı işyerinin antetli kağıdına İngilizce / Fransızca olarak dilekçe yazılması gerekmektedir. Dilekçe şirket kaşesi kullanılarak imzalanarak teslim edilecektir.
 • Başvuru sahibinin sabıka kaydını ve ikametgâh belgesini başvuru dosyasına eklemesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin banka hesap dökümü talep edilmekte olup dökümde en az 3 aylık işlem hareketleri görülebilmelidir.
 • Sarıhumma aşısı vurularak uluslararası aşı kartına işlenmeli, yurt dışı seyahat sağlık sigortası ile birlikte aşı kartı başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgileri ile birlikte kimlik fotokopisi de başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Ziyaret gerçekleştirilecek yakının uluslararası kimliği ile birlikte resmi davetiye mektubu başvuru dosyasına eklenerek dosya teslim edilir.

Dileyen müşterilerimiz için Kongo misafir vizesi danışmanlığı hizmeti vermekte olup gerekli tüm ayrıntıları eksiksiz olarak müşterimize iletiriz. Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile gerçekleştirilen başvurular 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

4.8 / 5 (183 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.