Kongo Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Diplomatik pasaport hamili olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Kongo ziyaretlerinde vize uygulanmaktadır. Ticari amaçlı Kongo Cumhuriyeti’ne seyahat edecek işveren ve işveren yetkilileri, Kongo seyahati öncesinde Kongo Ankara Büyükelçiliği’nden Kongo ticari vize almalıdır. Türkiye’nin farklı illerinde faaliyet gösteren işletmeler için Kongo ticari vize 2020 için tek bir adres zorunluluğu bulunması büyük handikap oluşturmaktadır. Farklı illerde faaliyet gösteren işletmelerin ticari vize başvurularında hizmet vermek amacıyla Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi, Kongo vizesi alma konusunda tam yetkili bir acente olarak hizmet vermektedir. Ticari vize başvurularında acentemizi tercih eden işveren/işveren vekilleri adına tüm vize işlemlerini yürüten acentemiz, onaylı vizenin alınması ile birlikte onaylı vizeyi müşterinin adresine göndererek verdiği hizmeti başarılı bir şekilde sonlandırır.

Kongo Ticari Vize Nasıl Alınır?

Kongo ticari vize başvurusu için Kongo Ankara Büyükelçiliği’nin Kongo Cumhuriyeti Hükümeti tarafından yetkilendirildiğinden bahsetmiştik. Acentemizden başvuru hizmeti almak yerine şahsi olarak ticari vize başvurusunda bulunacak adarlar için işlemler büyükelçilikten gerçekleştirilecektir. Şahsi olarak başvuruda bulunmak isteyen adaylar için Kongo ticari vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Ankara’da bulunan Kongo Büyükelçiliği’ne vize başvurusu iletilir.
 • Talep edilen geçerlilik süresine göre değişen Kongo ticari vizesi ücreti büyükelçilik yetkili birimine teslim edilerek ödendi dekontu teslim alınır.
 • Dekont teslim alındıktan sonra büyükelçilik vize yetkilisinden talep edilen evrakların listesi teslim alınarak belirtilen evrakların eksiksiz olarak tamamlanmaya başlanır.
 • Tamamlanan evraklar vize yetkilisine teslim edilerek vize inceleme süreci başlatılır.
 • Büyükelçilik yoğunluğuna göre değişen süre zarfında başvuruda bulunulan ticari vize onaylanır.
 • Onaylanan vize aynı şekilde Kongo Ankara Büyükelçiliği’nden teslim alınır.

Yukarıda belirtilen işlem sıralaması iyimser bir ticari vize başvuru sürecini anlatmaktadır. Ankara Kongo Büyükelçiliği yetkilileri, kimi zaman ilave evrak talep ederek süreci uzatabildikleri gibi bazı ticari vize başvurularını reddedebilmektedir. Acentemizden hizmet almak yerine kendisi ticari vize başvurusunda bulunacak işletmeler için bu riskler göz önüne alınarak seyahat planlaması yapılmalıdır. Yapılan seyahat planlarında aksaklık yaşanmaması isteyen tüm işletmeler acentemizi tercih ederek yukarıda sayılan işlem sıralamasında hiçbir şekilde Ankara Kongo Büyükelçiliği’ne gelmek zorunda kalmaz. Seyahat planlarında aksaklık meydana gelmeyeceği gibi gerekli evraklar için herhangi bir özel çabaya girişmeden onaylı vizelerini işletme adreslerinden teslim alabilirler.

Kongo Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Kongo Ankara Büyükelçiliği tarafından 15 günlük ve 3 aylık ticari vize verilmektedir. Marina Vize Başvuru MerkeziAcentesi ile gerçekleştireceğiniz ticari vize başvurularınıza 7 iş günü içerisinde onay alabilirsiniz. Acentemiz, ticari Kongo vizesi için Express vize uygulanması gerçekleştirmekte, Express vize başvuruları 30 Euro fark ile 3 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Acentemiz ayrıca Kongo ticari vize danışmanlığı da gerçekleştirerek danışmanlık hizmeti talebinde bulunan müşterilerine gerekli evraklar ve uygulamaları gereken prosedürler hakkında yol gösterici rol oynamaktadır. Başvuru şekliniz nasıl olursa olsun, Kongo ticari vize gerekli evraklar standart bir liste ile belirlenmiştir.

 • En az 2 adet boş sayfası bulunan ve Kongo seyahati dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerlilik tarihi bulunan pasaport,
 • 2 adet vize 35x45 ebatlarında biyometrik fotoğraf,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Kongo gidiş – dönüş seyahat rezervasyonları,
 • Kongo’da kalınacak hotel/otel rezervasyonu,
 • Türkiye’ye geri dönüş tarihini de kapsayan Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Seyahat tarihinden en az 10 gün önce sarı humma aşısının yapıldığını gösterir uluslararası aşı kartı,
 • Ticari davetiye,
 • Kongo Ticari vize başvuru formu,
 • Son 3 aylık hesap hareketlerinin izlenebildiği banka hesap cüzdanı,
 • Şirket faaliyet belgesi,
 • Vergi Levhası,
 • İmza Sirküleri,
 • Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi

Listede yer alan, Kongo Ankara Büyükelçiliği tarafından talep edilen evraklardır. Talep eden müşterilerimize evrakların tamamlanması ve başvuru süreci için danışmanlık hizmeti verebildiğimiz gibi tüm bu evrakları ve vize başvuru sürecini müşterimiz adına tamamlayarak onaylı vizenin müşterimize ulaştırılmasını içeren hizmet vermekteyiz. Talep ettiğimiz ücretler içerisinde tüm konsolosluk harcamaları katılarak hesaplanmış olup herhangi bir isim altında ilave ücret talep etmemekteyiz.

4.8 / 5 (150 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.