Kongo Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Turist olarak Kongo Cumhuriyeti’ne seyahat gerçekleştirecek adaylardan Kongo turist vizesi talep edilmekte olup vize başvurularının Kongo Ankara Büyükelçiliği’ne gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kapıda vize uygulaması Kongo Cumhuriyeti tarafından yapılmamakta olup onaylı vizenin seyahat öncesinde alınarak seyahatin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kongo turist vizesi 2020 yılı içerisinde Kongo vizesi alma konusunda tam yetkili acente olan Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla alınabilmektedir. Acentemizden turist vize başvuru hizmeti almak isteyen müşterilerimizden;

 • 15 günlük tek girişli olarak verilen turist vizesi için 190 Euro,
 • 3 aylık çok girişli olarak verilen turist vizesi için 270 Euro

Vize başvuru ücreti talep etmekteyiz. Talep ettiğimiz ücret içerisinde Konsoloslukta gerçekleştirilen tüm harcamalar dahildir. Hizmetimiz sırasında müşterilerimizin vize işlemleri için konsolosluğa gelmesi gerekmemektedir.

Kongo Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Ankara’da bulunan Kongo Büyükelçiliği’ne giderek Kongo turist vizesi başvurusu gerçekleştirecek adaylar için prosedür hakkında bilgi vermek gerekirse;

 • İşlemlere başlanmadan önce Kongo vizesi ücreti ödenerek ödendi dekontunun teslim alınması gerekmektedir. Ödendi dekontu vize işlemleri sırasında talep edilen evraklar arasında bulunduğu için bu aşama atlanmamalıdır.
 • Ücretin yatırılması ile birlikte Kongo turist vizesi işlemleri başlatılabilmesi için konsolosluk tarafından talep edilen evrakların tamamlanarak konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra vize yetkilisine teslim edilerek inceleme sürecinin sonuçlanması için beklemeye geçilmektedir.
 • İnceleme sırasında konsolosluk tarafından ek evrak istenebileceği gibi inceleme sonrasında vize onayı alınamayabilir. Bu tür durumlarda yeniden işlemler tekrarlanarak başvuruyu yenilemek gerekmektedir.
 • İnceleme sürecinin olumlu geçmesi halinde başvuru sahibine e-mail veya SMS aracılığı ile ulaşılarak onaylı vizesini alması talep edilmektedir. Onaylı vizeye sahip olunduktan sonra planlanan Kongo seyahati gerçekleştirilebilir.

Ankara’da ikamet edenler için bir sorun bulunmasa da farklı illerde ikamet eden pek çok kişi için defalarca Ankara’ya gelinecek olması büyük maliyetler çıkartabilmektedir. Acentemizden hizmet alan hiçbir müşterimiz ikamet ettiği ilden ayrılmak zorunda kalmamaktadır. Verdiğimiz hizmet evrak tamamlama, vize başvurusu ve onaylı vizenin temin edilerek müşteriye teslim edilmesini içermektedir. Acentemiz tarafından güncel vize başvuru bilgileri yakından takip edilmekte olup sahip olduğumuz deneyimli personellerimiz sayesinde hızlı bir şekilde vize onayı alabilmekteyiz. Defalarca başarısız vize başvurusu girişiminde bulunmak isteyen herkesi acentemize bekliyoruz.

Kongo Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Marina Vize Başvuru Merkezi acentesi ile gerçekleştirilen turist vizesi başvuruları en geç 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Acentemiz tarafından ayrıca Express vize uygulaması yapılmakta olup talep eden müşterilerimiz için 30 Euro fark ile 3 iş günü içerisinde onaylı turist vizesi alabilmekteyiz. Turist vizesi başvurusu için hangi yöntem tercih edilirse edilsin konsolosluk tarafından istenen Kongo turist vizesi gerekli evraklar standart olarak belirlenmiştir. Verilen listenin eksiksiz olarak tamamlanması istenirken kimi durumlarda ilave evrak talep edilebilmektedir. Başvuru sahiplerinin tamamlaması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport,
 • Pasaport fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Sarı humma vurulduğunu gösterir uluslararası aşı kartı,
 • Sabıka kaydı,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Kongo turist vizesi başvuru formu,
 • Kongo’ya gerçekleştirilecek seyahat rezervasyonları,
 • Kongo’da seyahat süresi boyunca kalınacak otel/hotel rezervasyonu,
 • Çalışılan kurumdan alınacak Kongo Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış dilekçe,
 • İkametgâh,
 • Son 3 aylık hareketlerin gösterildiği banka hesap dökümü

Acentemizden Kongo Cumhuriyeti’ne turist vizesi başvurusu hizmeti talep eden müşterilerimiz için gerekli evraklar tarafımızca temin edilmekte olup başvuru sahibinin kargo yolu ile kendi tamamlaması gereken evrakları tarafımıza göndermesi yeterlidir. Acentemiz tarafından gerçekleştirilen standart turist vizesi başvuruları 7 iş günü, Express turist vizesi başvuruları 3 iş günü içerisinde onay almaktadır. Acentemiz ayrıca bu evraklar hakkında detaylı bilgilendirme ve başvuru işlemleri için yönlendirme hizmetlerimizi içeren Kongo turist vizesi danışmanlığı hizmetimizi talep edebilmektedir. Talebiniz her ne olursa olsun iletişim kanallarımız aracılığı ile bize ulaşmanız yeterlidir.

4.8 / 5 (210 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.