Kongo Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Turistik geziler için Kongo ülkesini tercih eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Kongo turistik vize talep edilmektedir. Seyahat öncesinde Kongo turistik vize 2020 alınması gerekmektedir. Vize işlemleri şahsi başvurularda Kongo Ankara Büyükelçiliği kullanılacak olup Türkiye’nin herhangi bir ilinden vize başvurusunda bulunmak isteyen adaylar Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi ile onaylı vize alabilmektedir. Acentemizden başvuru hizmeti gerçekleştiren müşterilerimiz ile gerçekleştirilen evrak ve vize teslim işlemleri anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilecek olup başvuru ve vize teslim sürecinin hiçbir aşamasında müşterilerimizin konsolosluğa gelmesine gerek bulunmamaktadır. Acentemiz Kongo vizesi başvuruları için tam yetkili acente olup gerçekleştirdiği sayısız vize başvurusunu başarı ile gerçekleştirerek müşterilerine onaylı vizelerini teslim etmiştir.

Kongo Turistik Vize Nasıl Alınır?

Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesinden hizmet alan müşterilerimiz için başvuru aşamaları;

 • Acentemiz ile iletişime geçilerek talebi iletmek,
 • Vize ücretini havale/EFT yolu ile göndererek şahsi tamamlanacak evrakları kargo yolu ile tarafımıza ulaştırmak,
 • Onaylı vizesini adresinden teslim almak

Şeklinde sıralanmaktadır. Görüldüğü üzere hiçbir aşamada müşterilerimiz bulunduğu şehirden ayrılmak zorunda kalmamaktadır.Kongo turistik vize başvurusu için acentemizden hizmet almayan adaylar işlemlerini Ankara Kongo Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirecektir.

 • Ankara Kongo Büyükelçiliği vize yetkilisine Kongo turistik vize ücreti ödenerek dekontu teslim alınır.
 • Ücretin ödenmesi sonrasında talep edilen evraklar temin edilerek Konsolosluk yetkilisine teslim edilir.
 • Evrakların teslim edilmesi ile başlatılan Kongo turistik vize işlemleri sonuçlanana kadar adayın beklemesi, konsolosluğun ek evrak talep etmesi halinde istenen evrakları temin ederek konsolosluğa elden teslim etmesi gerekmektedir.
 • İşlemler tamamlanarak turistik vize onayı alındıktan sonra onaylı turistik vizenin Kongo Ankara Büyükelçiliği’nden elden teslim alınması gerekmektedir.

Görüldüğü üzere acentemiz aracılığı ile gerçekleştirilen turist vizesi başvurularında müşterilerimiz hiçbir aşama için çaba sarf etmesine gerek kalmamaktadır. Gerekli evraklar ve tüm prosedür acentemiz çalışanları tarafından halledilmektedir. Müşterilerimizden talep ettiğimiz turistik vize başvuru ücreti içerisinde konsoloslukta yapılan harcamaların da dahil olduğu düşünüldüğünde, ekonomik olarak acentemiz ile başvuru gerçekleştiren adaylarımız avantaj sağlamaktadır. Vize işlemleri için acele eden müşterilerimiz için Express turistik vize başvuru şeklimiz mevcut olup kısa sürede onaylı vize alarak müşterimize teslim etmekteyiz.

Kongo Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Acentemiz sadece Kongo vize başvuru hizmeti vermemekte, talep eden müşterilerimize Kongo turist vize danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Özellikle Ankara’da ikamet eden müşterilerimiz tarafından sıkça tercih edilen danışmanlık hizmetinde konsolosluğun talep ettiği tüm evraklar müşterimiz ile birlikte bizim refakatimizde toplanarak başvuru gerçekleştirilmektedir. Acentemiz aracılığı ile veya danışmanlığımız altında gerçekleştirilen turistik vize başvuruları 7 iş günü içerisine sonuçlanmaktadır. Express vize başvurusu gerçekleştiren müşterilerimiz için 3 iş günü içerisine turistik vize çıkmaktadır. Kongo Ankara Büyükelçiliği tarafından talep edilen Kongo turistik vize gerekli evraklar;

 • Son 10 yıl içerisinde alınmış, seyahat dönüş tarihi itibari ile 6 aydan fazla geçerlilik süresine sahip, en az 2 adet boş vize onay sayfası bulunan ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış pasaport ve pasaportun fotokopisi,
 • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 35x45 mm ebatlarında ve beyaz arka fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • Başvuru sahibinin sabıka kaydı ve ikametgâh belgesi,
 • Başvuru sahibine ait olan banka hesabının 3 aylık hizmet dökümü,
 • Gerçekleştirilecek Kongo seyahati rezervasyon belgeleri,
 • Ziyaret süresi boyunca Kongo’da gerçekleştirilecek konaklama rezervasyonları,
 • Kongo turistik vize başvuru formu,
 • Başvuru sahibinin çalıştığı işyeri tarafından büyükelçiliğe hitaben yazılmış dilekçe,
 • Sarıhumma aşısının vurulduğunu gösteren uluslararası aşı kartı,
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

Şeklinde belirlenmiştir. Tüm bu evrak kalabalığı ile uğraşmak istemeyen turistik vize ihtiyacı olan herkesi acentemize bekliyoruz.

4.8 / 5 (191 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.