Liberya Misafir Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Liberya’da oturma iznine sahip akraba veya tanıdıkları ziyaret etmek için gerekli olan Liberya misafir vizesi 6 aylık olarak verilmektedir. Çok girişli olarak verilen Liberya misafir vizesi 2020 başvuruları Liberya İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir. Vize başvuruları için konsolosluğa gidilerek başvuru gerçekleştirilebildiği gibi Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi aracılığı ile de başvurular iletilmektedir. Tüm Sahraaltı Afrika ülkelerinde olduğu gibi Liberya vizesi başvuruları için acentemiz tam yetkilidir. Türkiye’nin tüm illerinden Liberya vizesi başvurularınıza hizmet veren acentemiz, birkaç evrak kargo edilmesi haricinde müşterilerimizin başvuru süreci içerisinde herhangi bir işlem için müdahil olmasına gerek bulunmamaktadır. İletişim kanalları aracılığı ile müşterilerimizle başvuru süreci sonuçlanana kadar iletişimde kalarak onaylı vizenin alınması halinde müşterimizin ikamet ettiği adrese vizesini teslim ederek hizmetimizi sonlandırmaktayız.

Liberya Misafir Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya İstanbul Fahri Konsolosluğu aracılığı ile gerçekleştirilen Liberya misafir vizesi işlemleri için izlenmesi gerekli prosedürü kısaca belirtmekte fayda vardır.

 • Liberya İstanbul Fahri Konsolosluğu’na Liberya misafir vizesi başvurusu
 • İşlemlere başlanmadan önce Liberya misafir vizesi ücreti başvuru sahibi tarafından yatırılmalıdır. Ücret yatırıldıktan sonra ücretin yatırıldığına dair verilen ödendi dekontu teslim alınmalıdır.
 • Ücretin yatırılmasının ardından Fahri Konsolosluk vize yetkilisinin talep ettiği misafir vizesi evrakları temin edilerek ödendi dekontu ile birlikte vize görevlisine teslim edilmelidir.
 • Evrakların teslimi ile birlikte misafir vizesi talebi incelemeye alınmaktadır. İnceleme işlemi sonlanmasının ardından talebi olumlu bulunan adaylar, onaylı vizelerini Fahri Konsolosluk vize yetkilisinden elden teslim alacaktır.

Yukarıda sayılan yöntem yerine Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi aracılığıyla misafir vizesi başvurusu gerçekleştiren müşterilerimiz, 200 Euro ücret dahilinde 6 ay geçerlilik süresine sahip çok girişli onaylı misafir vizesini adresinden teslim alabilmektedir. Talep ettiğimiz 200 Euro ücretin içerisinde;

 • Vize başvuru hizmet bedelimiz,
 • Konsolosluk harcamaları,

Dahildir. Müşterilerimizden herhangi bir isim altında ilave ücret talep etmemekteyiz. Tarafımızdan misafir vizesi başvuru hizmeti alan müşterilerimiz;

 • Vize başvuru süreci aşamasında Fahri Konsolosluğa gelmek zorunda değildir.
 • Onaylı vizenin elden teslim alınabilmesi için Fahri Konsolosluğa gelmeden adresinden onaylı vizesini temin edebilecektir.

Vermiş olduğumuz hizmet düşünüldüğünde pek çok kişi hizmetimize para vermek istemese de şahsi başvuru sırasında karşılarına çıkacak masraflar talep ettiğimiz ücreti geçecektir. Verdiğimiz kaliteli hizmetten yararlanmak için bizimle iletişime geçerek talebinizi iletebilirsiniz.

Liberya Misafir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Acentemiz ile gerçekleştirilen misafir vizesi başvuruları 7 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Şahsi yapılan Liberya vize başvurularında bahsedilen süre miktarı uzayabileceği gibi ilk başvuruda vize alınması kolay olmayacaktır. Liberya misafir vizesi gerekli evraklar listesinde, standart Liberya vizesi evraklarına göre birkaç farklı nokta bulunmaktadır. Fahri Konsolosluk tarafından talep edilen standart evrak listesi içerisinde;

 • Vize geçerlilik tarihi bitim tarihi itibari ile 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan ve en az 2 adet boş vize sayfası bulunan pasaport,
 • Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 35x45 mm ebatlarında 2 adet beyaz arka fon üzerine çekilmişbiyometrik fotoğraf,
 • Liberya Misafir Vizesi Başvuru Formu,
 • Liberya’ya gerçekleştirilecek seyahat için rezervasyonlar,
 • Liberya’da kalınacak tanıdıktan edinilen resmi davetiye ve uluslararası kimlik kartı fotokopisi,
 • Çalışılan işyeri antetli kağıdına Liberya Fahri Konsolosluğu’na hitaben yazılmış dilekçe,
 • Başvuru tarihinden 7 gün önce alınmış ve son 3 aylık hesap hareketlerinin görülebildiği banka hesap dökümü,
 • Çalışılan şirketin faaliyet belgesi, şirket müdürünün imza sirküleri, Resmi Gazete ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • E-Devletten alınılabilen SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü

Sayılan evraklar bulunmaktadır. Evrakların nasıl temin edileceği konusunda acentemiz Liberya misafir vizesi danışmanlığı hizmeti vermekte olup, dilediğiniz an size tahsis ettiğimiz personelimizden detaylar ile ilgili bilgi alabilir, başvuru işlemlerinde izlemeniz gereken yöntemleri personelimizin doğru yönlendirmesiyle kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.