Liberya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Liberya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında gerçekleştirilen ikili anlaşmalar gereği Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik pasaport hamillerine vize muafiyeti getirilmiş olup, diplomatik pasaport dışında kalan pasaport türlerine sahip vatandaşlarımız seyahat öncesinde Liberya turist vizesi alarak planladıkları ziyareti gerçekleştirmelidir. Ülkemiz ile Liberya Cumhuriyeti arasındaki ikili anlaşmalarda yaşanan gelişme neticesinde Liberya turist vizesi 2020 başvuruları için İstanbul Liberya Fahri Konsolosluğu’na şahsi başvuru zorunluluğu kaldırılmıştır. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi aracılığı ile turist vizesi başvuruları gerçekleştirilmekte olup, acentemiz Liberya vizeleri konusunda tam yetkili acentedir. Vize başvuruları için tarafımızla iletişime geçen müşterilerimizin Fahri Konsolosluğa gelmesine gerek kalmadan gerekli tüm başvuru işlemleri acentemiz yetkili personelleri aracılığıyla tamamlanarak onaylı vize müşterimize anlaşmalı kargo şirketlerimiz aracılığıyla iletilmektedir.

Liberya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya Cumhuriyeti’nin bilindiği üzere ülkemizde büyükelçiliği bulunmamakta ve Liberya turist vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız İstanbul’da bulunan Liberya Fahri Konsolosluğu’na gelerek başvurusunu gerçekleştirmektedir. Liberya Cumhuriyeti ile olan ikili ilişkilerimiz her ne kadar iyileşme sürecinde bulunsa da Liberya turist vizesi işlemleri halen yeterince kolaylaşmamıştır. Liberya’ya turist vizesi almak isteyen vatandaşlarımız için iki adet seçenek bulunmaktadır. İlk seçenek şahsi başvuru seçeneğidir.

 • İstanbul Liberya Fahri Konsolosluğu’na gidilerek vize yetkilisine Liberya turist vizesi ücreti ödenir.
 • Fahri Konsolosluk tarafından talep edilen evrak listesi alınarak listede bulunan tüm evraklar eksiksiz bir şekilde temin edilir.
 • Temin edilen evraklar Fahri Konsolosluğa teslim edilerek inceleme süreci başlatılır.
 • İnceleme süreci sırasında Fahri Konsolosluk tarafından ilave evrak talep edilebilir. Talep edilmesi halinde başvuru sahibi istenen ilave evrakları temin ederek konsolosluğa teslim etmelidir.
 • İnceleme süreci sonuçlandığında başvuru sahibine haber verilerek onaylı vizesinin teslim alınması istenir. Başvuru sahibi Fahri Konsolosluğa giderek onaylı vizesini teslim alır.

Görüldüğü üzere tüm işlemlerin başvuru sahibi tarafından bizzat halledildiği bu yöntemde, İstanbul dışında ikamet edilmesi halinde defalarca Fahri Konsolosluğa gidilmesi gerekmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi aracılığıyla gerçekleştirilen başvurularda müşterimiz bulunduğu ilden ayrılmadan onaylı vizesine sahip olabilmektedir. 3 aylık turist vizesi için 140 Euro, 6 aylık turist vizesi için 170 Euro ödenmesi halinde yukarıda sayılan tüm işlemler eksiksiz olarak acentemiz personelleri tarafından gerçekleştirilir.

Liberya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Acentemiz müşterilerimiz adına turist vizesi başvuru hizmeti sunduğu gibi talep eden müşterilerimize Liberya turist vizesi danışmanlığı hizmeti vermektedir. İstanbul’da ikamet eden müşterilerimizin sıklıkla başvurduğu hizmetimizde konsolosluk tarafından talep edilen evrakların temin aşaması ve başvuru sürecinde uygulanması gereken yöntemler ayrıntılı bir şekilde müşterimize aktarılır. Acentemizin yönlendirmeleriyle 7 iş günü içerisinde onaylı turist vizesi alınabilmektedir. Turist vizesi için Ekspres vize uygulaması gerçekleştirilmekte olup Ekspres vize başvuruları 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Fahri Konsolosluğa vize başvurusunu kendisi gerçekleştirmek isteyenler için tamamlanması gereken Liberya turist vizesi gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Talep edilen turist vizesi bitiş tarihi itibari ile 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu,
 • 35 x 45 mm ebatlarına sahip 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Vize ücreti ödendi dekontu,
 • Liberya vizesi başvuru formu,
 • Seyahat için kullanılacak ulaşım araçlarına yapılan rezervasyonlar,
 • Liberya’da gerçekleştirilecek konaklama rezervasyonları,
 • Sarıhumma aşısı yaptırılarak bu bilginin işlendiği uluslararası aşı kartı,
 • Çalışılan işyerinden Liberya Fahri Konsolosluğu’na hitaben şirket antetli kağıdına yazılmış dilekçe,
 • Banka hesap dökümü,
 • Çalışılan şirketin vergi levhası, imza sirküleri, faaliyet belgesi, Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi,
 • SGK Hizmet Dökümü,
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

Verilen evraklar son dönemde istenen evraklar olup Fahri Konsolosluğun evraklara ilave yapma hakkı bulunmaktadır. Acentemiz Liberya Fahri Konsolosluğunun gerçekleştirdiği tüm değişiklikleri yakından takip etmektedir.

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.