Liberya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Batı Afrika ülkesi gruplarında olan Liberya, vize isteyen ülkeler arasındadır. Pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabi tutulur. Liberya’ya vize almak için Türkiye Liberya büyükelçiliğine başvuruda bulunabilirsiniz. Size verilen evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde temin ettikten sonra ortalama 4 ila 7 iş günü içerisinde vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Başvuru yoğunluğuna göre bu süre de değişiklikler olabilir.

Konsolosluğun yoğun olduğu günlerde veya resmî tatillere denk geldiğinde de sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatlerinizi bu süreyi göz önünde bulundurarak planlamanızda fayda vardır. Liberya doğal kaynakları açısından da geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olması nedeniyle ticari vize yönünden, doğal güzellikleri nedeniyle de turistik açıdanziyaret edilmektedir.

Liberya Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Seyahatinizin amacına uygun olarak vize türü seçmeniz ve gerekli evrakları temin etmeniz önemlidir. Doğru bir şekilde teslim edilmeyen evraklar sonucunda vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Liberya vize başvurusu şahsen yapılabildiği gibi yetkili acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Olumsuz sonuçlanan bir vize başvurusundan sonra tekrar başvuru yapılabilmektedir. Fakat red alan bir başvuru, vize sicilinizi olumsuz yöne etkilemekle birlikte yatırdığınız konsolosluk harcını da geri alamazsınız. Bu sebeple profesyonel bir vize danışmanlık şirketi ile çalışmak size zaman kazandırırken, maddi ve manevi kayıp yaşatmayacaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel vize danışmanlık hizmetlerimizle, vize sürecinizi yönetiyor ve sizin konsolosluğa gelmeniz gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlıyoruz.

Liberya vize işlemleri için gerekli evraklar titizlikle ve doğru bir şekilde temin edildikten ve konsolosluk harcı ödendikten sonra tamamlanmaktadır. Gerekli evraklar içerisinde yer alan pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve en az 2 adet boş sayfası bulunması önemlidir. Liberya vize başvurusu 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurusu için gerekli diğer evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Vize başvuru formu
 • Ulaşım ve konaklama için gerekli rezervasyonlar
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • C kimlik fotokopisi
 • Uluslararası aşı karnesi
 • Banka hesabı dökümü
 • SGK işe giriş belgesi

Bu evraklar genel olarak temin edilmesi gereken evraklar olup vize türlerine göre ek evraklar temin edilmesi gerekebilmektedir. Vize başvuru formu Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmaktadır. Ulaşım ve konaklama rezervasyonları yok ise Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından geçici rezervasyonlar yapılır. Belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Liberya vizesi ücreti; konsolosluk harcı ve Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık ücreti dahil olarak vize türüne değişmekle birlikte 140 ila 230 Euro arasındadır. Liberya vizesi örneği, fotoğrafta görüldüğü üzere kişisel bilgileriniz, vize türünüz, vize başlangıç ve bitiş tarihiniz gibi bilgileri içermektedir. Vize pasaportun bir sayfasını kaplayacak büyüklükte olduğu için pasaportta yapıştırılabilmesi amacıyla boş sayfa bulunması şarttır.

Liberya Vize Çeşitleri

Liberya’ya vize danışmanlığı yapan firmamız ile çalışarak vize süreçlerinizi daha doğru bir şekilde geçirebilirsiniz. Hem zamandan tasarruf eder hem de vize sicilinizi bozmamış olursunuz. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak uzman danışmanlarımızla, yetkili bir firma olarak hizmet vermekteyiz. Liberya için alınabilecek farklı vize türleri olup seyahatinizin amacına göre doğru vize türünün belirlenmesi önemlidir.

 • Liberya Turist Vizesi: Liberya’ya yapılacak olan turistik amaçlı geziler için Liberya turist vizesi alınması gerekmektedir. Liberya turistik vize başvuru için gerekli evraklar; pasaport, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, uçak ve hotel rezervasyonları ve uluslararası aşı karnesidir. Turist vizeleri en az 3 ay en fazla 6 aylık olarak verilmektedir.
 • Liberya Çalışma Vizesi: Liberya’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının almaları gereken vize türü Liberya çalışma vizesidir. Bu vize alınmadan önce Liberya’da çalışma ve oturma izninin alınması gerekmektedir. Bu vize türünde en önemli evrak ise Liberya’da faaliyet gösteren firmadan alınan davet ve dilekçedir. Dilekçe içerisinde işin detayları, hangi pozisyondan çalışacağı ve alınacak ücretler gibi detayların geçmesi önemlidir. Liberya çalışma vizesi ile ilgili tüm detayları Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlarından öğrenebilirsiniz.
 • Liberya Eğitim Vizesi: Liberya’da dil veya üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin alması gereken vize türü Liberya eğitim vizesidir. Erasmus sistemi ile Türkiye’den Liberya üniversitelerine geçiş yapılabildiği gibi, Liberya’dan da Türkiye’ye gelinebilmektedir. Eğitim vizesi için eğitim kurumdan gelen davetiye ve eğitim boyunca kalınacak yer ile ilgili evrakların temin edilmesi oldukça önemlidir.
 • Liberya Evlilik Vizesi: Liberya vatandaşı olan bir birey ile evli olan Türk vatandaşları, eşlerinin yanında yaşamak ve aile birleşimi yapabilmek için Liberya evlilik vizesi almalıdırlar. Evlilik vizesi alınabilmesi için evliliğin yapıldığına dair belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Evlilik vizesi süreci biraz karmaşık ve uzun olabileceği için Marina Vize Başvuru Merkezi’nden danışmanlık almanızda fayda vardır.
 • Liberya Express Vize: Liberya’ya vize alma işlemini acil bir şekilde yapmak istiyorsanız Express vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ödenmesi gereken ücreti biraz daha fazla ödeyerek, vize sonuçlanma süresinin kısaldığı bu vize türü; turistik, özel ziyaret ve ticari vizelerinizin için kullanılabilmektedir. Express vize başvurunuz 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra vizenizi tek girişli veya çok girişli olarak alabilirsiniz.
 • Liberya Ticari Vize: Liberya’ya yapacağınız kısa süreli iş seyahatleri için almanız gereken vize türü Liberya ticari vizedir. Bu vize türünde en önemli evrak Liberya’ya sizi davet eden firmadan gelecek olan davetiyedir. Temin edilmesi gereken genel evrakların yanı sıra şirket sahibi iseniz şirketinizin, çalışıyorsanız çalıştığınız şirketin evraklarının eklenmesi gerekmektedir. Liberya ticari vizesi seyahatin süresine göre en az 3, en fazla 6 aylık olarak verilebilmektedir.
4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.