Mali Özel Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mali Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilecek özel amaçlı ziyaretlere verilen Mali özel ziyaret vizesi, Mali Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Mali Cumhuriyeti’ne seyahat etmeden önce alınması gereken Mali özel ziyaret vizesi 2020 yılında sadece konsolosluktan başvuru almamaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi aracılığı ile Türkiye’nin hangi ilinde yaşarsanız yaşayın, özel ziyaret vizesi başvurularınızı acentemiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Acentemiz tüm Mali vize türleri için yetkili acente olup talep etmeniz halinde vize başvuru sürecini başarılı bir şekilde yönetebilmektedir. Vize başvurusu gerçekleştirilecek müşterimiz ile yapılacak tüm evrak iletme işlemleri için anlaşmalı kargo şirketlerimiz kullanılabilirken, tarafımızdan başvurusu gerçekleştirilen onaylı özel ziyaret vizesi konsolosluktan acentemiz tarafından teslim alınır ve müşterimizin adresine kargo ile gönderilir.

Mali Özel Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Sahraaltı Afrika ülkeleri arasında yer alan Mali Cumhuriyeti ile ülkemizin ikili ilişkilerinde önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi aracılığıyla özel ziyaret vizesi alınabilmesi ikili ilişkilerin bir yansıması olarak düşünülebilir. Mali özel ziyaret vizesi işlemleri Mali Konsolosluğu tarafından kabul edilmekte olup acentemiz de aynı yöntemlerle müşterimizin vize başvurusunu gerçekleştirmektedir. Mali Konsolosluğu’na başvuruda bulunulurken dikkat edilmesi gereken işlem basamakları ihmal edilmediği sürece onaylı özel ziyaret vizesi alınabilecektir.

 • Mali özel ziyaret başvurusu konsoloslukça görevlendirilen yetkili personele iletilir.
 • Mali özel ziyaret vizesi ücreti konsolosluk yetkilisine ödenerek karşılığında verilen dekont teslim alınır.
 • Özel ziyaret vizesi için gerekli evraklar konsolosluk yetkilisine eksiksiz bir şekilde tamamlanarak inceleme sürecinin sonuçlanması beklenir.
 • Yoğunluk durumuna göre değişen süre zarfında konsolosluk yetkileri, teslim edilen vize evraklarını detaylı bir şekilde inceler. İnceleme sonrasında özel ziyaret vizesinin onaylanması halinde başvuru sahibine gerekli bilgilendirme yapılır.
 • Başvuru sahibi onaylı özel ziyaret vizesini teslim almak için konsolosluğa gelerek elden teslim alır.

Acentemiz de benzer şekilde özel ziyaret vizesi başvurusu gerçekleştirmek olup yukarıda sayılan tüm işlemleri müşterisi adına gerçekleştirir. Bu işlemler için belirlediğimiz hizmet ücretinin içerisinde;

 • Konsoloslukta yapılan vize harcamaları,
 • Vermiş olduğumuz vize başvuru hizmet bedeli

Bulunmaktadır. Talep ettiğimiz ücreti havale veya EFT yolu ile bize ulaştıran müşterimiz herhangi bir işlem için ayrıca ödeme yapmak zorunda bulunmamaktadır.

MaliÖzel Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mali Konsolosluğu’na gerçekleştirilen özel ziyaret başvurularına 15 ila 20 gün arasında değişecek süre zarfında onay çıkmasına karşın acentemiz aracılığı ile gerçekleştirilen başvurulara 5 iş günü içerisinde vize verilmektedir. Müşterimizin tarafımıza iletişime geçmesi ile birlikte başladığımız Mali özel ziyaret vizesi gerekli evraklar toplama işlemine müşterimizin ilettiği evrakları teslim alır almaz Mali Konsolosluğu’na teslim ederek vize inceleme sürecini başlatmaktayız. Tarafımızca Mali Konsolosluğu’na teslim edilen evraklar;

 • Pasaport,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Mali Özel Ziyaret Vizesi Başvuru Formu,
 • Mali seyahatinde kullanılacak ulaşım aracına ait rezervasyonlar veya satın alınan biletler,
 • Mali’de ziyaret sırasında konaklama gerçekleştirilecek otel/hotel rezervasyonları,
 • Uluslararası Aşı Kartı

Olarak 2020 yılı içinde talep edilmektedir. T.C. Dış İşleri Bakanlığı’nın da Mali Cumhuriyeti’ne seyahat edecek vatandaşlara uyarı niteliğinde bulunduğu bir konu olan aşı meselesi, uluslararası aşı kartına işlenmiş olması gerekmektedir. Bakanlık;

 • Sarıhumma,
 • Tifo,

Aşılarının yaptırılmasını talep etmektedir. Ayrıca Ebola virüsüne karşı vatandaşlarımızı uyaran bakanlık, Mali Cumhuriyeti’ne seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını istemektedir. Acentemizden ayrıca başvuru hizmetinin haricinde Mali özel ziyaret vizesi danışmanlığı hizmeti alınabilmektedir. Mali Konsolosluğu’na kendi başvurusunu gerçekleştirmek isteyen müşterilerimizin talep ettiği bu hizmetimizde;

 • Gerekli evraklar ile ilgili tüm ayrıntılar ve güncel evrak listesi hakkında müşterimize gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirmekteyiz.
 • Başvuru süreci ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları ve püf noktaları müşterimiz ile paylaşarak yaptığımız yerinde müdahalelerle sürecin doğru bir şekilde yönetilmesini sağlamaktayız.
4.8 / 5 (153 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.