Mali Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mali’ye ziyaret gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti hususi pasaport hamillerine vize uygulaması yapılmaktadır. Mali turist vizesi alarak Sahraaltı Afrika ülkesi olan Mali Cumhuriyeti’ne ziyaret edebilecek olan Türk vatandaşları, vize işlemlerini Mali Konsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirecektir. Mali turist vizesi 2020 almak isteyen vatandaşlarımız Mali Konsolosluğu’na gitmeden müracaat gerçekleştirebilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi Acentesi, Mali’ye vize alma konusunda tam yetkili bir acentedir. Türkiye’nin her yerinden vize başvuru taleplerini kabul eden acentemiz, adına başvuru işlemi yürüttüğü müşterimizin adresine onaylı Mali vizesini teslim etmektedir. İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz ofisimize gelerek taleplerini iletebildiği gibi iletişim kanallarımızı kullanarak Mali vizesi başvuru hizmetimize talepte bulunabilmektedir. Acentemiz 1 aylık ve 3 aylık sürelerle turist vizesi alabilmektedir.

Mali Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Mali Konsolosluğu’na vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen adayların izlemesi gereken işlem sıralaması aşağıda detaylıca belirtilmiştir.

 • Mali Konsolosluğu veznesine Mali turist vizesi ücreti yatırılarak ödendi dekontu teslim alınmalıdır.
 • Ücretin yatırılmasının ardından vize yetkilisine Mali turist vizesi başvurusu
 • Başvuru iletildikten sonra konsolosluk vize yetkilisi tarafından talep edilen evrak listesi teslim alınacaktır. Listede istenen evrakların tamamı eksiksiz ve doğru bir şekilde temin edilerek konsolosluk vize yetkilisine teslim edilmelidir.
 • Evrakların teslim edilmesinin ardından inceleme süreci başlayacak olup, inceleme süreci sonrasında bitirilen Mali turist vizesi işlemleri ardından onaylı turist vizesi elden teslim alınmalıdır.
 • Vize konsolosluktan teslim alınacak olup gerekli görmesi halinde vize yetkilisi başvuru sahibini konsolosluğa davet ederek mülakata alabilmektedir.

Gerçekleştirilmesi gerekli prosedürler İstanbul’da ikamet eden adaylar için bile uzun ve zahmetli bir hal almakta, defalarca konsolosluğa gidilmesinin gerekmesi zamanın ve paranın boşa harcanmasına sebep olmaktadır. Mali Konsolosluğu’na başvurmak yerine acentemizi tercih eden müşterilerimiz;

 • Kendilerinin tamamlayacağı evrakları dilerse ofisimize elden bırakabilir, dilerlerse anlaşmalı kargo şirketlerimiz aracılığı ile evraklarını ofisimize kargo edebilir.
 • Mali Konsolosluğu’nun mülakat için çağırmaması durumunda konsolosluğa gelmeden vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir.
 • İşlemlerinin tamamlanması ve onaylı vizenin alınması halinde acentemiz personelleri, konsolosluğa giderek elden onaylı vizeyi teslim alırlar ve aynı gün içerisinde müşterimizin adresine kargo ile onaylı vizeyi gönderirler.

Görüldüğü gibi acentemiz size sadece zamanınızı değil paranızı da boşa harcamanıza izin vermemektedir. Bulunduğunuz ilden ayrılmadan tüm işlemler adınıza tamamlanmaktadır.

Mali Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mali Konsolosluğu’na yapılan turist vizesi başvuruları 15 ila 20 gün içerisinde sonuçlanırken acentemiz tarafından gerçekleştirilen başvurular 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi acentesi, her ülkeye gerçekleştirdiği sayısız başarılı vize başvurusundan edindiği tecrübeleri kullanarak başvurularınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebildiği gibi talep etmeniz halinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Mali turist vizesi danışmanlığı hizmetimizde eksik hiçbir nokta bırakılmadan tüm prosedür nezaretimizde gerçekleştirilir. Turist vizesi için hangi şekilde başvuru gerçekleştirilmesi fark etmeksizin 2020 yılı için konsolosluğun belirlediği Mali turist vizesi gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Mali Turist Vizesi Başvuru Formu,
 • Mali seyahatinde tercih edilen ulaşım araçlarına yapılmış seyahat rezervasyonları,
 • Vize süresi boyunca gerçekleştirilecek konaklamalar için Mali’de bulunan otel/hotel rezervasyonları,
 • Uluslararası Aşı Karnesi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf

Konsolosluk tarafından istenen belgelerdir. T.C. Dış İşleri Bakanlığı’nın da yaptığı uyarı gereği vize başvurularından en az 10 gün önce sarıhumma aşısı ile birlikte;

 • Sıtma,
 • Tifo

Aşılarının yaptırılması tavsiye edilmekte olup Ebola virüsüne karşı önlem alınması uyarısında bulunmaktadır. Acentemiz aracılığıyla gerçekleştirilen başvurularda;

 • 1 aylık 1 girişli turist vizesi 5 iş günü içerisinde 170 Dolar’a,
 • 3 aylık çok girişli turist vizesi 5 iş günü içerisinde 220 Dolar’a

Gerçekleştirilmektedir. Talep edilen ücret içerisinde acentemizin vermiş olduğu başvuru hizmetinin yanı sıra konsolosluk giderleri dedahil edilerek hesaplanmış olup ilave ücret ödemesine gerek duyulmamaktadır.

4.8 / 5 (173 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.