Mali Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ülkemizden Mali’ye seyahat etmek isteyen vatandaşların ülkeye giriş yapmak için Mali vizesi almaları gerekmektedir. Mali’ye vize almak için ilk olarak ülkemizde bulunan Mali büyükelçiliği ve Fahri Konsolosluğu vize bölümüne, vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Başvuru öncesinde vize işlemlerinin gerçekleşmesi için istenilen evrakların tamamlanması zorunludur.

Mali vizesi almak isteyen vatandaşların müracaatlarını yapmaları durumunda,Marina Vize Başvuru Merkezi işlemleri için gerekli evraklarınızı sizin adınıza tamamlayarak, konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapmaktadır. Birçok ülke seyahatleriniz için gerekli vize alımlarında olduğu gibi, Mali vizesi alımında yetkili bir acente olan Marina Vize Başvuru Merkezi her ilden başvurularınızı kabul etmektedir. Böylece başvuru sahipleri stressiz ve huzurlu bir süreç geçirerek vize işlemlerinin olumlu sonuçlanmasını bekleyebilirler.

Mali Vizesi Nasıl Alınır?

Ülkemiz ile Mali ülkesi arasında yapılan anlaşmaya göre diplomatik pasaport sahipleri 180 gün içinde, 90 günü aşmamak kaydı ile seyahatlerinde vizeden muaf olmaktadırlar. T.C hususi, hizmet ve umumi pasaport sahipleri Mali’ye seyahat etmek için vize almak zorundadırlar.Mali vizesi başvurusu Mali konsolosluğuna yapılmakta olup başvuru öncesinde seyahat için gerekli evraklar dosyalanıp konsolosluğa eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Mali vizesi işlemleri için gerekli olan evraklar şunlardır;

 • Pasaport: Son on yıl içinde alınmış olması, yıpranmamış olması ve 2 adet boş sayfasının bulunması istenmektedir. Yıpranmış ve yırtık pasaportlar kabul edilmemektedir.
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik 6 aydan eski olmayan özellikte olması istenmektedir.
 • Fotoğraf ebatları 35x45 aralığında olmalı. Yüzün ebatları 36mm ila 32mm aralığında olmalıdır.
 • Müracaat sahibinin kimlik fotokopisi ve eksiksiz kimlik bilgileri istenmektedir. Kimlik üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunması ve kimlik üzerindeki fotoğrafın net olması özelliği konsolosluk tarafından aranılmaktadır.
 • Başvuru formu bilgileri talep edilir ve formdaki bilgiler tam ve eksiksiz olmalıdır.
 • Seyahat süresince kalınacak adres bilgileri ve ulaşım bilgileri istenmektedir. Bu evrakların eksiksiz olması için bütün otel ve ulaşım rezervasyonlarının dosyada eksiksiz olması gerekmektedir.
 • Uluslararası aşı karnesi: Uluslararası geçerliliği olan Sarı humma aşı karnesi istenmekte olup aşının seyahatten 10 gün önce yapılması istenmektedir.

Mali vizesi ücreti 2020 yılı geçerli tablosunu Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlık resmî sitesinden görebilir ve size sunulan uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Mali vizesi örneği sunulan tablodaki fiyatlandırmaya kargo ve KDV dahil edilmemiştir. Sizin adınıza başvuru yaparak vize işlemleriniz sonuçlanan kadar takip eden Marina Vize Başvuru Merkezi kısa zamanda olumlu sonuç almanızı sağlar. Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile tüm vize çeşitlerinde hizmet alarak gerekmedikçe konsolosluğa gitmeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Mali Vize Çeşitleri

Mali’ye vize danışmanlığı yapan yetkili acente Marina Vize Başvuru Merkezi, müracaat sahiplerinin başvuru evraklarını başvuru sahipleri adına eksiksiz tamamlamakta ve vize alım işlemlerinizde kısa sürede olumlu dönüşler elde etmenizi sağlamaktadır. İstanbul’dan yapılan müracaatlar bizzat veya kargo yolu yapılabilirken, İstanbul dışından yapılan müracaatlar kargo aracılığı ile firmaya ulaştırılabilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi anlaşmalı kargoları aracılığı ile istenilen evraklar firmaya ulaştıktan sonra işlemleriniz başlatılır. Vize işlemlerinin süreci büyük bir titizlikle takip edilerek elde edilen olumlu vize sonuçları tarafınıza ivedi bir şekilde iletilmektedir.

 • Mali Turist Vizesi: Mali’ye yapacağınız turistik amaçlı seyahatler için almanız gereken vize türüdür. Mali turist vizesi başvuruları, Mali konsolosluğu vize işlemleri bölümüne yapılmaktadır. Vize talebinde bulunmak için öncelikle başvuru sahibinin başvuru dilekçesi kaşe ve ıslak imzalı olarak talep edilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi turistik vize başvurularını sizin adınıza yaparak 1 girişli ve çok girişli vize işlemlerinizde 5 iş günü içeresinde sonuç almanızı sağlamaktadır.
 • Mali Çalışma Vizesi: Mali çalışma vizesi almak isteyen vatandaşlar, talep edilen bütün evrakları tam ve eksiksiz tamamladıktan sonra Mali konsolosluğuna başvurularını yapmaktadırlar. Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlığı ile yapacağınız başvurularda konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan kısa sürede olumlu sonuç alınmaktadır. Ancak konsolosluk gerek görürse başvuru sahiplerini görüşmeye çağırmaktadır.
 • Mali Eğitim Vizesi: Mali eğitim vizesi almak isteyen öğrencilerin vize işlemleri için başvurularını Ankara bulunan Mali konsolosluğuna veya İstanbul da bulunan Mali Fahri konsolosluğuna yapmaları gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almaları için gerekli evrakların tam ve eksiksiz tamamlanması oldukça önemlidir. Başvuru sahiplerinin işlem süresi 1-2 iş gününde tamamlanmaktadır.
 • Mali Evlilik Vizesi: Aile birleşimi ülke konsoloslukları arasında yapılıp onaylanacak bir vize başvurusudur. Vize başvurusu için yapılması gereken işlemler tamamlanmalı ve başvuru için talep edilen evraklar eksiksiz olarak konsolosluğa teslim edilmelidir. Konsolosluğa verilmesi gerekli olan evraklar aracı kuruma aktarılması işlem süreci açısından gerekli olan prosedür olmaktadır.
 • Mali Express Vize: Mali Express vizesi almak için öncelikle gerekli evrakların tamamlanması ve Mali konsolosluk veya fahri konsolosluğuna teslim edilmesi gereklidir. Evraklar eksiksiz ve tam olarak hazırlanıp teslim edildikten sonra vize işlemleri başlamış olur. Express vize uygulaması sayesinde vize başvuru sonucu çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.
 • Mali Ticari Vize: Mali ticari vize tipi işveren ve çalışan olarak verilmektedir. Ticari Vize alımları için başvurular Mali konsolosluğuna ve Mali Fahri konsolosluğuna yapılmaktadır. Konsolosluğun talep ettiği evraklar tamamlandıktan sonra vize alım süresi başlamaktadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumda başvuru sahibinde ek evraklar talep etmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi 1 aylık ve 3 aylık ticari vize işlemlerini, giriş sayısı 1 girişli veya çok girişli olarak 5 iş günü içeresinde sonuçlandırmaktadır.
4.8 / 5 (202 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.