Malta Aile Birleşimi Oturumu: Tüm Detaylar

Malta Aile Birleşimi Oturumu

Malta, Avrupa'nın güneyinde yer alan, Akdeniz'in en popüler turistik destinasyonlarından biridir. Malta, aynı zamanda, aile birleşimi için de popüler bir seçenektir. Malta'da oturumu bulunan bir aile üyesiyle birleşmek isteyen kişiler, aile birleşimi oturumu başvurusu yapabilirler. Bu oturum türü, aile üyelerinin ilişki durumuna, mali yeterliliğe ve diğer belirli kriterlere dayanır.

Aile Birleşimi Oturumu Nasıl Alınır?

Aile birleşimi oturumu başvurusu yapmak için, öncelikle Malta'da oturumu bulunan aile üyesinin, sponsor başvurusu yapması gerekir. Sponsor başvurusu, Malta Göçmenlik ve Vatandaşlık Dairesi'ne (Immigration and Citizenship Directorate) yapılır. Sponsor başvurusunda, aile üyesinin Malta'da oturumu olduğunu ve aile birleşimi için yeterli maddi imkana sahip olduğunu kanıtlayan belgeler sunulmalıdır.

Sponsor başvurusu olumlu sonuçlanırsa, aile birleşimi oturumu başvurusu yapılabilir. Aile birleşimi oturumu başvurusu, Malta'nın Türkiye'deki diplomatik temsilciliklerine veya konsolosluklarına yapılır. Başvuruda, aşağıdaki belgeler sunulmalıdır:

 • Başvuru formu
 • Pasaport
 • Vize fotoğrafı
 • Evlilik cüzdanı veya doğum belgesi
 • Sponsorun Malta'da oturum kartının fotokopisi
 • Sponsorun maddi imkanını gösteren belgeler (maaş bordrosu, banka hesap ekstresi vb.)

Aile birleşimi oturumu başvurusu, ortalama 6-8 hafta içinde sonuçlanır. Başvuru olumlu sonuçlanırsa, aile birleşimi oturumu verilir. Aile birleşimi oturumu, 5 yıl geçerlidir.

Aile Birleşimi Oturumu Kimler Başvuru Yapabilir?

Aile birleşimi oturumu için başvuru yapabilecek kişiler şunlardır:

 • Malta'da oturumu bulunan bir evlilik partneri
 • Malta'da oturumu bulunan bir çocuk
 • Malta'da oturumu bulunan bir ebeveyn
 • Malta'da oturumu bulunan bir büyükanne veya büyükbaba

Aile Birleşimi Oturumu Nereye Başvurulur?

Aile birleşimi oturumu başvurusu, Malta'nın Türkiye'deki diplomatik temsilciliklerine veya konsolosluklarına yapılır. İstanbul'da bulunan Malta Büyükelçiliği ve Ankara'da bulunan Malta Büyükelçiliği'ne başvuru yapılabilir.

Malta Aile Birleşimi Oturumu Ücreti

Aile birleşimi oturumu başvuru ücreti, 200 Euro'dur. Başvuru ücreti, başvuru sırasında ödenmelidir.

Malta Aile Birleşimi Oturumu Sonrası

Aile birleşimi oturumu alan kişiler, Malta'da çalışma, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Malta'da oturum süresi sona erdiğinde, oturum süresini uzatmak için başvuru yapılabilir.

Malta Vizesi

Malta'ya giriş yapmak için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Malta vizesi, Malta'nın Türkiye'deki diplomatik temsilciliklerine veya konsolosluklarına başvuru yapılarak alınabilir.

Malta vizesi başvurusu için, aşağıdaki belgeler sunulmalıdır:

 • Başvuru formu
 • Pasaport
 • Vize fotoğrafı
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Maddi imkanın kanıtlanması (maaş bordrosu, banka hesap ekstresi vb.)

Malta vizesi başvurusu, ortalama 10-15 gün içinde sonuçlanır. Başvuru olumlu sonuçlanırsa, vize verilir. Malta vizesi, 90 güne kadar geçerlidir.

Malta Vizesi Marina Vize Başvuru Merkezi

Malta vizesi almak için, Marina Vize Başvuru Merkezi'nden yardım alabilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi, Malta vizesi başvuru sürecini sizin için kolaylaştırır. Marina Vize Başvuru Merkezi, Malta vizesi başvurusunda gerekli tüm belgeleri hazırlamanıza ve başvurunuzu zamanında ilgili makamlara iletmenize yardımcı olur.

Malta vizesi almak için Marina Vize Başvuru Merkezi'ne başvurmak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Marina Vize Başvuru Merkezi'nin web sitesine gidin ve başvuru formunu doldurun.
 2. Gerekli belgeleri hazırlayın.
 3. Marina Vize Başvuru Merkezi'ne başvurunuzu gönderin.

Marina Vize Başvuru Merkezi, Malta vizesi başvuru sürecinizi sizin için kolaylaştıracak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması için elinden geleni yapacaktır.

 

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.