Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Nijer Afrika kıtasının batısında bulunan ve denize kıyısı olmayan bir parlamenter cumhuriyet ülkesidir.2013 tarihinden itibaren Nijer ve Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre her iki ülkenin diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf şekilde seyahat edebileceklerdir. Bunun haricinde T.C. bordo/umuma mahsus, yeşil/hususi, gri/ hizmet pasaportu sahipleri Nijer’e yapacakları seyahatler için vizeye tabi tutulmaktadır. Nijer’e vize almak isterim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize müracaatları şahsen veya yetkili acenteler aracılığıyla Nijer Ankara Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Nijer Ankara Büyükelçiliği Nijer vizesi başvurusu için ve başvuru sonucunu belirleyen tek yetkili makamdır.Marina Vize Başvuru Merkezi olarak profesyonel vize Danışmanlık hizmetleri sunarak müşterilerimize vize başvuru süreçlerinin sorunsuz bir şekilde geçmesi için çalışmaktayız. Nijer vizesi Başvurularında tam yetkiye sahip olan firmamıza başvurarak vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer vizesi başvurusu şahsen yapılabildiği gibi yetkili acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Türkiye'nin her yerinden başvuruları kabul etmekte ve sizin konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan adınıza işlemlerinizi yürütmekteyiz. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Böyle bir durumda konsolosluğa gelmeniz zorunludur. İstanbul'dan başvuruda bulunacak olan müşterilerimiz ofisimize şahsen ya da yetkilendirdiği kişi aracılığıyla veya kargo yoluyla gerekli evrakları ulaştırarak başvuruda bulunabilirler. İstanbul dışında bulunan müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını anlaşmalı olduğumuz kargolar aracılığıyla ofisimize ulaştırarak başvurularını yapabilirler. Nijer vizesi işlemleri ve gerekli evrakların toplanması titizlikle ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Ülkelerin vize prosedürleri sürekli olarak güncellenmekte ve şahsen yapılan başvurularda evraklar tam olsa bile vizenin red alma durumu oluşabilmektedir. Vize başvurunuzun bir kere red alması vize sicilinizi olumsuz yönde etkilemekte ve daha sonra yapacağınız başvurulara da aynı şekilde etki etmektedir. Bu nedenle Nijer vizesi başvurularının profesyonel bir danışmanlık firması ile yapılması hem maddi hem manevi açıdan kazançlı olmanızı ve zaman kaybetmeden vizenizi alabilmenizi sağlamaktadır. Nijer vizesi ücreti başvuruda bulunulacak olan vize türü ne, giriş sayısına ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak talep ettiğimiz ücretlerin içerisine başkonsolosluk vize harçları ve hizmet bedelimiz dahildir. KDV ve kargo ücreti müşteriye ait olup vize başvuru ücretleri 150 Euro ila 225 Euro arasında değişmektedir. Nijer vizesi örneği fotoğrafta da görüldüğü üzere kişisel bilgilerinizi, vizenin türünü ve geçerlilik süresini içermektedir. Pasaportun Nijer seyahati sonrasında da en az 6 ay geçerliliği olması ve vizenin yapıştırılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası bulunması gerekmektedir. Pasaport cüzdanının fiziki olarak yıpranmış ve yırtık olmaması önemlidir.

Nijer Vize Çeşitleri

Marina Vize Başvuru Merkezi Nijer Konsolosluğu yetkili acentesi olarak Nijer’e vize danışmanlığı yapmaktayız. Nijer vize başvurusu sonuçlanması minimum 7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu veya resmî tatillerin olduğu zamanlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatinizi planlarken bu süreyi göz önünde bulundurarak başvurularınızı yapmanızda fayda vardır. Vize başvuru formunu tarafımızdan eksiksiz bir şekilde doldurularak konsolosluğa gerekli evraklarla teslim edilmektedir. Vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması bir de sonucunu doğrudan etkileyen faktörlerden biridir.

  • Nijer Turist Vizesi: Nijer’e Turistik amaçlı yapılacak olan seyahatlerde alınması gereken vize türü Nijer turist vizesidir. Nijer turist vizesi için gerekli evraklar; pasaport, pasaport fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, Nijer turistik vize başvuru formu (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından doldurulacaktır.), ulaşım bilgilerini içeren evraklar ve rezervasyonlar (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilecektir.), Nijer de kalınacak adres bilgilerini içeren rezervasyonlar (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilecektir). Nijer turistik vizesi tek girişli olarak ve 1 ay süreli verilmektedir. Vize başvurusunun sonuçlanması 7 iş günü sürmektedir.
  • Nijer Çalışma Vizesi: Nijer’de uzun süreli çalışmak isteyen kişilerin alması gereken vize türü Nijer Çalışma Vizesidir. Bu vize türünde en önemli evrak Nijer’de faaliyet gösteren firmadan gelecek olan davetiye ve işin ayrıntılarını belirten dilekçe olacaktır.
  • Nijer Eğitim Vizesi: Nijer Eğitim vizesi Nijer’de eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından alınması gereken vize türüdür. Standart evrakların yanı sıra Nijer’de eğitim alınacak olan kurumdan gelen davetiye ve eğitim bilgilerini içeren dilekçenin konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Nijer Evlilik Vizesi: Nijer vatandaşı ile evli olan bir Türk vatandaşının aile birleşimi için Nijer’e yerleşmesi amacıyla alınması gereken vize türüdür. Bu vize türünün başvuru süreçleri biraz karışık ve özel olduğu için profesyonel danışmanlarımızla süreci tamamlamanız daha doğru olacaktır. Standart evrakların yanı sıra yapılan evliliği kanıtlayan belgelerin temin edilmesi gerekmektedir.
  • Nijer Express Vize: Nijer’e yapılacak olan seyahatlerde alınacak olan turistik, ticari ve özel ziyaret vizelerinin daha hızlı sonuçlanması amacıyla biraz daha fazla ücret ödenerek yapılan başvurulara Express vize denilmektedir. Normal vize başvuruları minimum 7 iş gününde sonuçlanırken Express vize başvuruları 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

  • Nijer Ticari Vize: Nijer’e yapılacak olan kısa süreli iş seyahatleri için alınması gereken vize türü Nijer ticari vizedir. Bu bize türü için gerekli olan evraklar; pasaport, pasaport fotokopisi, kimlik fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, Nijer ticari vize başvuru formu(Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından doldurulacaktır.), ulaşım bilgilerini içeren rezervasyonlar(Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilecektir.), Nijerya'da kalınacak adres bilgilerini içeren Otel rezervasyonları(Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilecektir.), Nijer Konsolosluğuna hitaben yazılmış dilekçe, yurt dışı seyahat sağlık sigortası(Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından yapılacaktır.), 3 aylık hesap hareketini gösteren Banka hesabı dökümü, Nijer firmasından gelecek olan ticari davetiye, Türkiye'de çalışılan işyerine ait belgelerdir.
4.90 / 5 (448 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.