Nijerya’nın Üç Farklı Türde Vizesi Vardır

Nijerya Vize işlemleri

Türkiye’de yalnız Ankara’da bulunan büyükelçiliğe sahip olan Nijerya Devleti Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır ama diplomatik pasaport sahipleri 2014 yılından bu yana ülkeye vizesiz girebilmekte ve 90 gün kalabilmektedir. Kapı vizesi uygulaması olmayan ülkeye gitmek isteyenler büyükelçiliğin konsolosluk bölümünden Nijerya Vize işlemleri yapabilirler bunun için ülkenin aradığı şartlara uygun olunması ve başvur için verilen tüm belgelerin tam ve bilgilerin doğru olması lazım.

Nijerya’nın Üç Farklı Türde Vizesi Vardır

Nijerya Devletinin turistik, ticari ve çalışma türünde üç farklı vizesi bulunmaktadır, turistik vize almak isteyenler için davet şartı aranmakta olup turistik gezi için ülkeye gidecek olanlar için orada ikamet eden birinden davet mektubu zorunluluğu mevcuttur, davet edecek kişinin ülkedeki oturma izni ve pasaportunun da bulunduğu davet mektubu vize başvuru evraklarına eklenmelidir.

Bilgilerin Doğruluğu Ve Evrakların Tam Olması İncelenir

Nijerya Vize işlemleri için istenen belgeler arasında başvuru formu, pasaport, dilekçe, finans durumunu ispatlayan belge ve fotoğraf bulunması gereken ana unsur olup vize türüne göre bu evraklara ek evrak talebinde bulunulmaktadır. Vize başvurusunda incelenen verilen bilgilerin doğruluğu ile birlikte evrakların tam olmasıdır şayet evraklar eksik ya da verilen bilgiler doğru değilse vize başvurusuna onay verilmez, verilse de işlemler uzar.

Vize Ücretleri Değişiklik Göstermektedir

Nijerya Vize İşlemleri ortalama bir ay gibi bir sürede biter ama büyükelçilikte bu sürenin yedi ile on beş gün arasında sonuçlandığına da rastlanmakta bu nedenle vize başvurusunda seyahat tarihi belli olduğunda süre dikkate alınmalıdır. Vize ücretlerinde çıkacak vize türü önemli olduğu kadar ülkede kalınması planlanan süre, ülkeye neden gidileceği ve ülkeler arası varılan anlaşmalar ölçüsünde bir fiyatlandırma ile karşılaşılmaktadır.

Vize İşlemlerinde Aranan Kriter Pasaport Süresidir

Nijerya Devleti, büyükelçiliğe bağlı konsolosluk bölümü üzerinden şahsen yapılan başvuru müracaatının yanı sıra bu konuda uzman olan kurum ve kuruluşlar aracılığı ile de işlemleri sonuçlandırmaktadır. Ülkenin vize işlemlerinde aradığı bir başka kriter ise pasaport süresidir, ülke eski pasaportlara vize vermediği için pasaportun süresi 10 yılı aşmamış olmalıdır. 0541 963 1714 nolu whatsapp hattından 0 538 954 74 58 numaralı telefondan ve info@marinavize.com adresinden bize ulaşmanız halinde sorun yaşamadan başvurunuza ret almadan tüm işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanır. Nijerya vize işlemleri ile ilgili tüm bilgileri alabilirsiniz.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.