Nijerya Sınır Kapısında Vize Vermeyen ülkeler

Nijerya Vizesi

Nijerya devleti bordo, yeşil ve gri pasaportların tamamına aynı prosedürle vize veren bir ülkedir, pasaportun türünün vize için farkı yoktur. Ancak diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları için 2014 yılından bu yana 90 günlük seyahatlerinde vizesiz ülkeye giriş yapmaları sağlanmaktadır. Nijerya ticari vize, çalışma vizesi ve turistik vize olarak değişik vize türleri vermektedir. Eski pasaportlara vize başvurusunu kabul etmeyen ülkeye vize işlemi yapmak için pasaportun süresinin seyahat sonrası en az 6 ya da 9 ay geçerlilik süresi şartı olması gerekiyor.

Nijerya Sınır Kapısında Vize Vermeyen Bir Ülkedir

Sınır kapısında vize vermeyen Nijerya Devletine gitmek için vize işlemlerini Nijerya Büyükelçiliğinde yaptırmak gerekli, büyükelçiliğin konsolosluk bölümüne yapılacak vize başvurusunu kişi kendi yapabilir ya da bunu bir kurum ve kuruluş aracılığı ile tamamlayabilir, her iki türlüde Nijerya Vizesi alınmaktadır. Nijerya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilir, Marina Vize olarak vize işlemlerinde iddialıyız doğru adres olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Marina Vize Başvuru Merkezi whatsapp 0 541 963 17 14, info@marinavize.com adresi ya da 0 538 954 74 58 numaralı telefon.

Turistik Nijerya Vizesinde Davet Belgesi Olmak Zorunda

Turistik Nijerya vizesi almak için davet belgesi olmak zorundadır yani ülkeye turistik amaçlı gidilmesi ancak orada ikamet eden birinin davet mektubuna bağlıdır, bu mektubu veren kişinin mutlaka ülkede oturum izni bulunmalı, vize başvurusunda davet talebi mektubu ve mektubun içeriğinde davet eden kişinin oturum izni ve pasaportu olmazsa olmazdır.

Evraklar Eksik, Bilgiler Yanlış Olmamalı

Nijerya Vizesi için pasaport, dilekçe, başvuru formu, ekonomik durumu gösteren belgeler ve fotoğraf her türlü vize için bulunması gereken evraklar iken bazı vize türlerinde istenen evraklarda farklılıklar olabilmektedir. Evrakların eksik, bilgilerin yanlış veya yetersiz olması halinde vize talebi ret edilir ya da süreç uzar bu nedenle mutlaka tüm evraklar doğru ve eksiksiz tamamlanmalıdır.

Nijerya Vizesi 7 İla 15 Gün İçerisinde Çıkmaktadır

Her ne kadar vizenin türüne ve başvuru zamanına göre değişse de Nijerya vizesi 7 ila 15 gün içerisinde çıkmaktadır, vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşları kesinlikle seyahatlerinden ortalama 20-30 gün öncesi vize başvurusunu yapmalıdır. Vize ücretlendirmesinde yine vizenin türü, seyahatin nedeni, ülkede kalma süresi ve iki ülke arasında yapılan anlaşmalar baz alınmakta ve ücretlerde farklılıklar görülmektedir.

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.