Pakistan Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Pakistan’a seyahatleri öncesinde ilk olarak vize işlemlerini tamamlaması gerekir. Pakistan vize başvurularını yapabilmek için en az 6 ay geçerli sayılan pasaportunun bulunması gerekir. Bu pasaportun ise hasar görmemiş ve yıpranmamış olması en önemli kurallar arasındadır. Pakistan Çalışma Vizesi pasaportu olmayan durumlarda vize işlemleri arasında kullanılmaz. Kullanılacak olan evraklar normal durumlara göre farklılık gösterebilir. Pakistan sınırları içerisinde çalışma vizesine başvuru yapmak istiyorsanız bu şartlardan bir tanesi Pakistan’ da bulunan firmadan bir tanesine davetiye yazısı alınmalıdır. Pakistan’ da bulunan bu şirket tarafından gönderilecek davet yazısı ayrıca Pakistan ticaret odasına göre de onaylı olması gerekir. Pakistan’ da çalışmak isteyen ve başvuru sahibi olan kişinin davetiye yazısı olmaması durumunda Pakistan Çalışma Vizesi 2020 alamaz ve Pakistan’ da çalışamaz.

Pakistan Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

İlk aşama olarak Pakistan çalışma vizesi almak istiyorsanız Pakistan sınırlarında bulunan firmanın size davet yazısını göndermesi gerekir. Davet yazısının mutlaka ama mutlaka ticaret odası onaylı olması gerekir. Pakistan Çalışma Vizesi başvurusu için davetiye seyahatin içeriğine eklenmelidir. Ayrıca sizden istenecek olan evraklar arasında uçak ve rezervasyon tarihlerinin de yer alması gerekir. Bunun yanında konaklama bilgileri ve davetiyeyi gönderecek olan firmanın yetkilisinin bilgileri de gerekecektir. Firma yetkilisinin kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri gerekli olacaktır. Pakistan Çalışma Vizesi işlemleri esnasında tüm evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekecektir. Daha sonrasında Pakistan konsolosluğuna göre dilerseniz firma olarak yetki verebilirsiniz dilerseniz de başvuru işlemlerinizi kendiniz tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemleri içerisinde ilk olarak gerekli evrakları doldurmanız için Marina Vize size yardımcı olacaktır. Sitemiz içerisinden araştırma yapmanız ardından sizin için uygun fiyatlar ve doğru bir şekilde uygulanacak adımları sizin yerinize biz yapabiliriz. Güvenilir ve hızlı olan firmamız sayesinde dilediğiniz her yere gidebilmek için sadece vize türünü beyan etmeniz yeterli olacaktır. Geri kalan tüm işlemlerle biz sizin yerinize uğraşmış olacağız. Ayrıca Pakistan Çalışma Vizesi ücreti farklılık gösterebilir. Bunun için sitemiz içerisinden de bilgi alabilirsiniz.

Pakistan Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan vizesi işlemleri genel olarak evrakların tamamlanması aşamasından sonra bir süre onay için bekletilir. Bu durum esnasında vize sonuçlanmasındaki karar sadece Pakistan konsolosluğuna aittir. Dolayısı ile Pakistan Ankara Büyükelçiliği ve Pakistan İstanbul konsolosluğu tarafından yapılan Pakistan Çalışma Vizesi gerekli evraklar tamamlanma aşaması olacaktır. Bu süreç genel olarak ortalama 3 ile 5 gün arasında olacaktır. Ankara ya da İstanbul dışında bir ilde yaşıyorsanız bu süreç 1 haftayı bulabilir. Daha sonrasında vize başvurunuz sonrasında belge teslim süresi bulunur. Ayrıca belge teslim süresi sonrasında vize pasaporta mühürlenme aşaması ve pasaportun sahibine ulaştırılma süresi yer alır. Böylece mühürlenen pasaporta ek evrak talep edilmesi durumunda vizenin çıkış süresinde farklılık olabilir. Genel olarak 7 gün içerisinde vizeniz teslim edilecektir. Pakistan Çalışma Vizesi danışmanlığı için birçok firma size yardımcı olabilir. Seyahatinizi beyan etmeniz durumunda ne kadar kalacağınızı ve diğer bilgilerinizi vermeniz ile Marina Vize olarak sizin yanınızda olmaktan gurur duyuyoruz. Vize aşamasında gerekli ücretler de farklılık gösterebilir. Pakistan sınırları içerisinde çalışma vizesi için şahsen başvuru yapmanıza gerek yoktur. Başvurunuzu konsolosluğun yetki vermiş olduğu firmalar tarafından yapabilirsiniz. Pakistan sınırları içerisinde çalışmak istiyorsanız mutlaka vize çıkartmak zorundasınız. Vize çıkarmak için yapacak olduğunuz aşamalarla uğraşmak istemiyorsanız ilgili acenteler de size yardımcı olabilir.

4.90 / 5 (416 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.