Pakistan Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye sınırları içerisinden Pakistan ziyaretinde bulunmak isteyen kişilerin mutlaka Pakistan vizesi alması gerekir. Eğer ki okuma amaçlı ve eğitim amaçlı Pakistan’ a gitmek istiyorsanız Pakistan Eğitim Vizesi için gerekli evrakları araştırmanız gerekecektir. Eğer daha öncesinde bir pasaportunuz varsa, diğer tüm evrakları da tamamlamanız istenecektir. Bu evrakları tamamlamak için Marina Vize size yardımcı olacaktır. Eğitim amaçlı gideceğiniz yer için öncelikli olarak okuyacağınız okulun size davet yazısı göndermesi gerekir. Bu davet yazısı Pakistan Eğitim Vizesi 2018 evrakları arasında yer almalı. Diğer aşama ise evraklarınızın tamamlanması durumunda onay verilme aşamasıdır. Onay kararı sadece Pakistan konsolosluğu tarafından yapılır. Bunun için bir süre de olsa beklemeniz gerekecektir.

Pakistan Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

İlk aşamayı tamamlamanız ardından gerekli evrakları hazırlama aşaması yer alır. Daha sonrasında başvuru yapmanız için Pakistan konsolosluklarına gitmeniz gerekecektir. Pakistan Eğitim Vizesi başvurusu için bazı durumlarda Ankara ve İstanbul konsoloslukları size yardımcı olacaktır. Ayrıca son zamanlarda etkili bir şekilde ve güvenilir olan acenteler de sizin işinizi görecektir. Bunun için yapmanız gereken Marina Vize internet sitesinde bir göz atmanızdır. Daha sonrasında konsolosluklar ya da tüm yorucu işlemler için biz sizin yerinize uğraşacağız. Artık tamamen hızlı olacak bu aşama içerisinde Pakistan Eğitim Vizesi işlemleri konusunda şahsi işlemleriniz için Pakistan konsolosluğundan da destek alabilirsiniz. Sizin için bir başvuru formu talep edilecektir. Bu talep sonrasında başvuru formunuzu eksiksiz ve mutlaka doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Başvuru formunun amacı Pakistan sınırları içerisinde neden bulunmak zorunda olduğunuzdur. Pakistan Vize başvuru formu hem İngilizce hem de Türkçe olarak doldurulması gerekir. Sonraki aşama olarak da Pakistan konsolosluğuna teslim edilmesi istenir. Pakistan Eğitim Vizesi ücreti için genel olarak yaşa göre de farklılık gösterecektir. Ayrıca seyahat sigortanızı da yaptırmanız durumunda artık farklı bir fiyat çıkacaktır. Tüm fiyat araştırması için ya da detaylı bilgi almak istiyorsanız sitemiz içerisinde küçük bir gezinti yapabilirsiniz. Böylece tüm gerekli şartları öğrenebilir ve bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Pakistan Eğitim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Genel olarak herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de vizenin ne kadar sürede çıkacağıdır. Siz de eğitim vizesi almak Pakistan Eğitim Vizesi gerekli evraklar kısmını tamamlamış olmanız gerekir. Daha sonrasında evraklarınızın onayı için bir süre beklemelisiniz. Onay aşamasında ise sadece Pakistan konsolosluğu karar verecektir. Onay verilmesi yaklaşık olarak 7 gün içerisinde olacaktır. Eğer Pakistan konsolosluğu sizden ek bir evrak talep ederse bu işlem bir süre daha uzayabilir. Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Marina Vize olarak size biz yardımcı olabiliriz. Dolayısı ile kolay ve güvenilir bir şekilde tüm işlemlerinizi yapabiliriz. Evraklarınızı tamamlama aşamasında uçak rezervasyonlarınız da önemlidir. Bu aşamayı da biz size temin edebiliriz. Acentemiz ile çalışmanız durumunda hiçbir konsolosluk işlemleri ile uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Pakistan Eğitim Vizesi danışmanlığı tercih etmeniz durumunda sizin güveninizi sağlamış bir firma olarak evraklarınızı teslim edebilir geri kalan tüm işlemleri bize devredebilirsiniz. Sizden istenen evraklar arasında fotoğraf da yer alır. Fotoğrafınız biometrik olmak zorundadır. Ayrıca pasaportunuzda en az 2 sayfa boş kalmak zorundadır. Bunun nedeni ise Pakistan giriş çıkış işlemleri esnasında yapılacak aşamaların aktarılması gerekir. Vize çıkartma aşamasında dikkat etmeniz gereken hususlar arasında konsolosluğun sizden ek evrak talepleri de yer alır. Eğer konsolosluk başvuru sahibinden ek bir evrak talep ediyorsa bunları da tamamlamalısınız.

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.