Pakistan Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan için vize almak istiyorsanız ülkemiz sınırları içerisinden turistik amaçlı gitmek istiyorsanız; sizden istenecek olan evraklar da mesleğiniz, yaşınız ve çalıştığınız yerdeki pozisyonunuza göre farklık gösterecektir. Bu durumda Pakistan Turistik Vizesi için vize türünde istenen evraklar değişiklik gösterirken Pakistan konsolosluğu bazı firmalara yetki verir. Bu yetki içerisinde seyahatinizin içeriğine göre başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu aşamada Marina Vize size yardımcı olacaktır. Bunun yanında Pakistan Konsolosluğu da danışmanlık ve vize işlemleri açısından size yardımcı olacaktır. Fakat vize işlemleri için Pakistan Turistik Vizesi 2018 danışmanlığı yapan acenteler daha kolay ve hızlı bir şekilde size yardımcı olacaktır. Bunun için seyahatinizin türünü beyan etmeniz ardından vize işlemlerini başlatabilecek acente ile anlaşabileceksiniz.akistan için vize almak istiyorsanız ülkemiz sınırları içerisinden turistik amaçlı gitmek istiyorsanız; sizden istenecek olan evraklar da mesleğiniz, yaşınız ve çalıştığınız yerdeki pozisyonunuza göre farklık gösterecektir. Bu durumda Pakistan Turistik Vizesi için vize türünde istenen evraklar değişiklik gösterirken Pakistan konsolosluğu bazı firmalara yetki verir. Bu yetki içerisinde seyahatinizin içeriğine göre başvuru yapabilirsiniz. Tüm bu aşamada Marina Vize size yardımcı olacaktır. Bunun yanında Pakistan Konsolosluğu da danışmanlık ve vize işlemleri açısından size yardımcı olacaktır. Fakat vize işlemleri için Pakistan Turistik Vizesi 2018 danışmanlığı yapan acenteler daha kolay ve hızlı bir şekilde size yardımcı olacaktır. Bunun için seyahatinizin türünü beyan etmeniz ardından vize işlemlerini başlatabilecek acente ile anlaşabileceksiniz.

Pakistan Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İlk aşamada Türkiye’den Pakistan’ a gitmek istiyorsanız vize başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Bu formlar arasında sizin için önemli olan Pakistan’ a hangi amaçla gideceğinizi beyan etmeniz gerekir. Dolayısı ile Pakistan Turist Vizesi başvurusu için bir de pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Pasaportunuzun içerisinde 2. Sayfadaki alanda Pakistan için boş bırakmanız gerekecektir. Ayrıca turistik vize başvurusu yapıyorsanız kullanılacak olan pasaportun vize bitiş tarihine 6 ay kala yapılması gerekir. Yani Pakistan’ dan dönüş tarihi içerisinde bir 6 ay daha olması gerekir. Pasaportunuzun süresinin yetersiz olması durumunda ise vize başvurunuz kabul edilmez. Pakistan Turist Vizesi işlemleri için başkonsolosluklara gitmenize gerek yok. Web sitesi içerisinden net bilgilere sahip olabilirsiniz ya da sizin için bir acente şirketi de yardımcı olabilir. Başvuru işlemleri esnasında sizden istenecek olan gerekli evraklar arasında kimlik fotokopisi de lazım olacaktır. Türkiye sınırları içerisinde oturma izni olan yabancıların ise kimlik kartı gereklidir. Ayrıca tüm bunlara ek olarak fotoğraf da gerekecektir. Biometrik fotoğraf istenecek ve pasaportunuzdaki fotoğraf ile aynı boyun olması gerekir. Fotoğrafınızın güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Pakistan Turist Vizesi ücretlerini Pakistan konsolosluğu web sitesi içerisinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm vize işlemlerinizi yapması için anlaşmalı olduğunuz Marina Vize olarak bu konuda da size yardımcı olabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

En sık sorulan sorular arasında alınacak olan vize kaç gün içerisinde çıkacağı konusudur. Genel olarak turistik amaçlı tercih edilmesi durumunda Pakistan Turist Vizesi gerekli evraklar açısından bazı işlemleri tamamlamanız gerekir. Bu işlemlerin tamamlanması durumunda artık 2 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Fakat vize süresini ve vize tipini belirlemeniz gerekir. Örneğin turistik amaçlı gidiyorsanız bu durumda; Pakistan konsolosluğu içerisinde şahsi başvuru yapabilirsiniz. Eğer isterseniz konsolosluk üzerinden başvuru yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız danışmanlık hizmeti alabileceğiniz Pakistan Turist Vizesi danışmanlığı için ilgili acentelerden yardım alabilirsiniz. Pakistan konsolosluğu da size danışma hizmeti verebilir. Artık Pakistan turistik vize başvurusu yapmanız ardından evrakların kabul olması ile ya da eksik evrak bildirim süresi yer alacaktır. Bu tür durumlarda vize mülakatına çağrılmanız söz konusu olacaktır. Daha sonrasında vize sonucuna karar verme durumu ile Pakistan konsolosluğu ilgilenecektir. Pakistan konsolosluğunun onayı sonrasında artık size vizeniz teslim edilecektir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda ibraz edilme hakkına sahip olacaksınız. Bu hak için artık Pakistan konsolosluğuna da başvuru yapabilirsiniz. Pakistan turistik vize ücreti ise bazı durumlara göre farklılık gösterebilir. Bu durumlar arasında seyahat süresi, mesleğiniz ve yaşınız olacaktır. Belirlenen kriterler sonrasında vize ücretlerini seyahat süresinin tarihi ve içeriğine göre de ayarlanacaktır.

4.90 / 5 (416 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.