Pakistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye sınırları içerisinden Pakistan seyahatinde bulunmak istiyorsanız öncelikle Pakistan Turistik Vize almanız gerekecektir. Pakistan vizesini alabilmek için kişiye has pasaport sahibi için zorunlu bir hale gelmiştir. Türkiye sınırları içerisinde resmi olan durumlardaki aşamada seyahat süresine göre Pakistan Turistik Vize başvurusunu yapmasına gerek yoktur. Kısacası diplomatik bir hizmet ya da hususi bir pasaport sahibi Türk vatandaşı iseniz toplam olarak 6 ay içerisinde ve 3 ayı geçmeme şartı ile vize işlemlerinden muaf kalabilir. Bu durum karşısında pasaportlara sahip olan vatandaşlar için de Pakistan için olan seyahatleri öncesinde pasaportlarının geçerlilik süresi de 6 ay olmak zorundadır. Pakistan Turistik Vize 2020 işlemler için Pakistan Türkiye temsilciliklerinde yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul ve Ankara’da da vize alabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Pakistan için turistik vize almak istiyorsanız ilk aşamada pasaportunuzun en az 2 sayfası boş olmalıdır. Ayrıca pasaportunuz kesinlikle yıpranmış ya da hasar görmemiş olması gerekir. Eski pasaportlarınız Pakistan konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Pakistan Turist Vizesi başvurusu için dilerseniz danışmanlık hizmeti veren firmalar size yardımcı olabilir. Böylece daha hızlı ve daha kolay bir şekilde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yapmanız gereken Marina Vize adresimizi araştırmanız ve hemen bizden destek almanız gerektiğini anlatmanız olacaktır. Daha sonrasında vize işlemleri için biz sizin yerinize ilgileneceğiz. Pakistan Turistik Vize işlemleri için gidecek olduğunuz seyahatiniz sonrasında Pakistan otelleri içerisinde kapsayan otel rezervasyonunuzun yapılması da gerekir. Pakistan otel rezervasyonunuzun yapılması ardından dekontun da başvuru esnasında sizden istenecek evraklar arasında olacağını unutmamalısınız. Ayrıca size yardımcı olmak için seyahat acentesi sayesinde otel rezervasyonlarınızı da kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz. Seyahat sürenizin belirlenmesi durumunda yaptırılacak olan seyahat sağlık sigortası da önemlidir. Sağlık sigortanız da Pakistan turistik vize işlemleri için istenen evrak olacaktır. Son olarak Pakistan Turistik Vize ücreti için bazı maddeler sonrasında farklılık gösterilir. Örneğin Pakistan turistik vize almak istiyorsanız yaşınız önemlidir. Aynı zamanda mesleğiniz ve çalıştığınız meslekteki pozisyonunuz da önemli olacaktır. Ayrıca seyahatinizin süresine ve içeriğine göre de sizden vize için fiyat alınacaktır.

Pakistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Turistik amaçlı gitmek istediğiniz yer içerisinde Pakistan bulunuyorsa; vize süresi ve işlemleri farklılık gösterebilir. Pakistan Turistik Vize gerekli evraklar için ilk olarak pasaport ve kimlik bilgileriniz istenecektir. Ardından sizden fotoğraf ve uçak bileti rezervasyonu da istenecektir. Bilet rezervasyon belgelerinin seyahat türünü form içerisinde belirtmeniz ardından turistik amaçlı olduğu için önemlidir. Daha sonrasında artık davet mektubu da gerekli olacaktır. Pakistan turistik vize başvurusu içerisinde davetiye için Pakistan’ da bulunan turizm acenteleri tarafından gönderilecektir. Tüm bunlara ek olarak dilekçe de istenen evraklar arasında yer alır. Bunun için Pakistan Turistik Vize danışmanlığı açısından size yardımcı olacak firmalarla anlaşmanız oldukça önemlidir. Tüm bu işlemleriniz için Marina Vize size kolaylık sağlayacaktır. Başvuru yapılmasının ardından bir de onay süreci vardır. Tüm bunun için işlemlerin onaylanması 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Pakistan için hangi amaçla seyahat edecekseniz edin toplam iş günü farklılık göstermemektedir. Sizden istenecek olan evraklar arasında seyahat sağlık sigortası da bulunacaktır. Turistik vize başvuru esnasında sizden istenecektir. Daha sonrasında başvuru formunu doldurmanız ile birlikte artık onay bekleme aşamasında olacaksınız. Vizenizin onayı sonrasında Pakistan turistik amaçlı Türkiye sınırlarından gidebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz diğer hizmetlerimizi görmeniz açısından web sitemizde bir gezinti yapabilir fikir edinebilirsiniz.

4.90 / 5 (420 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.