Romanya Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Romanya ekonomik ve kültürel açıdan oldukça gelişmiş ülkedir. Orta ve Doğu Avrupa arasında yer alan konumu sebebiyle bir geçiş noktası olan Romanya, farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. 2007 yılından beri Avrupa Birliği üyesi olan Romanya rahat geçimi sayesinde birçok yabancı turistin uğrak yeri haline gelmiştir. Ülkemizin Karadeniz bölgesinin kuzeyinde yer alan Romanya, Ukrayna ve Rusya’ya yakındır. Romanya vatandaşları ve Türk vatandaşları arasında sıcak bir bağ olması sebebiyle Türk vatandaşları Romanya’ya oldukça ilgi duymaktadır. Romanya devleti tarafından kendi halkından herhangi bir vatandaşın dış ülkelerden birisiyle evlenme isteği geri çevrilmemekte ve aile birleşimi konusunda da katı kurallar getirilmemektedir. Romanya aile birleşimi vizesi verilerek Türk vatandaşlarının aileleri ile Romanya’da birleşimi sağlanmaktadır. Romanya birçok kişiye ülke standartları içerisinde imkân sağlamakta ve aile birleşimi konusunda kolaylıklar sağlamaktadır. Romanya aile birleşimi vizesi 2020 senesinde çok daha rahat bir şekilde alınabilmektedir.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya vatandaşıyla evli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eşlerinin yanında birlikteliğini sürdürebilmek ve Romanya’da ikamet edebilmeleri için Romanya Göç İdaresi tarafından belirlenen belli şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Romanya aile birleşimi vizesi başvurusu Romanya Konsolosluğu’na şahsen yapılmalıdır. Herhangi bir acente aracılığıyla yapılamamaktadır. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel vize danışmanlığı hizmetimizle vize başvuru süreçlerinizin sorunsuz geçmesini sağlamaktayız. Romanya aile birleşimi vizesi işlemleri için bize başvurabilir ve güncel tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Romanya aile birleşimi vizesi alındıktan sonra Türkiye’den çıkış hakkı 90 gün süreyle verilmektedir. Romanya’ya giriş yaptıktan sonra Romanya Göçmen Bürosu’na başvuruda bulunulması gerekmektedir. İkamet izninin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.Sonrasında Romanya topraklarında en az üç sene Romen vatandaşı ile evli olan ve beş sene boyunca Romanya topraklarında yaşayan kişiler Romanya vatandaşlığı için başvurabilirler. Bu noktada vatandaşlık başvurularında kişinin toplum içinde iyi ilişkiler içinde olması, Romence’yi iyi derecede bilmesi ve kendi ülkesinde ya da Romanya’da ceza mahkumiyeti olmaması gerekmektedir. Romanya aile birleşimi vizesi ücreti konsolosluğa şahsen gidilip ödenmelidir. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak sadece danışmanlık ücretimiz olan 70 USD’yi talep etmekteyiz. Romanya Konsolosluğu’na ödenmesi gereken harç tutarının güncel bilgisini bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Romanya aile birleşimi vizesi danışmanlığı firmamız Marina Vize Başvuru Merkezi olarak gerekli evrakların doğru ve eksiksiz şekilde toplanmasını sağlıyor, konsolosluk randevunuzu alıyoruz. Romanya aile birleşimi vizesi sonuçlanması 15 ila 20 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Romanya aile birleşimi vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Romanya seyahati sonrasında da en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.
  2. Varsa eski pasaportlarınızın da evrakların arasında olmalıdır.
  3. Pasaportun yıpranmamış olması gerekmektedir.
  4. Romanya vizesinin yapıştırılabilmesi için en az bir adet boş sayfa gerekmektedir.
 • Arka fonu beyaz2 adet biyometrik fotoğraf
 • Romanya vizesi başvuru formu
  1. Online olarak internet üzerinden doldurulmalıdır. (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından doldurulacaktır.)
  2. Vize talebinde bulunacak olan kişi tarafından ıslak imzalı olmalıdır.
 • Yabancılar otoritesi onayı belgesi(Comunicare)
 • Konaklamayı gösterir belge (Mülk sahibi iseniz tapu fotokopisi, kira sözleşmesi vb. belgeler)
 • Romanya evlilik cüzdanı
 • Romen eşinizin pasaport ve kimlik fotokopisi
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından temin edilecektir.)
 • Şirket sahibi iseniz vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri
 • Adli Sicil Kaydı
 • Maaş bordrosu
 • Nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportun kimlik bilgilerini içeren ilk sayfasının fotokopisi
4.8 / 5 (192 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.