Romanya Öğrenim Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Romanya şehirlerinin güvenliği ve uygun yaşama şartları sayesinde oldukça fazla yabancı öğrenci misafir etmektedir. Romanya üniversitelerindeki eğitim standartları oldukça yüksektir. Bu sebeple son zamanlarda Romanya üniversitelerini tercih eden öğrenci sayısı artmıştır. Romanya’da yer alan kiralık evler, öğrenci yurtları, ulaşım, gıda gibi ihtiyaçların oldukça uygun olması bir öğrencinin eğitim hayatını rahatlıkla geçirmesini sağlamaktadır. Romanya üniversitelerinde eğitim dili genel olarak İngilizce ve Romence’dir. Aynı zamanda Fransızca ve Almanca eğitim veren bölümler ve üniversitelerde bulunmaktadır. Romanya’da eğitim almak isteyen kişilerin Romanya öğrenim vizesi alması gerekmektedir. Eğitim vizesi için alınması gereken evraklar tam ve doğru bir şekilde konsolosluğa teslim edilmelidir. Romanya öğrenim vizesi 2020 senesinde konsolosluğa şahsen yapılmalıdır.

Romanya Öğrenim Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye seyahat edebilmeleri ve transit geçiş yapabilmeleri için Romanya vizesi almaları zorunludur. Diplomatik/Siyah ve Hizmet/Yeşil pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 90 gün süreyle sınırlı olarak Romanya seyahatleri ve ülkeyi transit geçmek için vizeden muaftır. Romanya öğrenim vizesi başvurusu randevu alınarak yapılmaktadır. Başvuruların şahsen yapılması gerekmekte olup hiçbir acente sizin yerinize başvuruda bulunamaz. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel vize danışmanlık hizmetleriyle yanınızdayız. Firma olarak Romanya vize başvurusu için alınması gereken e-randevu işlemlerini ve gerekli diğer evrakların hazırlanmasında sizlere danışmanlık yapıyor ve yardımcı oluyoruz. Romanya öğrenim vizesi işlemleri sonuçlanması 3 iş günü gibi kısa bir sürede olmaktadır. Fakat randevu alabilmek 15 ila 20 gün süreç alabilmektedir. Bu sebeple vize sürecinizde yanınızda olarak destek olmakta ve işlemleri hızlandırmaktayız. Romanya öğrenim vizesi ücreti konsolosluk harcı 60 Euro’dur. Romanya öğrenim vizesi için verdiğimiz danışmanlık hizmetimizin bedeli 70 USD’dir. Yapılan başvuruda profesyonel destek almanızda fayda vardır. Çünkü gerekli evrakların hazırlanması ve teslim edilmesi oldukça önemlidir. Eksik ve yanlış evrak teslim edildiğinde vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Olumsuz sonuçlanan vize başvuruları sicilinizi etkiler ve bir sonraki başvurularınızı da olumsuz etkiler. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz danışmanlık hizmetiyle bu süreci en doğru ve sorunsuz şekilde geçirmenize yardımcı olmaktayız. Bu şekilde hem maddi açıdan zarar görmez hem de zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.

Romanya Öğrenim Vizesi Kaç Güne Çıkar?

Romanya öğrenim vizesigerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Pasaportun Romanya seyahati sonrasında da 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.
  2. Varsa eski pasaportlarınızın da evrakların arasına eklenmesi gerekmektedir.
  3. Pasaportun yıpranmamış olması ve yırtık olmaması gerekmektedir.
  4. Romanya vizesinin yapıştırılabilmesi için en az bir adet boş sayfa olmalıdır.
 • Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, rötuşsuz 2 adet fotoğraf
 • Romanya vizesi başvuru formu
  1. Online olarak internet üzerinden doldurulmalıdır. (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından doldurulacaktır.)
  2. Vize talebinde bulunacak olan kişi tarafından ıslak imzalı olmalıdır.
 • Dilekçe
  1. Romanya’ya yapacağınız seyahatin tarihlerini ve ayrıntıları belirtmesi gerekmektedir.
  2. Romanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır.
 • Romanya seyahatiniz için uçak bileti rezervasyonları (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından hazırlanacaktır.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından hazırlanacaktır.)
  1. En az 30 bin Euro teminatlı
  2. Seyahatin süresini kapsamaktadır.
 • Eğitim alınacak olan kurumdan gelen davetiye
 • Eğitim harçlarının ödendiğine dair belge
 • Adli Sicil Kaydı
 • Eğitim süresince kalınacak olan yeri ispat eder belge (kira sözleşmesi, yurttan alınan dekont vb.)
 • Banka hesap cüzdanı
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi

Romanya öğrenim vizesi danışmanlığı için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Romanya öğrenim vizesi 3 iş günü çıkmaktadır. Fakat randevunun alınması 15 ila 20 gün sürebilmektedir. Bu sebeple seyahatinizi planlamadan bir ay önce başvuruda bulunabilirsiniz.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.