Romanya Tır Şoförü Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Romanya şoför vizesi, uluslararası taşımacılık hizmeti veren şoförlerin edinmesi gereken bir vizedir. Romanya şoför vizesi 2020 yılı başvuruları için Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçilebilir. Marina Vize Başvuru Merkezi, Romanya vize türleri için hizmet alınabilecek yetkili firmalardan birisidir. Romanya Konsolosluğu, internet üzerinden de vize başvuru taleplerini almaktadır. Bu sayede, başvuruların daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi mümkün olabilir ancak ilk vize başvurularında danışman firmalardan destek alınması önerilmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi, bu anlamda en iyi tercihlerden birisidir.

Romanya Tır Şoförü Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya şoför vizesi başvurusu için bazı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Evrakların listesi, Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçilerek öğrenilebilir. Online başvurularda da bu evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Vize başvurusu için istenen belgelerin taratılarak sisteme aktarılması sağlanır. Belgelerin taratılması sırasında herhangi bir basım hatasının olmamasına dikkat edilmelidir. Taratılan belgeler tekrar incelenmeli ve eksik noktalar varsa düzeltilmelidir. Online olarak vize başvurusu yapacak kişiler, başvurunun ilk adımında e-mail adreslerini sisteme tanıtmaları gerekmektedir. Daha sonraki adımda ise mail adreslerine gönderilen kod ve şifre ile sisteme giriş yapılmasıdır. Romanya şoför vizesi işlemleri, online olarak hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Online başvuru sistemi, kişilerin vize başvuru hesaplarını 30 gün boyunca saklı tutar. Adımlarda nelerin yapılması gerektiğine dair yönlendirmelerle tüm adımlar tamamlanabilir.

Online olarak vize başvurusu yapmanın dışındaki diğer yol ise danışmanlık firmalarından destek almaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi ile iletişime geçen ve şoför vizesi almak isteyen kişilere öncelikle evrak listesi gönderilmektedir. Müşteriler, en kısa sürede evrakları hazırlamaya çalışmalıdır. Evrakların kaçar adet ve hangi formatlarda olması gerektiğine dair bilgiler de firma tarafından sağlanmaktadır. Evrakların uygun formatlarda hazırlanması, başvuru sürecinin daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlar. Evraklar hazırlandıktan ve dosyalandıktan sonra ise konsolosluklardan randevu alınır ve evraklar teslim edilir. Başvuru sonuçları, danışmanlık firması tarafından takip edilebilmektedir. Sonuç alındığında ise müşteriye haber verilmekte ve gerekli vize evrakları iletilmektedir.

Romanya şoför Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize işlemlerinin sonuçlanması, konsolosluklardaki çalışma yoğunluğuna göre uzun sürebilir. Kesin bir süre söylenememektedir. Vize başvurularının yoğun olarak gerçekleştiği tatil dönemlerine kalmadan, vize başvurularının gerçekleştirilmesi önerilir. Bu dönemlerde yapılan başvurular, 3 hafta gibi oldukça uzun bir sürede açıklanabilmektedir. Romanya şoför vizesi danışmanlığı hizmeti aldığınız takdirde, başvurunuzun takibini de kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız. Marina Vize Başvuru Merkezi, her müşterisi için başvuruları takip eder ve gerekli durumlarda müşterilere başvuruları hakkında bilgilendirme yapar.

Romanya şoför vizesi gerekli evraklar hazırlanırken, konsolosluklar tarafından belirtilen formatlar dikkate alınmalıdır. İstenilen şekilde hazırlanmayan evraklar, vize alınamamasına neden olabilmektedir. Danışman firmalar ile çalışıldığında, evraklar konsolosluklara ulaştırılmadan önce de kontrol edilir. Marina Vize Başvuru Merkezi, evraklardaki olası hataları önceden tespit eder ve düzeltilmesini sağlar. Bu sayede belgelerden kaynaklanacak hatalar en aza indirilmektedir. Bu sayede, ilk başvuruda bile sorunsuz bir şekilde vize alınabilir.Vize başvurusu için istenen belgeler şunlardır:

 • Beyaz fon üzerine basılmış 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Şoför aile bilgileri
 • Şoför olarak yeni işe girilmiş ise SSK giriş bildirge fotokopisi
 • 000 EURO teminatlı, en az 1 yıl geçerli seyahat sağlık sigortası
 • Firma imza sirküleri fotokopileri
 • Ehliyet fotokopisi
 • C-2 kapak fotokopisi
 • C-2 taşıt listesi fotokopisi
 • 1 yıl geçerli vizeye sahip olabilmek için en az 18 ay geçerli pasaport
 • Romanya’ya gidecek taşıtın çekici ve yarı römork ruhsat fotokopileri
 • En az 6 ay geçerliliği bulunan Yeşil Sigorta fotokopileri
 • Romanya yükünün CMR aslı
4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.