Romanya Transit Vize Ücreti

Romanya transit vize kuralına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Yurt dışı seyahatlerinde Romanya sınırları içerisinde yer alan her hangi bir havalimanından aktarma yapılmak istenmesi durumunda kişilerin transit vizeye sahip olmaları gerekiyor. Normal vize çeşitlerinden farklı olarak transit vize, transit vize talebinde bulunan ülkeden aktarma yapmak için gereklidir. Transit vize ile havalimanından çıkıp ülkeye giriş yapmak mümkün değildir. 

Aktarmalı olarak gerçekleştirilecek olan yurt dışı seyahatlerinde zaman noktasında problem yaşanmaması için transit vize durumlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi taktirde son dakika farkına varılması durumunda vize süreci istenilen zaman dilimi içerisinde sonuçlanmayabilir. 

Romanya Transit Vize Ne Kadar?

Romanya için transit vize talebinde bulunan kişilerin vize süreçleri başvurdukları tarih itibariyle genel olarak 3 iş günü sürmektedir. Marina Vize Başvuru Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre vize süreçlerinde son karar konsolosluk yetkililerine aittir. Bu sebepten dolayı konsolosluk kararıyla vize başvuru inceleme süresi uzayabilmektedir.

Bu gibi durumlardan etkilenmemek adına seyahat planı yapılırken aktarma yapılacak ülkelerin transit vize kurallarını detaylı bir şekilde incelemek gerekiyor. Aksi taktirde son dakika ortaya çıkan transit vize gereklilikleri seyahat planlarının tamamen ertelenmesine dahi sebep olabilmektedir. 

Günümüz itibariyle Roman transit vize ücreti 125 Euro olarak belirtiliyor. Bu ücretin içerisinde danışmanlık hizmet bedeli de bulunmaktadır. Ekstra bir ödeme talep edilmemektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (202 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.