Romanya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Türkiye’den Romanya’ya seyahat etmek ve transit geçiş yapmak isteyen umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşların Romanya vizesi almaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Romanya vizeden muaf olabilmeleri için başvuru yapma zorunluluğu olmayan pasaport türü diplomatik, hususi ve hizmet pasaport türü olup bu pasaporta sahip olan vatandaşlar 6 ay 90 gün süre sınırlı zaman içerisinde Romanya’ya transit geçiş yapabilmektedirler. Romanya vizesi başvuruları Romanya konsolosluğundan gerçekleştirilebilir. Ayrıca Romanya konsoloslukları ve büyükelçiliğinin yetki verdiği vize başvuru merkezleri tarafından yapılır. Romanya turist vizesi başvurusu yapmak için konsolosluğa müracaat edilebilir veya konsolosluğa gitmeden online olarak gerçekleştirilir. Evizaportalı üzerinden istediğiniz vize türü ile alakalı bilgilere ulaşım sağlanabilir ve Romanya konsolosluğundan vize başvuru işlemleri için randevu alınabilir. Romanya turist vizesi 2020 ile ilgili gerekli ve güncel bilgileri bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel danışmanlık hizmetlerimizle yanınızdayız.

Romanya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Balkan yarımadasının kuzeyinde kalan Romanya, ekonomik ve sosyal açıdan oldukça ilerlemekte ve birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Romanya turist vizesi başvurusu yaparak Romanya ya seyahat gerçekleştirmek isteyen yabancı turistlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Romanya ya turist vizesi almak isteyen vatandaşların öncelikle Romanya turist vizesi işlemleri için Romanya Konsolosluğuna başvuru yapmaları gereklidir. Tarafınıza verilen form eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Gerekli evraklar eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Önemli konulardan biride konsolosluğa verilecek olan evrakların yeni tarihli olmasıdır. Ülkeye yapılan seyahatin amacı seyahat süresi ve kalınacak süre ile ilgili belgeler tamamlanmalıdır. Ayrıca pasaporta vizenin işlenmesi için 2 adet boş sayfa bulunması gereklidir. Konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evrakların yanı sıra konsolosluk tarafından hazırlanan vize başvuru formunun tam olarak eksiksiz doldurulması ve ibrazı gerekmektedir. Romanya turist vizesi işlemlerinde acente aracılığı ile yapılan başvurular kabul edilmemekte olup vize başvurusunun şahsen yapılması gerekmektedir. Başvuru için gerekli evraklar ve konsolosluktan randevu alma, Romanya turist vizesi ücreti hakkında bilgi alma gibi işlemleriniz danışmanlık firması tarafından yapılabilir. Marina Vize Başvuru Merkezi danışmanlığı ile vize işlem süreniz 3 iş günü gibi kısa zamanda sonuçlandırılır. Bu süreye randevu alınması dahil değildir. Romanya konsolosluğundan alınacak randevu gün sayısı 7 – 15 gün arasında gerçekleştirilmektedir.

Romanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?                                                                          

Romanya turist vizesi gerekli evraklar eksiksiz ve güncel bir şekilde toplanmalı ve konsolosluğa teslim edilmelidir. Romanya turist vizesi danışmanlığı yapan firmamız aracılığıyla Romanya turist vizesi başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi olarak Romanya vizelerinin işlemleri için tam yetkiye sahip bir acenteyiz. İşlemlerle ilgili bütün ayrıntıları bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Pasaport: Pasaportun geçerli olması için yırtık olmaması gereklidir. Yıpranmış ve eski pasaportlar geçerli sayılmaz. Pasaportun seyahat dönüş tarihini takıp eden 6 aylık süre içerisinde geçerliliği olması gereklidir. Vize yapıştırılması için pasaportta 1 adet sayfanın boş olması zorunludur.
  • Fotoğraf: Arka fonu beyaz ve 6 aydan eski olmayan 2 adet fotoğraf gereklidir. Aynı zamanda fotoğrafların rötuşsuz olması gerekmektedir.
  • Başvuru Formu: İnternet üzerinden eksiksiz olarak Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından online olarak doldurulur.
  • Dilekçe: Romanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Dilekçenin içeriğinde seyahat amaçları ve seyahat tarihleri belirtilmelidir.
  • Otel rezervasyonu: Romanya da kaldığınız sürece konaklama yapacağınız otel rezervasyonları Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından hazırlanmaktadır.
  • Sağlık Sigortası: Marina Vize Başvuru Merkezi tarafından hazırlanacaktır.
  • Maaş Bordrosu: SGK çalışanları için işe giriş belgesi ve 3 aylık maaş bordrosu ayrıca banka hesap cüzdanı aslı ve fotokopisi, kimlik fotokopisi.
4.8 / 5 (220 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.