Romanya Vizesi İçin Banka Hesap Dökümü Nasıl Olmalı?

Romanya vizesi için yapılacak olan başvurularda banka hesap dökümü de istenebilmektedir. Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Romanya seyahatlerinden önce Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Vize başvurularında ise konsolosluklar kişinin ekonomik durumunu detaylı bir şekilde görmek istemektedir. Ekonomik durum hem kişinin seyahatini finanse edip edemeyeceğine hem de geri dönüp dönmeyeceğine dair karar verilebilmesi açısından konsolosluk yetkilileri için büyük önem taşıyor. Bu sebepten dolayı da vize başvurularında gerekli belgeler arasında banka hesap dökümü de yer alıyor.

Banka hesap dökümünde sahte beyanlara mahal verilmemesi adına banka hesap dökümü belgelerini hazırlarken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Belgenin sahte olmamasına rağmen belirtilen kurallara uyulmadığı taktirde geçersiz sayılacağı unutulmamalıdır.

Romanya Vizesi İçin Banka Hesap Dökümü

  • Banka hesap dökümü vize başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınması gerekiyor.
  • Banka hesap dökümünün son 3 aylık hesap hareketlerini göstermesi gerekiyor.
  • Banka hesap dökümünün gişe çalışanının imzasını ve kaşesini taşıması gerekiyor.
  • Hesap içerisinde mevcut olarak seyahatin finanse edilebilecek kadar bakiye olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen kriterleri taşımayan banka hesap dökümü belgeleri kabul edilmemektedir. Vize sürecinde problem yaşanmaması adına bu hususlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi  danışmanlarına konuyla ilgili olarak merak ettiğiniz tüm detayları sorabilirsiniz. İletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (216 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.