ROMANYA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Türkiye vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkelerden biri olan Romanya’ya vize alma konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırladığımız bu makalede merak ettiğiniz önemli ipuçlarını bulabilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezi ekibi olarak, Romanya vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlere ücretsiz danışmanlık yapıyor, hazırlık sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara karşı çözümler üretiyoruz. Daha fazla bilgi için internet sitemizi inceleyebilir, aklınıza takılan tüm sorular için iletişim numaralarımızdan bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Romanya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Romanya’nın başkenti ve en çok turist çeken şehri Bükreş’tir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Romanya, köklü tarihi, mimarisi ve eşsiz doğası ile ilgi gören önemli ülkeler arasında gelmektedir. Tuna nehrinin, tarihi şato ve kalelerin yer aldığı Romanya’ya ülkemizden eğitim, ticaret ve turistik amaçlarla ziyaretler gerçekleştirilir. Ülkenin resmi dili Rumence’dir. Bunun dışında Almanca yaygın olarak kullanılan bir dildir. Yeterli düzeyde İngilizce ile turistik geziler için yararlı olacaktır. Para birimi Romanya Leyi'dir.

Romanya Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Romanya seyahati yapmak isteyen vatandaşlarımız Romanya vizesi almak zorundadır. Bundan dolayı “Vizesiz Romanya” gibi reklam veya ilanlara itibar edilmemesi gerekir. Ancak Diplomatik, Hususi Ve Hizmet pasaportu olan vatandaşlarımız 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile ülkede kalma hakkına sahiptir. Romanya için Vize almak isteyenler Romanya Konsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği ya da yetkili temsilciliklere başvuru yapmalıdır. En yaygın kullanılan Romanya Vize çeşitleri şöyledir:

Romanya Turist Vizesi

Romanya öğrenim Vizesi

Romanya Ticari Vize

Romanya Transit Vize

Romanya Misafir Vizesi

Romanya Şoför Vizesi

Romanya Aile Birleşim Vizesi

Vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması gerekir. Romanya Vizesi için gerekli evraklar kuruluşumuz tarafından size bildirilecektir. Romanya Vizesi için pasaportunuzun Romanya Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az 6 ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Mevcut pasaportlarınız varsa onların yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Romanya vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.

Marina Vize Başvuru Merkeziile Kolay Romanya Vizesi

Kolay ve hızlı Romanya Vizesi için hazırlık süreci boyunca deneyimli ekibimiz yanınızda olacaktır. Rezervasyon ve form doldurma işlemleri kuruluşumuz tarafından yerine getirilir. İstanbul dışı Romanya Vizesi başvurusu için Aras ve Yurtiçi kargo hizmetlerini kullanabilirsiniz.

4.8 / 5 (234 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.