Rusya Federasyonunca Verilen 6 Türde Vize

Rusya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Rusya Federasyonu arasında yapılan anlaşma ile bordo pasaport sahipleri dışında ülkeye seyahat edecek pasaport sahiplerinde vize zorunluluğu kalktı ancak bordo pasaport için vize işlemleri sürdürülmekte.

Rusya Federasyonunca Verilen 6 Türde Vize Vardır

Rusya turist vizesi, Rusya ticaret vizesi, Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Rusya eğitim vizesi, Rusya çalışma vizesi ve Rusya transit vize şeklinde vize türleri bulunan Rusya vizesi süreleri 15 gün ile 90 gün arasında değişmektedir. Rusya transit vizesi ancak Rusya havalimanında 24 saati aşacak süre için alınan vize türüdür, kalış süresi 24 saati aşmayacaksa bu tür vizeye gerek yoktur.

Rusya Vizesi Aynı Zamanda Kırım Bölgesi İçinde Geçerlidir

Rusya vizesi aynı zamanda Kırım bölgesi içinde geçerlidir çünkü Mart 2014 tarihinden bu yana Kırım bölgesi Rusya Federasyonu’nun yönetimindedir. Vize işlemlerinde şahsen başvuru aranmadığı için sizin adınıza bir firma ya da kuruluşta vize işlemlerini yapabilir, vize işlemleri konsolosluklar tarafından gerçekleştirilir.  Rusya konsoloslukları her vize türü için davet şartını ortaya koymaktadır, vize işlemlerinde Rus makamlarının onaylamadığı davetler geçerli sayılmadığı gibi evrakların da hassas bir şekilde incelendiği bilinmektedir. Başvuru evrakları mutlak surette doğru ve tam olmak zorundadır. Doğru evrak ve belgelerin temin edilmesinde kolaylık sağlayan profesyonel kadrosu ile doğacak sıkıntılara anında çözümler üreten Marina Vize Başvuru Merkezine watsapp 0 541 963 17 14, info@marinavize.com adresi ya da 0 538 954 74 58 numaralı telefondan ulaşarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vize İşlemlerinde İstenen Temel Evraklar

Vize işlemlerinde istenen temel evraklar; başvuru formu, kimlik fotokopisi, 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet 35×45 ölçüsünde biyometrik fotoğraf ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti İkamet izni. Bu evrakların dışında vize türüne göre ilave evrakta talep edilmektedir.

Rusya Vizesi Üç Farklı Kategoriye Ayrılır

Rusya vizesi tek girişli, iki girişli ve çok girişli olmak üzere üç farklı kategoriye ayrıldığı gibi turistik vize içinde tek bir vize çeşidi yoktur. Rusya ticari amaçla vize almak isteyenlere ya iki girişli ya da çok girişli vize verir, çok girişli vize 180 gün ancak 90 gün ara ile kalma hakkı tanır ve ticari vizelerde süre bir yıl olarak alınmaktadır. Vize için başvuruda ayrıca uçak bileti rezervasyonları, konaklanacak yerin onaylı belgesi, ülkede gidilecek yerlerin belirtilmesi, davet mektubu aranan evraklar arasındadır.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.