Rusya Fuar Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Fuar Vizesi

Rusya’da gerçekleştirilen fuarlara katılabilmek için Rusya Ticari Vize gerekli olsa da yüksek maliyeti nedeni ile ticari vize yerine acentemiz tarafından uygun maliyetli Rusya Fuar Vizesi alınarak planlanan seyahatler gerçekleştirilebilmektedir. Marina Vize Acentesinin müşteri odaklı çözümleri ve hızlı sonuçlanan vize inceleme süreci nedeni ile bireysel vize müracaatlarına göre büyük avantajlar sağlanmaktadır. Yoğun prosedürlerle uğraşmayan müşterilerimiz ayrıca Konsolosluk/Büyükelçilik kapısının önünden bile geçmeden başvurdukları vizelere ulaşabilmektedir. Profesyonelce ve müşteri odaklı hizmetlerimizden yararlanmak isteyen müşterilerimizden farklı isimlerde ilave ücretler talep etmeyerek Rusya Fuar Vizesi 2020 yılı içinde de pek çok müşterimiz tarafından acentemiz aracılığı ile alınan vizeler arasında yerini almıştır.

Rusya Fuar Vizesi Nasıl Alınır?

15 gün veya 1 aylık süreler için Rusya Fuar Vizesi başvurusu yapılabilmektedir. 1 girişli veya 2 girişli olarak verilen Rusya Fuar Vizesi ile seyahat gerçekleştirilirken vize sahipleri yanlarında firma tanıtımları için broşür, kitapçık veya numune ürün götürebilmektedir. Rusya Fuar Vizesi işlemleri için dileyen müşterilerimiz Express vize talep ederek daha kısa sürelerde vize onayı alabilmektedir. Tüm Rusya vize çeşitlerinde olduğu gibi fuar vizesi için de;

 • Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu yetkilidir. Marina Vize Acentesinin merkezi İstanbul’da olduğu için vize başvurularını konsolosluk aracılığı ile gerçekleştirmektedir.
 • Vize ücreti, işlemlere başlamadan önce yatırılmalı ve ödendi dekontu alınarak başvuru evrakları arasına yerleştirilmelidir.
 • Başvuru dosyası eksiksiz olarak tamamlanarak teslim edilmelidir.
 • Vize onayı çıktığı gün veya sonrasında onaylı vizeler başvurulan kurumdan teslim alınmalıdır.

Özellikle İstanbul ve Ankara’da bulunan müşterilerimiz için acentemizden alınan hizmet büyük kolaylık sağlamakta, defalarca konsolosluğa/büyükelçiliğe gelmelerini önlemektedir. Acentemizin fuar vizesi olarak ayrı bir çözüm sunması ve tüm başvuru işlemlerini tek başına yürütmesi nedeni ile Rusya vize müracaatlarında tercih edilebilirliği oldukça yüksektir. Seyahat planlarınızı riske atmak istemiyorsanız acentemize gelerek yapacağınız fuar ziyaretlerinde arzuladığınız şirket temsilini gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Fuar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Acentemiz tarafından Rusya Fuar Vizesi danışmanlığı aracılığı ile gerçekleştirilen vize başvuruları 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Dileyen müşterilerimiz Express vize hizmeti alarak 2 iş günü içerisinde talep ettikleri Rusya Fuar vizesine sahip olabilmektedir. Acentemiz tarafından konsolosluğa teslim edilecek Rusya Fuar Vizesi gerekli evraklar;

 • Pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Rusça doldurulmuş başvuru formu,
 • Rusya Federasyonu Federal Göçmen Bürosu’ndan temin edilmiş Ticari Davetiye

olarak konsoloslukça belirlenmiştir. Müşterilerimiz acentemiz ile iletişime geçerek tarafımıza ulaştıracakları pasaport ve fotoğrafta bir takım kurallara dikkat etmelidir;

 • Pasaportların yıpranması, yırtılmış veya deforme olması istenmemektedir.
 • Pasaportlarda en az 1 adet boş vize onay sayfası bulunmalıdır.
 • Pasaportların geçerlilik tarihinin, Rusya’dan dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay daha bulunması istenmektedir.
 • Tarafımıza gönderilecek pasaportların gönderilmeden önce 2. sayfalarında bulunana hamilinin imzası kısmının imzalanarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
 • Fotoğrafların beyaz arka fona çekilerek kişinin tüm ayrıntılarının belli olması istenmektedir.
 • Fotoğraflar 35 mm x 45 mm ebatlarında olmalıdır.
 • Fotoğraflar kişinin güncel halini yansıtmalı, bir olumsuzluk yaşanmaması için en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafların vize başvurularında kullanılması gerekmektedir.

Müşterimiz tarafından gönderilen pasaport ve fotoğrafa ilave olarak vize ücretinin tarafımıza ulaştırılması ile vize başvuru süreci başlatılır. Doldurulan başvuru formu, imzalanması için müşterimize Aras veya Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Müşterimiz aynı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza başvuru formunu ulaştırabilir. Onaylanan vize müşterimizin adresine kargo ile gönderilerek danışmanlığımız başarı ile sonuçlanır.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.