Rusya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Öğrenci Vizesi

Marina Vize, Rusya Vizesi alma konusunda tam yetkili acentedir. Rusya Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak adaylara yönelik vize danışmanlığı hizmetini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Vize başvurusu için acentemizi tercih eden öğrencilerin düzenlemesi gereken tüm evraklar acentemiz deneyimli personellerimizce temin edilerek düzenlenecek ve konsolosluğa teslim edilecektir. Öğrenci vizesi almak isteyen öğrenciler, bizimle irtibata geçmekten başka bir prosedürle uğraşmak zorunda kalmayacak, talep ettikleri vizeyi adreslerinden teslim alabileceklerdir. Şahsi başvuru tercihine göre zaman olarak oldukça avantaj sağlayan acentemiz, konsolosluğa defalarca gidilmesi zorunluluğunu ortadan kaldırarak, Türkiye’nin her noktasından adayların uygun maliyetlerle vize başvurusunda bulunabilmesinin önünü açmaktadır. Rusya Öğrenci vizesi 2020 yılında öğrenci görmek isteyen öğrencilere belli prosedürleri yerine getirmeleri şartı ile verilmektedir.

Rusya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Öğrenci başvurusu, Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmaktadır. Türkiye’nin başka bir ilinde yetkili bir vize müracaat noktası bulunmamaktadır. Bu durum, Rusya Öğrenci vizesi başvurusunda bulunacak pek çok kişiyi zor durumda bırakmakta, tamamlanması gereken sayısız evrakla uğraşmanın yanında seyahat maliyetleri çıkartabilmektedir. Rusya Öğrenci Vizesi işlemleri tamamlandıktan sonra vize onayının çıkması 7 ile 10 iş günü arasında, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Şahsi başvuru gerçekleştiren adaylar uzak illerden geldiklerinde, ikamet ettikleri şehre gidip geri gelme ile müracaat gerçekleştirdikleri ilde onay çıkana kadar kalma arasında çelişki yaşamaktadır. Her iki durumda da kaybedilen zamanın yanında başvuru sahibine ilave maliyetler çıkabilmektedir. Kimi zaman da konsolosluk yetkililerinin ilave evrak istemesi ile vize onay süreci uzayabilmektedir. Acentemizde Rusya Öğrenci vizesi başvuru hizmeti alan adaylarımız evrak toplama işlemleri ile zaman kaybetmediği gibi konsolosluğa gelmek zorunda kalmayarak ilave seyahat maliyetlerine katlanmak zorunda kalmazlar. Acentemizde vize danışmanlığı alan müşterilerimiz için belirlediğimiz Rusya Öğrenci Vizesi ücreti tüm konsolosluk masraflarını kapsamaktadır. Herhangi bir masraf adı altında belirlenen ücret dışında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Verdiğimiz tüm hizmetler düşünüldüğünde, şahsi başvuru ile yapılacak maliyetlerin çok altında kalan hizmet ücretimiz oldukça cazip hale gelmektedir. Acentemizle iletişime geçecek öğrenciler, talep ettikleri öğrenci vizesine kısa sürede uygun fiyatlarla ulaşabilecek, bir yığın yorucu prosedürleri yerine getirmeyeceklerdir.

Rusya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Şahsi başvurularda 7 ile 10 iş günü arasında çıkan Rusya Öğrenci vizesi onayı, Marina Vize Acentesinden alınan Rusya Öğrenci Vizesi danışmanlığı ile 5 iş gününe düşebilmektedir. Şahsi öğrenci vizesi başvurusu ile acentemiz tarafından gerçekleştirilen öğrenci vizesi başvuruları arasında 2 ile 5 iş günü değişiklik oluşabilmektedir. Konsolosluk tarafından belirlenen Rusya Öğrenci Vizesi gerekli evraklar listesi;

  • Pasaportun yırtık veya yıpranmış olmaması, 2. Sayfasında bulunan pasaportun hamili kısmının pasaport sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Uzun süreli öğrenci için Rusya Öğrenci vizesi başvurusunda bulunacak adayların pasaport geçerlilik tarihi, vize başvuru tarihi itibari ile en az 1,5 yıl daha bulunması gerekmektedir.
  • 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. 35 mm x 45 mm ebatlarında olacak fotoğraflar kişinin son halini göstermeli ve beyaz arka fona çekilmiş olmalıdır. Vize başvuruları için son 6 ay içerisinde çekilen fotoğrafların kullanılması tavsiye edilmektedir.
  • Rusya Öğrenci Vizesi Başvuru Formunun Rusça doldurulması ve içerisinde yer alan bilgilerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir.
  • Rusya’da bulunan yetkili makamlardan davetiye alınmalıdır.
  • Salgın hastalık taşıma riski barındırmadığınızı gösteren sağlık raporunuz bulunmalıdır.
  • Tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli Seyahat Sağlık Sigortanızı yaptırmalısınız.
  • Rusya’da bulunan öğrenci kurumundan alınan kabul yazınızı başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Gerekli evraklar tamamlanarak konsolosluğa elden teslim edilerek, vize onay süreci beklenecektir. Pasaportunuza işlenecek olan Rusya Öğrenci Vizesini aldıktan sonra planladığınız öğrencii gerçekleştirebilmek için Rusya’ya seyahat edebilirsiniz.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.