Rusya Özel Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır

Rusya dünyanın en büyük ülkesi olarak 17 milyon kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahiptir. Dünyanın yaklaşık sekizde birini kaplayan Rusya, çok milletli bir ülkedir. Rusya’nın resmi dili Rusça ve para birimi Rubledir. Rusya’da binden fazla şehir bulunmakta olup, başkenti ve en büyük şehri Moskova’dır. Türkiye ve Rusya arasında yapılacak olan ziyaretlerin amacı ne olursa olsun vize alınması zorunludur. Sadece diplomatik/siyah pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde Rusya’ya vizesiz giriş yapabilirler. Rusya'ya yapacağınız ziyaretlerde seyahatinizin amacı ve kalacağınız süreye göre gerekli evraklar ve ödenecek ücretler değişiklik göstermektedir. Eğer Rusya’ya misafirlik veya tanıdığınız bir kişinin yanına giderek ziyaret edecek ve onun evinde konaklayacak iseniz almanız gereken vize türü Rusya özel ziyaret vizesi olacaktır. Rusya özel ziyaret vizesi 2020 senesinde Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış ve belli kriterlere uygun olarak hazırlanmış davetiye mektubu gerekmektedir.

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya’da yaşayan akrabalarını görmek ve ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları Rusya özel ziyaret vizesi başvurusu ile gerekli vizeyi alabilmektedirler. Aynı zamanda bu vize türü Rusya’da ikamet eden yakını ile ilgili ölüm, hastalık vb. durumları belgeleyen kişiler için de verilmektedir. Rusya özel ziyaret vizesi tek ya da çift girişli olarak verilebilmektedir. Ve en fazla 90 gün süreyle geçerlidir. Bu vize türü için en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi evrakların eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesidir. Ve bu belgeler içerisinde en önemlisi Rusya’da yaşayan akrabalarınızdan ya da tanıdıklarınızdan gelecek olan davetiye mektubudur. Marina Vize olarak Rusya vizelerinin her türü için tam yetkiye sahip bir acente olarak sizin konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi takip ediyoruz. Rusya Özel Ziyaret Vizesi işlemleri acentemiz tarafından takip edilmekte ve gerekli evraklar temin edilmektedir. Eğer başvurunuz Rusya’da ikamet eden birinci derece akrabalarınızın hastalık, ölüm vb. durumlardan dolayı yapılacaksa, Rus Sağlık Kurumundan antetli kağıda yazılmış ve hastanın acilen hastanede tedavi edilmesi gerektiğini belirten kaşeli ve imzalı, resmi bir dilekçe alınmalıdır. Rusya Özel Ziyaret Vizesi ücreti talep edilen giriş sayısına, kalınacak süreye göre değişiklik göstermektedir. Marina Vize olarak sunduğumuz Rusya Vizesi fiyatlarımıza, konsolosluk ve danışmanlık ücreti dahil olup kargo ve KDV dahil değildir. Fiyatlar ve vize süreçleri ile ilgili ayrıntılı teklifi bizi ayarak ve müşteri danışmanlarımızla görüşerek alabilirsiniz.

Rusya Özel Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya’ya yapacağınız tanıdık ve aile ziyaretlerinizde Bordo, Gri ve Yeşil pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Diplomatik/Siyah pasaport sahiplerinin 90 gün süre içerisinde yapacakları ziyaretler için vize alınması zorunlu değildir. Rusya Özel Ziyaret Vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
  1. Pasaportunuzun Rusya seyahatinizin dönüşü sonrasında da en az altı ay geçerli olması gerekmektedir.
  2. Pasaportunuzun ikinci sayfası sizin tarafından imzalanmış olmalıdır.
  3. Pasaport cüzdanınızın yırtık veya yıpranmış olmaması gerekmektedir.
  4. Pasaportunuzda aldığınız vizenin yapıştırılabilmesi için en az bir adet boş sayfası bulunmalıdır.
 • 2 adet güncel çekilmiş biyometrik özellikte fotoğraf
 • Başvuru Formu (Marina Vize danışmanları tarafından Rusça olarak doldurulacaktır.)
 • Rusya Federal Göçmen Bürosu tarafından onaylanmış davetiye

Rusya Özel Ziyaret Vizesi danışmanlığı yapan ve bu konuda tam yetkiye sahip acentemiz profesyonel kadrosuyla yanınızdadır. Rusya Özel Ziyaret Vizesi için müracaat eden kişilerden ek evrak talep etme ve onaylama yetkisi yalnızca Rus Konsolosluğuna aittir. Rusya özel ziyaret vizesi sonuçlanma süresi 4 ile 10 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Resmî tatiller ve özel günlere denk gelmesi durumunda bu süre uzayabilmektedir. Sürenin uzaması ya da kısalması durumunda yetkili olan tek merci yine Rus Konsolosluğudur ve bu tür değişiklikler tarafınıza bildirilir.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.