Rusya Şoför Vizesi Nasıl Alınır

Rusya Şoför Vizesi

Rusya resmi ismiyle Rusya Federasyonu yöntemim şekli federal olan yarı başkanlık sistemiyle yönetilen ve kuzey Avrasya konumunda yer alan büyük bir ülkedir. Türkiye ve Rusya arasında yapılan seyahatler için Rusya vizesi alınması gereklidir. Aksi takdirde seyahatler gerçekleştirilemez. 90 gün süreyi geçmeyecek şekilde yapılan seyahatler için vize talep edilmeyen tek pasaport tipi diplomatik pasaporttur. Diğer tüm pasaport çeşitleri için vize alınması zorunludur. Rusya vizesi başvurularında sonuca karar verme yetkisine sahip konsolosluklar Rusya Ankara Büyükelçiliği, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu,Rusya Trabzon Başkonsolosluğu ve Rusya Antalya Başkonsolosluğudur. Rusya sınırları içerisinde şoförlük yapılabilmesi için Rusya Şoför Vizesi alınması gerekmektedir. Rusya Şoför Vizesi 2020 senesi işlemleri için Marina Vize olarak profesyonel danışmanlık hizmetlerimizle yanınızdayız.

Rusya Şoför Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Şoför Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, tek girişli, çift girişli veya çok girişli olarak başvurularını yapabilirler. Rusya vize başvuruları tam yetkiye sahip seyahat acenteler tarafından yapılabilmekte olup Rusya vizesi başvuruları ve işlem süreçlerinin yürütülmesi konusunda tam yetkili olan Marina Vize’yi tercih edebilirsiniz.Sorunsuz şekilde vize süreçlerinizi bize emanet edebilirsiniz. Rusya Şoför Vizesi işlemleri için tam yetkiye sahip acentemiz sayesinde konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan vize süreçlerinizi tamamlıyoruz. Rusya vize ücretleri alınacak olan vizenin türüne, giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Rusya Şoför Vizesi ücreti tek girişli, çift girişli ve çoklu girişli olmasına göre değişiklik göstermektedir. Rusya şoför vizesi, ticari vize kategorisinde verilmektedir. Dolayısı ile ödemeniz gereken ücretler ticari vize ücretleri kapmasına girmektedir.Rusya’dan gelen bir davetiye ile ticari vize almak çok daha kolay olacaktır. Bu sebeple size davetiye alabilmeniz için en uygun yollar için size danışmanlık yapacağız.

Rusya Şoför Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya Şoför Vizesi gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir;

 1. Pasaport
  1. Pasaportunuzun Rusya seyahatinden döndüğünüz tarihten sonra en az altı ay geçerli olması gerekmektedir.
  2. Pasaportun ikici sayfası pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  3. Pasaportun fiziki olarak hasarlı olmaması ve yırtık olmaması gerekir.
  4. Rusya vizesinin yapıştırılabilmesi için en az iki adet boş sayfa bulunmalıdır.
 2. Arka fonu beyaz olan ve 6 aydan eski olmayan 2 adet fotoğraf
 3. Başvuru formu (Marina Vize tarafından Rusça olarak doldurulacaktır.)
 4. Voucher Yabancı Turistik Kabul Belgesi (Marina Vize yetkilileri tarafından temin edilecektir.)
 5. Garanti mektubu ki bu mektup Rusya’da yer alan yetkili tur operatöründen alınmış olmalıdır (Marina Vize yetkilileri tarafından temin edilecektir.)
 6. Rusya Federayonu tarafından kabul edilen Seyahat Sağlık Sigortası (Marina Vize tarafından emin edilecektir.)

Rusya Şoför Vizesi danışmanlığı acentemiz tarafından profesyonel ve tam yetkiye sahip olarak yapılmaktadır. Rusya şoför vizesi için alabilmeniz için geri kalan diğer evrak ve belgeler firmamız tarafından emin edilecektir. Türkiye’nin her yerinden pasaportlar için vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Rusya şoför vizenizin işlemleri için sizin konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. İşlemler firmamız tarafından yürütülmektedir. İstanbul dışında bulunan illerden yapacağınız başvurular için gerekli pasaport evrakları kargo yoluyla bize ulaştırabilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonra bizde kargo yoluyla size geri göndereceğiz. Rusya Vizesi resmî tatillere denk gelmediği sürece vize işlemleriniz 5 ila 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.