Rusya Teknik Vize Nasıl Alınır

Rusya Teknik Vize

Rusya Federasyonu’nda pek çok Türk inşaat şirketi faaliyet göstermektedir. Milyon dolarlık işlere imza atan Türk şirketi yetkilileri, firmalarının Rusya’da faaliyet göstermesine rağmen gerçekleştirecekleri Rusya seyahatlerinde vize almak zorundadırlar. Şirket yetkililerinin gerçekleştirecekleri ziyaretler için tercih ettikleri vize türü Rusya Teknik Vize olup, 3 aylık geçerlilik süresi ile verilen teknik vizelerle 1 veya 2 giriş tercih edilebilmektedir. Rusya Teknik Vize 2020 yılı için Rusya Ankara Büyükelçiliği ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilmekte olup, bireysel başvurularda bulunulabildiği gibi yetkili acenteler aracılığı ile de teknik vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Marina Vize, teknik vize konusunda tam yetkili acente olarak hizmet vermektedir. Hizmet almak isteyen müşterilerimizin başvuru işlemleri İstanbul Başkonsolosluğu’ndan tarafımızca gerçekleştirilir.

Rusya Teknik Vize Nasıl Alınır?

Rusya Teknik Vize ücreti giriş sayısına göre farklı olup, bir kerelik verilen bu para ile tüm konsolosluk masrafları karşılanmaktadır. Rusya Teknik Vize alınabilmesi için gerekli izlenmesi gereken yol her başvuru yöntemi için standarttır.

 • Rusya Teknik Vize başvurusu yapılması amacı ile Rusya Ankara Büyükelçiliği veya Rusya İstanbul Büyükelçiliği’ne gidilerek vize ücreti yatırılır.
 • Rusya Teknik Vize işlemleri için gerekli evraklar toplanarak konsolosluk/büyükelçilik yetkililerine teslim edilir.
 • Yetkililer tarafından teslim edilen evraklar incelemeye alınarak vize kararı verilir.
 • Vize onayı verilmesi ile başvuruda bulunan konsolosluktan/büyükelçilikten Rusya Teknik Vize teslim alınarak planlanan seyahat gerçekleştirilebilir.

Yapılacak işlemler kısa görünse de bireysel başvurular için evrak teminine ve konsolosluğa gelip gitme işlemine uzun zaman harcanmaktadır. Şirket yetkilileri için zaman oldukça önemlidir ve tüm bu prosedürleri kendileri için yerine getirebilecek profesyonel acentelerle çalışmak her zaman işlerini kolaylaştırır. Şirketlerimizin talep ettiği profesyonel hizmeti Marina Vize olarak tüm evrakları onlar adına temin eder, vize onay sürecini yakından takip ederek onaylanan vizelerini şirket adreslerine aynı gün içerisinde göndeririz. Rusya makamlarınca yapılacak tüm yazışmalar ve edinilecek belgeler personellerimizle gerçekleştirilir. Rusya Teknik Vize başvuru hizmeti alan müşterimiz hiçbir şekilde vize ile ilgili konsolosluğa gelmek zorunda kalmaz.

Rusya Teknik Vize Kaç Günde Çıkar?

Acentemiz tarafından verilen Rusya Teknik Vize danışmanlığı ile yapılan başvurular 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreyi kısaltmak isteyen müşterimiz Express Teknik vize başvurusu talep edebilir, vize onayının 2 iş günü içerisinde çıkmasını talep edebilir. Hangi teknik vize başvurusunda bulunursanız bulunun, Rusya Teknik Vize gerekli evraklar sabittir.

 • Rusya’dan dönüş tarihi itibari ile 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan, vize onayının işlenebilmesi için en az iki adet boş sayfası bulunan, yırtılmamış veya yıpranmamış olan, sahibi tarafından 2. Sayfası imzalanmış kuralları uygun bir pasaport,
 • 2 adet 35 mm x 45 mm ebatlarında, beyaz arka fona son 6 ay içerisinde çekilmiş başvuru sahibine ait biyometrik fotoğraf,
 • Rusya Federasyonu Federal Göçmen Bürosu’ndan temin edilen ticari davetiye,
 • Rusça doldurulmuş Rusya Teknik Vize Başvuru Formu,
 • Seyahat tarihleri için alınmış uçak bileti veya rezervasyonu,
 • Kalınacak otel/hotel rezervasyonu,
 • Tüm Rusya Federasyonu ülkelerinde geçerli, 30.000 Euro teminata sahip, seyahat sahibinin dönüş tarihini de kapsayan seyahat sağlık sigortası

Rusya vizesi başvurusu yapılabilmesi için gerekmektedir. Tüm bu evrakları müşterimiz için temin eden acentemizin neden vize başvurularında tercih edilen adres olduğu çok açıktır. Uzun mesailer gerektiren evrak temini ve başvuru takibi için müşterilerimiz hiçbir şeye karışmadan onaylanan vizelerinin kendilerine ulaşmasını beklemektedir. Dilediğiniz teknik vize türü başvurusu için acentemizden yardım alabilirsiniz.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.