Rusya Ticari Vize Nasıl Alınır

Rusya Federasyonu’na fuar, kongre, seminer vb. ticari amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Rusya Ticari Vize alınabilmesi için Rusya’dan gelen ve belli kriterlere uygun bir davetiye temin edilmesi oldukça önemlidir.Seyahat amacınızı belirledikten sonra almanız gereken vize türünü doğru olarak seçmeniz önemlidir. Bu sebeple profesyonel bir danışmanlık firmasıyla çalışmanız vize sürecinizin doğru yönetilmesi konusunda oldukça önemlidir. Rusya Konsolosluğu akredite edilmiş yetkili acenteler tarafından yapılan başvuruları kabul etmektedir. Marina Vize olarak Rusya vizesi başvurularında tam yetkili bir acente olarak hizmet vermekteyiz. Rusya Ticari Vize 2020 yılında Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu prosedürler çerçevesinde alınması gereken davetiye ile alınmaktadır. Rusya vizelerinin sonuçlanmasında kararları veren tek yetkili kuruluş Rusya Konsolosluğu’dur.

Rusya Ticari Vizesi Örneği 

Rusya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Rusya ticari vizesi; 3 aylık süreli ve tek girişli, 3 aylık süreli ve çift girişli, 1 yıllık süreli ve çok girişli ticari vize olarak başvuruda bulunulabilmekte olup ücretleri de buna göre değişiklik göstermektedir. Girişleri tek ya da çift seferlik olarak verilen vizelerin geçerlilik süresi 90 gündür. Rusya’ya seyahat amacınız olan ticari faaliyetlerinizin durumuna göre başvurunuz şekillenmektedir. Örnek vermek gerekirse fuar gibi bir etkinliğe kısa süreliğine katılmak için ziyaret edecekseniz tek ya da çift girişli 3 aylık vizeye başvurmanız gerekecektir. Eğer Rusya’ya ziyaretinizde ticari faaliyetleriniz ortaklık kurmak, şube açmak vb. uzun süreli faaliyetler ise bir yıllık çok girişli ticari vize almanız uygun olacaktır.Rusya vizeniz çok girişli olsa dahi Rusya sınırları içerisinde kalma süreniz her 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek şekilde olmalıdır. Rusya Ticari Vize başvurusu aşağıda yer alan pasaport çeşitleri için yapılması zorunludur;

 • Umuma Mahsus/Bordo pasaport sahipleri
 • Hususi/Yeşil pasaport sahipleri
 • Hizmet/Gri pasaport sahipleri
 • Diplomatik/Siyah pasaport sahipleri 90 gün süre ile yapacakları seyahatlerinde vizeden muaf olmakla birlikte daha uzun süreli seyahatleri için vizeden muaf değildir.

Rusya Ticari Vize işlemleri konusunda tam yetkili ve profesyonel olan acentemiz sayesinde işlemlerinizi rahatlıkla bize teslim edebilirsiniz. Vize uzatma işlemi Rusya’da yetkili makamlar tarafından yapılabilmektedir. Rusya Ticari Vize ücreti giriş sayısına ve alınmak istenen vize süresine göre değişiklik göstermektedir.

Rusya Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Rusya Ticari Vize için gerekli olan evraklar şu şekilde sıralanabilir;

 1. Pasaport
  1. Pasaportunuz Rusya seyahatinizin bitiminden sonrada en az altı ay geçerli olmalıdır.
  2. Pasaportun ikici sayfasında pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır.
  3. Hasarlı veya yırtık pasaportlar vize sonucunu olumsuz etkilemektedir.
  4. Rusya vizesinin yerleştirilmesi için en az iki adet boş pasaport sayfası bulunması zorunludur.
 2. 2 adet biyometrik, güncel fotoğraf
 3. Rusça doldurulması gereken Başvuru formu (Marina Vize tarafından doldurulacaktır.)
 4. Rusya Federal Göçmen Bürosu tarafından onaylanmış davetiye

Diğer gerekli tüm evraklar Marina Vize tarafından temin edilmekte ve konsolosluğa teslim edilmektedir. Rusya Ticari Vize danışmanlığı acentemiz tarafından tam yetkiyle yapılmaktadır. Vize işlemleriniz için konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlıyoruz. Rusya ticari vize başvuru işlemleri 5 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmakta olup resmi tatil ve izinlere denk gelmesi durumunda süre uzayabilmektedir. Rusya vizesinin sonuçlanma süresi ve sonucun durumu konusunda yetki tamamen Rusya konsolosluğuna aittir. Ticari vize, çalışma vizesi ile karıştırılmamalıdır. Ticari vize yalnızca kısa süreli iş seyahatleri için verilmektedir. Ticari vize siz Rusya sınırları içerisinde çalışma izni vermemektedir. Vize ücretleri vizenin türüne ve giriş sayılarına göre değişiklik göstermektedir. Rusya’dan gelen dilekçelerin süresi 45 günü bulabildiği için, başvurularınızı buna göre önceden yapmanızda fayda vardır.

4.90 / 5 (418 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.